EKONOMIKABANKROT
11.7.2021
Kategorie: Ekonomika

Sdílená neplatí

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Krátký Afghánský úvodník:

Nemohu opominout včerejší videjka na jůtubu, kde si Tálibán vybaloval z krabic americké zbraně, co zůstaly na základnách, které amíci opustili nakvap. Tak rychle, že o tom nevěděli ani afghánští velitelé. Tak rychle,  že ona dohoda o stažení s Tálibánem zřejmě bude mít stejně jako pakt Ribbentrop – Molotov ještě nějaký tajný dodateček o kterém polská  afghánská vláda vůbec nesmí vědět a který vyplave na světlo až za padesát let. 

Jo, můžou to okecávat jak chtějí, ale tahle videjka jsou mnohem víc než všichni reportéři CNN a FOXu dohromady. Po shlédnutí něčeho takového jen blbec uvěří v americké vítězství. A když vidíte, kolik vozidel a vybavení zůstalo třeba v tom Bagrámu a uvědomíte si, jak rychle tamodtud amíci zdrhali pod pláštíkem noci a dáte si to do souvislosti se sovětskou okupací tamtéž, kteří také vyhlásili vítězství a stáhli se…. ale alespoň to bylo pod prapory, ve dne a se vším vybavením. 

Odmítám dělat debila… amíci jsou s Tálibánem domluveni a je jim tak nějak jedno, co se stane s jejich afghánskými kamarády, kteří jim pomáhali hrát si na místní demokracii. Opět se ukazuje, že je nebezpečné být americkým nepřítelem, ale být americkým přítelem je smrtící. Doufám, že se Andrejko dobře dívá a že se dobře dívá i Zeman. Doufám, že se dívají všichni transatlantičtí Petrové Pavlové, aby věděli, jak jednou skončí, až se americké zájmy změní a bude pro ně kupříkladu zajímavé kamarádit s Ruskem… 

Jo a ještě něco… Rusové už jsou prý s táliby domluveni. Už si vyřídili hraniční čáry, bezpečnost svých diplomatických misí a boj proti drogám. Být evropským feťákem, začal bych se předzásobovat. Oni ti Tálibánci mohou bojovat proti heroinu velmi efektivně…  Ale třeba i Tálibánci pochopili, že peníze nesmrdí ani od ďaurů a naopak produkci zvednou… Nevěřící je třeba ničit čímkoliv. 

A ještě jeden bodík… Tálibán je místní nacionalistické hnutí. Nejsou žádný univerzální světový džihád. Ale u sebe doma si zavedou svoje ošklivé pořádky. A nenechají si do toho kecat ani od velmocí. Vlastně jsou to takoví místní husité. Smrti se nebojí, dobře válčí a zvenku to vypadá jako nepochopitelná slátanina. 

A teď už dnešní článek:

Pamatujete, jak se před pár lety pořád mluvilo o sdílené ekonomice? Jak se to dokonce dostalo do Brusele, jak o tom snad i vyšly nějaké směrnice a výstupy, že EU odteď bude podporovat ekologickou a moderní formu hospodářství  – cirkulační ekonomiku, sdílenou ekonomiku a podobně. Mluvily o tom neziskovky, na toto téma existuje celá řada internetových plátků, prostě omílá se to horem a dolem.

Já jsem si vždycky říkal, kde udělali soudruzi z Brusele chybu… jak mohli připustit debatu o sdílené ekonomice, když to jde naprosto proti zájmům velkých korporací a koneckonců i proti zájmům státu. Jak mohl někdo z těch europapalášů beztrestně vypustit z huby takové rouhání. Vždyť všechny zákony jdou přesně proti tomu.

Vždyť to že já mám jahody a soused broskve, to si tak ještě můžeme vyměnit přes plot, ale kdybychom tohle chtěli dělat častěji domluvit se ještě s pěstitelem řepy, jablek a celeru, tak už je to trh, k tomu patří IČO, daně, přiznání a hygienická kontrola. Já si svoje prasátko mohu zabít sám a sám si ho musím sníst, protože roznést po ulici výslužku, abych pak zase dostal od jiného až bude zabíjet, to je zakázané a vystavuji se postihu. Mohu sice vzít motorovku a jí sousedovi pomoci pokácet strom a on pak zase přijde s kosou mi pomoci posekat louku na seno, ale kdybychom to takhle chtěli dělat pravidelně a v rámci celé vesnice, brzy bychom byli v hledáčku finančáku, že je to podnikání a musejí se z toho platit daně.

Jak je možné, že ti ojrobyrokraté vůbec o nějaké sdílené ekonomice mluví? Jak to, že o tom mluví Piráti, kteří vždycky podporvali ten nejodpornější a nejglobálnější byznys a vždycky šli na ruku těm největším korporacím? Ještě mám v paměti, jak odmítli hlasovat pro zákon o povinném podílu českých potravin v obchodech. A to šlo o zákon velmi vágní a takřka bezzubý. Ani ten ale neschválili, aby si nepohněvali sponzory.

Až teď nedávno, kdy španělský premiér Sanchéz představil svůj new deal, tak se mi konečně otevřely oči. Oni tomu říkají sdílená ekonomika, ale ve skutečnosti o žádné sdílení nejde. To jen velké korporace budou vlastnit všechno a my si to budeme půjčovat za úplatu a oni budou tvrdit, že to sdílíme. Sdílená ekonomika nebude spočívat  v tom, že já mám traktor a soused zase pípu. Bude spočívat v tom, že nějaký Amazon bude vlastnit traktory, pípy, byty, auta a vůbec všechno a my si to budeme chodit půjčovat za peníze.

Samozřejmě vůbec nebudeme rozhodovat o tom, kolik to bude stát peněz. Nebudeme rozhodovat o ničem. Nebudeme mít žádný vliv, nebudeme nic vlastnit a jen budeme chodit ke svobodným a demokratickým volbám, abychom si zvolili představitele, kteří také nebudou o ničem rozhodovat, protože nikde nic ničí nebude. Vedle soudruha premiéra ještě bude patřičný korporátní dráb, který bude vydávat z velkého skladu za mastné peníze.

V té chvíli mi to docvaklo. Pochopil jsem, proč mají všichni ojrobyrokraté plnou hubu sdílené ekonomiky. Ona to žádná sdílená ekonomika nebude, bude to korporátní feudalismus se všemi řádnými proprietami poplužních dvorů a papírově svobodných nevolníků, kteří si bez svého poskytovale všeho ani neškrtnou. Proto je to tak podporované. Pro další řádný hnus se vymyslelo přijatelné jméno a se jménem přišla přijatelná kamufláž.

Podobně to bude i s tou cirkulační ekonomikou, která má umožňovat opravy věcí, aby se vše jen nevyměňovalo. Vsadím se, že za tím bude také nějaký podobný háček. Jako že opravovat se bude, ale jen v korporátních dílnách. Žádné domácí opravy, žádné nakupování náhradních dílů. Že to někdo dokoumá tak, aby jim do toho vidláci nestrkali svoje zlaté české ručičky. Nebo třeba že všechno bude mít plombu a bez revize od výrobce to nepojede. Nebo tak něco.

Ale na druhou stranu jsem rád, že jsme se to od soudruha Sanchéze dozvěděli a že nám to říkají i naši Piráti. Ještě je před volbami.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč

Celkem za měsíc: 12 244,- Kč
Vybráno 34.98%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 548 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,22 out of 5)
Loading...
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)