480px-Angela_Merkel_10
24.9.2017
Kategorie: Politika

Sebekritická Merkelová?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

PETR ROBEJŠEK

Volební projevy Angely Merkelové ruší pískot a pokřikování. Na německé poměry nebývale otevřené projevy nespokojenosti. Kancléřka dobře ví, že k tomu, aby mohla nerušeně vládnout, potřebuje koalici podle svého gusta. Proto bojuje o každý hlas. Jelikož ví, co jí lidé vyčítají především, tak neustále opakuje „To, co se stalo v roce 2015, se nesmí, nemá a nebude opakovat. My jsme se z tehdejších událostí poučili!“ Moc zajímavá formulace, nemyslíte?

Kdo je „my“. Jistě to není majestátní my, které by bylo na místě, protože klíčová rozhodnutí dělá ona sama. To je ustrašené „my“, které ji má skrýt do skupiny vládnoucích. Můžeme si však být jisti, že když potřebné hlasy dostane, tak se předvolební pokora vytratí a opět se vrátí Angela I.

Ale to není všechno. „My jsme se poučili“ znamená, že by dnes migrační vlnu do země nevpustila, že pochopila chybnost svého rozhodnutí? Anebo to bylo spíše tak, že se tenkrát prostě bála zavřít hranice a doufala, že si to Němci nechají líbit. O tom jsem byl přesvědčený již v roce 2015. Strach udělat silné rozhodnutí a nést jeho následky, to byl hlavní důvod pro to, že nezavřela hranice.

Tenkrát nejednala silná kancléřka, nýbrž opatrná, váhavá a k ústupkům vždy připravená Angela Merkelová, taková, jakou ji známe v celé její kariéře. Takhle ustoupila bankéřům v roce 2008 a zachránila za peníze daňových poplatníků zkrachované banky. Ze stejných důvodů porušila v roce 2011 Mastrichtskou smlouvu a zachránila zbankrotované Řecko. A takhle ustoupila migrační vlně. A pozor. Teď dočasně a naoko ustupuje nespokojeným Němcům, protože se bojí o svou moc. O moc dělat politiku s jediným cílem, zůstat u moci.

Autor: Petr Robejšek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Věra Vladyková 290,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Martin Pavlíček 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Eco Bau 500,- Kč, MUDr. Štefan Ridzoň 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Nikola Bornová 250,- Kč, Tomáš Foldyna 1003,08 Kč (40 eur)

Celkem za měsíc: 5 676,08 Kč
Vybráno 16.21%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
politicon-banner
45 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.