18.7.2015
Kategorie: Kultura a tipy

Sazka nepřímo uznala podnikání Lottolandu jako legální

Sdílejte článek:

(PR) 18|07|2015

Pokud bude v České republice přijata novela zákona o loteriích v podobě, jakou se nyní zákonodárci chystají projednávat, je přesun sídla loterijního gigantu Sazka do jiné členské země EU reálný. Takto reagoval na otázku o možném odchodu Sazky z ČR její generální ředitel Robert Chvátal. Jako zásadní nedostatky pak jmenoval znění zákona v oblasti zdanění a sázení na internetu.

Toto prohlášení velmi zaujalo i překvapilo představitele firmy Lottoland, neboť, v kontextu dřívějších útoků Sazky na evropské loterijní společnosti a velké negativní kampani kvůli provozování číselné loterie, postrádá elementární logiku. Společnost Lottoland totiž v současné době čelí žalobě, kterou na ni podala právě společnost Sazka z toho důvodu, že Lottoland provozuje sázky na výsledky světových loterií z území státu Gibraltar. Zde je třeba připomenout, že Gibraltar je členským státem EU a místní vláda vydala společnosti Lottoland k tomuto podnikání licenci. Navíc společnost Lottoland umožňuje sázení pouze na výsledky loterie Eurojackpot a dalších loterií v nabídce. Tento systém se nazývá „secondary lottery“, a nikdy proto nedochází k přímé účasti v loterii nebo zprostředkování sázek na loterii Eurojackpot nebo jiné loterie v nabídce.

loterie-eurojackpot

S ohledem na výše uvedené informace považuje společnost Lottoland tuto žalobu za účelovou a za zásadní důkaz politického nátlaku, což je také zdůrazněno v oficiálním prohlášení Lottolandu. Sazka totiž varuje své zákazníky, i ostatní zájemce o sázení v České republice, před uzavíráním sázek ve společnostech, které jsou registrované v Evropské unii, ale na druhé straně sama zvažuje, ústy svého generálního ředitele o stěhování sídla z České republiky do jiné členské země EU a nevidí v tom žádný problém s ohledem na své podnikání.

Můžeme zde přímo citovat slova Roberta Chvátala, generálního ředitele společnosti Sazka a.s.: „Je pak dokonce na zváženou, zda v rámci pravidel EU nepodnikat v této oblasti z jiné členské země.“ (Celý rozhovor si můžete přečíst zde).

Takže jinými slovy, pokud bude podnikat Sazka a.s. z jiné členské země EU je to legální. Proč by tedy nemělo být také legální současné podnikání společnosti Lottoland v České republice?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2019: *****

Vladislav Vydra 100,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Eva Myslivečková 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Marie Fulková 100,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Petr Pisan 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ludmila Karská 300,- Kč, Petra Rohlíčková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Jana Hašlarová 200,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Miloš Kraus 300,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč

Celkem za měsíc: 8 084,00 Kč
Vybráno 23.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 37 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (2 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.