formanm
15.4.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Sbohem Miloši Formane

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (15 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Svoji rodnou zemi jste, pane velký režisére dokázal proslavit jako málokdo. Získat dvakrát Oscara za nejlepší film a režii se povede jen vyvoleným. Rozhodně patříte k nejvýznamnějším Čechům v historii.

Opustil jste tento svět nečekaně, ale za sebou zanechal dílo, na které můžete být právem hrdý. Jste důkazem toho, že vytrvalost a píle přinášejí úspěch. Nemá smysl tady opakovat Vaší filmovou tvorbu, který snad každý zná.

Já si vzpomínám, jak jste v jednom rozhovoru uvedl, že socialismus je zoologická zahrada, kdežto kapitalismus je džungle, a vy, že raději žijete v džungli. Souhlasím s Vámi, já také. Koneckonců džungle je přirozeným místem pro život, kdežto ZOO nikoliv. A přesně tak socialismus je nepřirozeným systémem pro život, protože mění lidí v bytosti neschopné postarat se samy o sebe, jakékoliv vlastní iniciativy, které jenom čekají, co dostanou od druhých. Kdežto džungle alias kapitalismus je místem úžasné soutěže, která nutí lidi dostat ze sebe to nejlepší. A to je přece skvělé.

Vám drahý pane Formane emigrace do Spojených států amerických prospěla. Jistě, talentovaným režisérem jste byl už v šedesátých letech v Československu, což Vaše filmy jako Lásky jedné plavovlásky nebo Hoří má panenko, dokazují. K opravdovému filmařskému vrcholu jste se však dostal až v Americe, která Vám to svým založením umožnila. Ostatně dusná normalizační atmosféra komunistického Československa by Vašim schopnostem nepřála a vy byste nemohl svobodně tvořit.

O Miloši Formanovi by se mělo učit ve školách, on by měl žákům a studentům dáván za vzor, že když se člověk snaží, může toho v životě dosáhnout dost. Je třeba si brát příklad ze schopných a úspěšných lidí a ne z lemplů, kteří jenom mluví, ale tím jejich schopnosti končí.

Vážený pane skvělý režisére, máte za sebou plodný život, a dokázal jste svým uměním obohatit miliony lidí na celém světě, ať je Vám tedy ve filmovém nebi dobře.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 1 750,00 Kč
Vybráno 4.95%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
politicon-banner
17 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.