BABISMORAVEC
7.1.2019
Kategorie: Politika

Sebechvála smrdí

Sdílejte článek:

J3K

Sebechvála smrdí, se říkávalo za našich rodičů. Skutečným odborníkem na tuto činnost je Andrej Babiš. Ten se drží hesla, když Tě nikdo nepochválí, musíš to udělat sám. Přestože se mu redaktor a moderátor ČT Moravec snažil oponovat, Babiš se nedal a chvály na sebe a svou vládu našel dost. Komu z nich fandit? Těžko říct. Moravec dlouhodobě a úspěšně slouží zájmům schovávajícím se za logo České televize a patří ke koňům bakalovsko-kalouskovské kliky, Babiš pro změnu zase lže a manipuluje, kudy chodí. Takže diskuzní pořad bez třetí strany se smrsknul na minisouboj, ze kterého nejvýznamnější výsledkem bylo prohlášení předsedy vlády o tom, jak vláda ušetřila přes 2 mld. korun českých.

V době, kdy ekonomika jela na plný plyn a země mohla bohatnout, se dozvídáme o “obrovském” dvoumiliardovém úspěchu. Znalec přemýšlí, jak kdo k uvedenému číslu došel a obsahuje li výpočet všechna potřebná kritéria. Všichni totiž víme, jakou paseku v číslech umí Babiš udělat. Laik se naopak při uvědomění si některých skutečností diví, proč se někdo takto chvástá, když silnice jsou děravé, počet úředníků stoupá a kredit České republiky v zahraničí klesá. To nikoliv díky prezidentovi Zemanovi, ale především kvůli zaprodanosti některých lidí pokukujících po kdysi progresivním Západu a bezcharakternosti většiny našich zástupců v orgánech EU. Jsou ušetřené miliardy úspěchem, nebo je to pouhé cucání z prstu a propaganda? Skutečný stav státních financí zná asi málokdo a Andrej Babiš je mistr optimalizací odvodů daní ve svém soukromém podnikání, takže lze očekávat, že podobně šikovně umí pracovat i s čísly hovořícími o státním hospodaření. Navíc je třeba si připomenou nepořádek na Ministerstvu financí po jeho odchodu z pozice ministra, kde zůstal údajně nevysvětlen minus ve výšce 220 miliónů korun. A v neposlední řadě se musíme zamyslet i nad tím, nedalo li by se ušetřit mnohem více?

Projíst zisky budoucí naši politici umí. V době neskutečné jízdy naší ekonomiky nikdo neměl snahu postavit rozpočet s přebytkem, přičemž investice do budoucnosti zdaleka neodpovídají tomu, jak produktivní jsme byli. O dopravní infrastruktuře bylo napsáno mnohé, dé jednička je evropský unikát a klacky pod nohy házené pseudoochranáři přírody nové výstavbě jsou též raritou. Absolutní nekoncepčnost a neschopnost poradit si s problémem kolem nových silnic a opravy těch starých je důkazem nejen obrovského diletantství, ale i ukázkou plýtvání a arogance vůči uživatelům motorových vozidel odvádějících při používání aut a motocyklů několik druhů daní. Kam tyto jdou, to nelze asi dohledat. Podobný stav mají i další sítě. Mimo tragické silniční jsou na tom podobně vodohospodářské stavby, tedy rozvody vody a kanalizace. Ve většině měst včetně Prahy se pod zemí nachází skutečně historické skvosty, a nikoliv moderní zařízení. Nepořádek je i v polnohospodářství, kdy likvidaci mezí a odvodňovacích rýh dochází k odplavování půdy a v době dešťů i sucha k velkým škodám. Také naše lesy jsou ve stavu, kdy je řada z nich zdevastovaná. Ne, že by za to vše mohla vláda Babiše, ale nikde nevnímáme snahu v době rozkvětu napravovat staré škody. Místo toho se vydělané peníze prožírají a zbylé ztrácejí do zahraničí. Zvyšování důchodů a nejnižší hranice mezd je úlitbou národu, nicméně nevychází z reality. Na jedné straně je jejich ostudná úroveň, na druhé je neumění poradit si se zbytečnými ztrátami.

Dalším nekonečným mrháním je financování neziskového sektoru. S výjimkou skutečně pro naše občany potřebných neziskovek je většina těch ostatních nejen neužitečná, ale zároveň nesmírně drahá, přičemž jejich průnik do státní správy, který za Babiše eskaluje, je vyloženě varující. Jde o novodobou mafii, která sice nezabíjí, ale už dávno její likvidace nepohodlných připomíná Havlovo humánní bombardování Srbska a Kosova. Sociální sítě jsou plné udavačů z řad neziskovek a je otázkou času, kdy Policie ČR začne konat dle jejich informací o chování nás občanů, které je často pouze ideově rozdílné od představ těchto aktivistů, nikoliv však rasistické a xenofobní.

V neposlední řadě dlouhodobě apelujeme na zvýšený dozor nad hospodařením nadnárodních společností vyvádějících z naší republiky obrovské zisky. Finanční správa si zasedla na české podnikatele a vysává je více, než si ostatní uvědomují. U velkých zahraničních společností mají však navrch politika, korupce a přivřené oči. Miliardové zisky obchodních řetězců, výrobních závodů a dalších podniků se ztrácí mimo náš rozpočet a napomáhají tak degradaci práce českých pracovníků. Způsobů k vyvedení peněz je mnoho druhů a skutečně se daří ožebračovat nejen naše podnikatele, ale i celý stát. Ovšem s přihlédnutím k tomu, jak pár politiků zázračně bohatne.

Na Primě pro změnu zasedl k diskuznímu stolku exprezident Václav Klaus. Mnozí Češi by na něm nenechali niť suchou, a v mnohém právem. Nicméně i úvahy Klause se vyvíjí a je třeba říct, že za každým jeho slovem lze nyní vidět skutečnou perlu a nesouhlasit s ním mohou jen ti, kteří buď podlehli jistému EU-idealismu a hujerismu financovanému Sörösem, nebo naopak věří v čísla sypaná z rukávu Babišem. Jistý nadhled Klause připomíná v mnohém myšlenky Miloše Zemana. Je možno konstatovat, že právě tito muži a kdysi nesmiřitelní rivalové schopní se i přesto dohodnout na spolupráci jsou posledními mohykány funkční pravicové či levicové politiky. Přestože Klaus i Zeman jsou tváří divoké privatizace a mohutného úniku státního majetku, uplynulo od té doby 20 let a jejich momentální uvažování týkající se postavení ČR na evropské scéně patří k tomu lepšímu, co u nás máme. To i přesto, že Kavárna se může zbláznit, Kalousek se tváří jako by ho někdo bodnul a Pánek s neziskovým sektorem a Drahošem v zádech by se nejradši vydali na válečnou stezku. Posthavlisté by při kandidatuře Klause na prezidenta navlékli žluté vesty a Piráti by se radši sjeli marjánkou. Přesto to není vůbec špatný nápad.

Autor: J3.K

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Stanislava Urbancová 300,- Kč, Jana Nováková 500,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 15 115,- Kč
Vybráno 43.18%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 244 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,45 out of 5)
Loading...
10 komentářů