dobrozlo
27.1.2018
Kategorie: Politika, Presidentské volby 2018

Se slušností nejdál dojdeš

Loading...
Sdílejte článek:

LU LINA

Předvolební kampaň máme díky bohu za sebou a teď už nás bude zase masírovat jen obvyklá propaganda. Jsem si jist, že její součástí se trvale stane i většina neúspěšných kandidátů na hradní fíkus, v čele s panem profesorem, protože kandidát na hradní samorost ho podle mne porazí. Ale už to snad nebude tak nechutné, jako doposud. Chtěl bych k tomu vyslovit svůj názor, dokud to ještě jde. Protože jestli se jako obvykle mýlím a vyhraje Slušný Fíkus, již započaté odpočítávání konce nejen svobody slova se mnohonásobně zrychlí. 

Dávno před začátkem kampaně bylo jasné, jak bude vypadat. Dobro proti Zlu. Brumbál proti Voldemortovi. Slušnost proti sprostotě. Západ proti Východu. Demokracie proti fašismu. Pokrok proti tmářství. Praha proti zbytku republiky. Vzdělaní proti blbcům. Vítači proti xenofobům.

Ale především všichni proti jednomu. All stars versus Zeman. Z mého pohledu to nebyla kampaň, ale organizovaná dehonestace hlavy státu, která si dovolila být přesně taková, jakou ji voliči zvolili.

Postupně do ní naskočilo několik nachlup stejných kandidátů, kteří se od sebe dali odlišit pouze svým fyzickým zjevem, ničím jiným. Všichni měli naprosto totožný program s jediným bodem: Zeman musí z Hradu pryč! Vůdcem tohoto duchovního Hnutí za osvobození České republiky byl společnými investory určen profesor Drahoš, protože vypadal nejdůstojněji a zaručila se za něj manželka.

Snad nemusím zdůrazňovat, že součástí hnutí se staly také stávající široké struktury domácího odboje proti ruské hradní loutce v čele se Svědky Sorosovými, Bratrstvem červených trenýrek, veřejnoprávními médii, holdingem OKD Zeitung a jinými význačnými dezinformačními zdroji.

Odbojáři poměrně dlouho nevěděli, jakým způsobem mají dehonestačně-volební kampaň pojmout. Zdálo se, že ve spravedlivém boji s Kundotamem Kundotamovičem už vyzkoušeli všechnu dostupnou munici, včetně zakázaných kazetových bomb i chlóru a vše marně. Hrad stále odolával bez výraznějších škod a jeho pán si stále dělal co chtěl, říkal co chtěl a jezdil kam chtěl, aniž by se předtím poradil s Merkelovou, Junckerem, nebo alespoň s Kalouskem.

Dokonce do Moskvy, považte! Taková ostuda! Co na to řeknou v Berlíně a Bruselu? Vždyť jim tam ten buran vyfoukl kšefty za miliardy! To nám soudruzi nikdy neodpustí!

Ale co bylo úplně nehorší – přes všechno propagandistické i jiné úsilí apoštolů pokroku, vykazoval český gubernátor setrvalou voličskou podporu.

Osvědčené likvidační recepty na něj prostě nefungovaly. Neříká černochům negři, nehajluje, na Hradě vyvěsil vlajku EU a Židy má rád. Šíří sice nenávist, islamofobii a sprostá slovíčka, ale to mu voliče spíše přidává a kromě toho má ten starej ožrala imunitu.

A tím na to hoši a děvčata kápli. To je vono! Je přece starej a nemocnej! To musí fungovat! Švandovým divadlem se rozlehl vítězný pokřik „Hip, hip, Brusel!“ Někdo hloubavější sice nesměle namítl, že Václav Havel taky nebyl nejmladší a zdravím právě nekvetl, ale námitka zcela zanikla v nadšeném halasu přítomných národních buditelů.

Od toho okamžiku se stalo prezidentovo zdraví a věk hlavním motivem vystoupení všech antizemanů. Každý z nich ostentativně demonstroval svou fyzickou kondici a formu nejrůznějšími způsoby, přičemž zřejmě pouze hrozba trestně-právních postihů a zbytky tradiční morálky je odradily od veřejného předvádění svých nádobíček a výzev prezidentovi k poměření funkčnosti.

Vítězem prvního kola v křupanství a ubohosti se tak kupodivu nestal v podstatě nijak se neprojevující prezident, ale vlastní propagandou již poněkud dezorientovaný Topolánek, který vyzval Zemana k tenisovému zápasu o Hrad.

Po odpadnutí statistů a předskokanů, zůstali pouze dva od začátku jasní finalisté.

Zeman stále pokračoval ve stejném stylu. Žádnou vlastní speciální kampaň skutečně nevedl, ovšem příčetný politik začíná kampaň druhý den po každých volbách. Kampaň mu dělali jeho stoupenci a Miloš do toho zcela evidentně nijak nezasahoval. Pro mé téma je ale nejpodstatnější, že se Zeman především, až na nepatrné výjimky, nijak nevyjadřoval ke svým soupeřům a prakticky nijak nereagoval na četné fauly a podpásovky týkající se nejen jeho fyzického stavu.

V disciplíně křupanství už ostatně známe vítěze. Velký hradní favorit odešel poražen, neboť byl ostudně z formy. Chvílemi se dokonce projevoval majestátně a tak gentlemansky, že jeho odpůrci zcela jistě nevěřili svým očím a uším. S obrovským náskokem před údajným panem Neslušným Zemanem, v ní zvítězil údajný pan Slušný Drahoš.

Slušnost a noblesa měly být hlavní devizou tohoto kandidáta, takový dojem jsem alespoň získal z jeho kampaně. Měl tím zřejmě vzniknout kontrast k Zemanově údajné sprostotě a buranství.

Nevím, jak vy, ale já jsem po celou dobu kampaně viděl téměř noblesního a nečekaně slušného Zemana, přičemž tato jeho podoba vygradovala téměř k dokonalosti v poslední televizní debatě.

No a pak jsem také viděl po celou dobu kampaně buranského vidláka Drahoše s akademickými tituly před, za, nad i pod jménem, který nevynechal jedinou příležitost nakopnout Zemana do rozkroku po zaznění gongu. Jeho neskutečně ubohé vtipkování o prezidentově nemohoucnosti a zdůrazňování vlastní fyzické zdatnosti ve mne zanechalo nesmazatelný dojem unikátního blba. Scénka s točícím se dervišem zůstane patrně ve zlatém fondu politické nekorektnosti.

A stejně jako u Zemana, „gentlemanství“ pana Slušného vyvrcholilo v poslední televizní debatě. Jakoukoliv odpověď začal vždy některou z parafrází slavného výroku římského politika Catona – „Ostatně soudím, že Zeman musí být zničen“. V originále Cato pochopitelně nezmiňoval našeho Ovara, ale Kartágo a tuto větu vkládal do každé své řeči v senátu, ať se týkala čehokoliv.

Třešničku na dortík slušnosti a noblesy pak profesor Slušný nasadil v samotném závěru debaty, kdy moderátorka oba protagonisty vyzvala k minutovému projevu k voličům.

Zatímco starý buran smířlivě vyzval voliče k oslavě demokracie tím, že půjdou všichni volit, ať už kohokoliv, mladý pan Slušný opět napodobil Catona a s rozběhem přes celý foyer Rudolfina Zemana naposledy kopl do koulí.

Pokud měly být slušnost a noblesa Drahošovou hlavní zbraní v souboji s hradní Lží a nenávistí, pak naprosto nechápu, proč je ani jednou v rozhodujících bojích nepoužil.

Jsem totiž pevně přesvědčen, že si tím velmi úspěšně definitivně zavřel nalinkovanou cestu na Hrad a spláchl tak do hajzlu těch 50 mega, co do něj nasypali jeho investoři a loutkovodiči v domnění, že se jim investice bohatě vrátí.

Závěrem pár slov k České televizi. Nikdy bych nevěřil, že to někdy napíšu, ale její debata byla suverénně nejlepší, včetně skvělého výkonu moderátorky. Bylo to objektivní, profesionální a vysoce koukatelné. Paradoxně se tím ovšem jenom potvrdil názor, že ve zbytku času je ČT hluboce tendenční a ideově vyhraněnou institucí, která vysílá v duchu politických postojů svých zaměstnanců a objektivitu má na párku.

Pevně doufám, že nerozhodnutí a příčetní voliči viděli kampaň zhruba podobně jako já a že se to odrazí v jejich konečném rozhodnutí.

Je suis Zeman.

Autor: Lu Lina

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2020: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Koubský 500,- Kč, Jiří Nováček 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Pavel Janeček 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, ing. Jiří Lechner 800,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Josef Malý 250,- Kč, MUDr. Jiří Roh 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Mario Valent 484,78 Kč (20 eur), Karel Kubela 50,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Jurášek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Zuzana Karlová 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč


Celkem za měsíc: 16 237,78 Kč
Vybráno 46.39%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 54 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 4,33 out of 5)
Loading...
loading...
Loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.