18.7.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Sazka nepřímo uznala podnikání Lottolandu jako legální

Sdílejte článek:

(PR) 18|07|2015

Pokud bude v České republice přijata novela zákona o loteriích v podobě, jakou se nyní zákonodárci chystají projednávat, je přesun sídla loterijního gigantu Sazka do jiné členské země EU reálný. Takto reagoval na otázku o možném odchodu Sazky z ČR její generální ředitel Robert Chvátal. Jako zásadní nedostatky pak jmenoval znění zákona v oblasti zdanění a sázení na internetu.

Toto prohlášení velmi zaujalo i překvapilo představitele firmy Lottoland, neboť, v kontextu dřívějších útoků Sazky na evropské loterijní společnosti a velké negativní kampani kvůli provozování číselné loterie, postrádá elementární logiku. Společnost Lottoland totiž v současné době čelí žalobě, kterou na ni podala právě společnost Sazka z toho důvodu, že Lottoland provozuje sázky na výsledky světových loterií z území státu Gibraltar. Zde je třeba připomenout, že Gibraltar je členským státem EU a místní vláda vydala společnosti Lottoland k tomuto podnikání licenci. Navíc společnost Lottoland umožňuje sázení pouze na výsledky loterie Eurojackpot a dalších loterií v nabídce. Tento systém se nazývá „secondary lottery“, a nikdy proto nedochází k přímé účasti v loterii nebo zprostředkování sázek na loterii Eurojackpot nebo jiné loterie v nabídce.

loterie-eurojackpot

S ohledem na výše uvedené informace považuje společnost Lottoland tuto žalobu za účelovou a za zásadní důkaz politického nátlaku, což je také zdůrazněno v oficiálním prohlášení Lottolandu. Sazka totiž varuje své zákazníky, i ostatní zájemce o sázení v České republice, před uzavíráním sázek ve společnostech, které jsou registrované v Evropské unii, ale na druhé straně sama zvažuje, ústy svého generálního ředitele o stěhování sídla z České republiky do jiné členské země EU a nevidí v tom žádný problém s ohledem na své podnikání.

Můžeme zde přímo citovat slova Roberta Chvátala, generálního ředitele společnosti Sazka a.s.: „Je pak dokonce na zváženou, zda v rámci pravidel EU nepodnikat v této oblasti z jiné členské země.“ (Celý rozhovor si můžete přečíst zde).

Takže jinými slovy, pokud bude podnikat Sazka a.s. z jiné členské země EU je to legální. Proč by tedy nemělo být také legální současné podnikání společnosti Lottoland v České republice?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč

Celkem za měsíc: 400,00 Kč
Vybráno 1.14%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 71 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.