schwarcenberkk
2.11.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Schwarzenberg – EU by měla proti V4 přitvrdit?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonKarel Schwarzenberg, čestný předseda TOP 09, se pro rakouský deník rozhovořil o migraci a kritizoval státy V4 i Rakousko za „nevstřícnou“ migrační politiku.

V rozhovoru v nedělním vydání rakouského listu Tiroler Tageszeitung ale český politik odsoudil i postoj rakouského kancléře Sebastiana Kurze, který odmítl převzít část nezletilých migrantů z požáry zničeného tábora Moria na řeckém ostrově Lesbos. Ostudou pro Evropu je podle Schwarzenberga zejména postoj Česka, Polska a Maďarska, které zcela odmítají dělit se s jihoevropskými státy o břemeno, které představuje starost o migranty mířící primárně právě na jih kontinentu. „Chybějící solidarita by se neměla tolerovat,“ uvedl exministr, podle něhož by země, které žádné migranty přijmout nechtějí, měly podstatně finančně přispívat. „Bohužel i rakouská vláda přistoupila k tomu, že názor zemí Visegrádu sdílí. Rakousko přitom hodně migrantů přijalo a mnozí z nich se příkladně integrovali. Na to může být Rakousko pyšné,“ dodal Schwarzenberg.

Karel Schwarzenberg tak potvrdil, že TOP 09 zaujímá k ilegální migraci (mimochodem, „ilegální“ je sprosté slovo?) velmi vstřícný postoj. Podle Schwarzenberga by státy, které nechtějí být „solidární“ v této oblasti, měly více finančně přispívat. Současně je však proti tomu, aby byly těmto státům sníženy dotace, protože by to postihlo i „nevinné lidi“.

S tou vinou a nevinou se to má tedy jak? Česko patří ke státům, kde i veřejné mínění není ilegální migraci nakloněno. Jsme tak kvůli tomu vinni? Schwarzenberg se pouští na velmi tenký led. Mudruje o sankcích proti státům V4 – nic jiného jeho postoj neznamená – a současně nechce poškodit „nevinné“ občany, kteří jsou většinové proti ilegální migraci.

Nejprve si proto připomeňme důsledky ilegální migrace. Pod pláštíkem humanismu přijalo Německo a další státy EU přes jeden milion uprchlíků „ze Sýrie“, vlastně zejména z Afghánistánu, Iráku a Afriky. Noví i „staří“ imigranti pak napáchali v EU desítky teroristických činů. V poslední době stačí připomenout vraždy ve Francii. Tam vraždil imigrant, který byl „schován“ před systémem, tj. úplně v ilegalitě a odjel vraždit do Francie z Itálie proto, aby potrestal Francii za názory prezidenta. Dokonce i představitelé některých muslimských států, mimo jiné i Turecka, vyhrožují za tento francouzský postoj odplatou. Tvářit se, že ilegální migrace neexistuje, jako to dělá Schwarzenberg, je sice možné, připomínat nešťastné děti v řeckých táborech je právě ono citové vydírání, v němž jsou naši „humanisté“ skutečně nepřekonatelní.

Pod tlakem teroristických činů samozřejmě roste nechuť k přijímání dalších a dalších ilegálních migrantů v celé Evropě. Navíc, v situaci zásadních omezení díky virové pandemii, je přijímání ilegálních migrantů samozřejmě „výjimkou“ v restriktivních opatřeních proti šíření viru. Nikdo z dnes aktivních politiků tak není ochoten riskovat ztrátu popularity a podporovat ilegální migraci. Zásadní opatření proti ilegálním migrantům už představila Velká Británie a i státy kdysi „vstřícné“- právě jako Rakousko, ale i Švédsko, nechtějí další ilegální migranty na svém území.

Považuji Schwarzenbergovo dnešní plédování pro podporu ilegální migrace pod zástěrkou humanismu za potvrzení pro mě nepřijatelné zahraniční i vnitřní politiky TOP 09. Právě lidé jako Schwarzenberg jsou důvodem mé nedůvěry v politiku koalice ODS, lidovců a topky. Kde jsou ty časy, kdy jsem Schwarzenberga podpořil v jeho souboji o Hrad v roce 2013! V souvislosti s dalším vývojem v Evropě v roce 2014 by případné zvolení Schwarzenberga prezidentem bylo hrubou chybou a dnes jsme tu mohli mít více ilegálních migrantů než by bylo zdrávo. Ještě že se prezidentem nestal!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 811,48 Kč
Vybráno 39.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 786 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,73 out of 5)
Loading...
104 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)