18.3.2015
Kategorie: Politika

Se Sovětským svazem zas přijde válka na zem?

Sdílejte článek:

PETR HAHN 18|03|2015

Dočetl jsem se, že už 10 000 kolaborantů podepsalo petici na téma „Americkou armádu na našem území nechceme“. Trochu hloupě nazvaná petice, neboť JEJICH území existuje jen v případě, že jsou majiteli pozemků. A za mne tedy rozhodně hovořit nebudou. 

Ale budiž – chápu to tak, že si nepřejí, aby NATO plnila svou funkci, což je vojensky jediná jistota, o kterou se můžeme opřít v době, kdy touha po obnovení Sovětského svazu fanatikovi Putinovi vymazala svědomí…pokud o něčem takovém vůbec někdy slyšel. Do mikrofonu sice tolik neřve, ale jeho projevy mi Adolfa Hitlera přesto silně připomínají. Vymyslet – vytvořit nepřítele a viníka… no a pak už se dá zdůvodnit naprosto cokoli.

Tisíce Slováků údajně oznámily úřadům:“Pokud bude válka, bojovat nejdu“.

A do třetice:“Strach z Ruska žene mladé Poláky do polovojenských skupin“. Trochu jiná káva – že?

Pokud nás Rusko zatáhne do války, tak bojovat půjdu. Proti Rusku rozhodně ano. Sice asi moc dlouho nevydržím, protože mně civilizace rozmazlila a navíc jsem moc velkej, takže nebude problém mne trefit, ale kňučet ve sklepě nebudu. Navíc – náš barák sklep nemá. Je mi přes padesát, takže časy, když jsem v zimě na vandru spal nadšeně na sněhu, jsou dávno pryč, ale počítám s nejhorším.

Když jsem v r. 68 viděl přijíždět ruské tanky, měl jsem strach jen proto, že jsem ho cítil z dospělých – sám jsem z toho ještě v šesti letech neměl moc pojem. Když jsem je po r. 89 viděl zase odjíždět, nenapadlo by mne, že bych někdy ještě mohl uvažovat vážně o válce, která by se mne osobně dotkla. A teď se to děje.

Nejsem příznivcem konspirativních teorií, ani katastrofických scénářů, ale když vidím jak už rok ruský prezident Putin za pomoci lživé propagandy a úskočné taktiky falešných neoznačených vojáků, falešných humanitárních konvojů, falešných domorodců a vůbec falešného všeho kromě zbraní anektuje území Ukrajiny, zabíjí Ukrajince i Rusy (nehledě na dobrovolníky toužící po „dobrodružství“, penězích a zabíjení), likviduje Ukrajinu do formy spálené země, aniž by Rusku byl zkřiven jediný vlas, vržena na jeho území jediná bomba, či raketa a aniž by jediný Ukrajinský voják překročil ruskou hranici – myslím na válku.

Myslím na válku, do které bude Česká republika zatažena, pokud se tedy opět neshrbí – jako obvykle. Pokud se naše vláda nedá ovlivnit proruskými kolaboranty typu Zemana, Klause a dalších, kteří nesou proruskou polaritu a kážou proruskou lživou propagandu. Pokud se čelní představitelé nepřestanou klepat před rusákem a říkat tomu diplomacie.

Pokřivenci běžně lžou a leč oblečou do trika s nápisem PRAVDA.

Lhaní je pro ně normální. Je pohodlné a velmi účinné a proto také je Putin i Zeman tak populární. Je velice jednoduché a účinné uchopit nějakou nevyvratitelnou skutečnost a přibalit k ní několik lží, které se dají podat uvěřitelně. V tom je ruská propaganda živená KGB, GRU a dalšími složkami dokonalá.

Lež to má dobré. Dá se vyumělkovat, nazdobit, navonět, dochutit, nafouknout, nadcenit, dokonce i  nafotit, nafilmovat a ozvučit. Dá se podat s patosem, úsměvem, s brnkáním na různé struny (národní, vlasteneckou, panslavistickou, …) Pravda to má blbé – ta prostě jenom JE. Nemá tak pestré možnosti kamufláže a prezentace.

A v tom tkví kouzlo účinnosti propagandy, kouzlo bolševického oblbování a kouzlo Putinovy i Zemanovy popularity. Nic víc – jen to a skutečnost, že jednoduchých lidí bez vlastního kritického názoru, sebereflexe, vyšší rozlišovací schopnosti a inteligence je vždycky víc a mají stejný volební hlas. Taky proto jsem už teď velice skeptický ohledně smysluplnosti referenda. Rozhodování by do rukou snadno manipulovatelných existencí patřit nemělo.

V poslední době s ohledem na vývoj událostí na Ukrajině na to myslím poměrně často.

Velice souhlasím s průjezdem americké bojové techniky členskými státy NATO včetně naší země a jsem vděčen, že jsme její součástí. Aspoň něco…

usarmy1

Jen kdyby…

Kdyby naše populistická vláda měla ještě pohlavní orgány na to, aby naše země plnila plnohodnotně závazky vůči NATO.

Kdyby veřejnost pochopila, že NATO není totéž, co USA a že se jedná o obranný pakt, kterému tak málo nabízíme a tolik můžeme dostat. Nebýt NATO, jsme pro Putina snadným soustem a to by bylo velmi zlé. Horší, než to, co nám hrozilo od Hitlera. Putin totiž je ještě zákeřnější a podlejší. Ten ani válku nevyhlásí a už rok ji vede. Dnes už se s tím ani netají a naopak ji přiznává – a to ji ještě stále nevyhlásil. To je naprosto pokřivené, beze stopy cti a charakteru. Vojáci a bojovníci čest přece mívali…vůdci nemusí?

Pokud nás Rusko napadne, nebo jinak zavleče do této války, tak půjdu bojovat.

Život v Ruském područí už by pro mne stejně neměl cenu. Mám svou hrdost, a proto to píši veřejně jako slib, protože ti, co mne znají, vědí, že držím slovo.

Proto jsem začal i zajímat o registraci do Aktivních záloh, byť se mne branná povinnost již netýká. Zase o jeden důvod víc, proč být rád, že jsem ty dva roky na nenáviděné vojně strávil.

Pokud budu v případě nejhorším aspoň něco platný, pokud zlikviduju aspoň jednoho nepřítele, bude to mít cenu. Nejsem takový romantik, abych za tím viděl dobrodružství a adrenalin. Vůbec ne. Naopak jsem připraven na utrpení a hrůzu.

A nepůjdu vůbec rád – ale půjdu.

ZDROJ: Petr Hahn

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč, Vlastimil Kadlec 2000,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Karel Hojdar 150,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, MUDr. Ive Niemcová 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč

Celkem za měsíc: 16 650,00 Kč
Vybráno 47.57%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 48 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,77 out of 5)
Loading...