jamal
14.10.2018
Kategorie: Společnost

Saudská Arábie náš vzor?

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Objevila se další záhada. Jamal Khashoggi, nezávislý opoziční novinář se Saudské Arabie zmizel po vstupu do budovy velvyslanectví SA v Turecku a od té doby jej nikdo neviděl. Turecko přispěchalo s informací, že byl zavražděn.

  

Přesněji řečeno zavražděn a rozřezán a že k tomuto účelu do Turecka přiletělo ze SA 15 specialistů. Při čtení této informace člověku skoro běhá mráz po zádech a ptá se, v jakém světě že to žijeme? Jenže jiný čtenář, člověk znalý současných světových poměrů si musí nutně začít klást otázky.

Předně, s touto informací přišlo Turecko a mohutně ji šíří CNN. Tedy dva subjekty, u kterých je důvěryhodnost mnohdy oprávněně zpochybňována.

Dále, pozorného a znalého čtenáře hned napadne, proč u všech všudy provádět takto složitou operaci, když v případě poměrně průměrného novináře, bylo možno najmout stejně průměrného střelce nebo znalce přes nože a nezatahovat do toho celý tým mordýřů. I eventuální mučení bylo možno zařídit skromněji a snad i účinněji.

To jsou dvě oblasti, které vyvolávají poměrně oprávněnou pochybnost, o pravdivosti celé kauzy, ale naopak přinášejí otázku, co se tedy stalo. Je jasné, že onen novinář někam zmizel. Je možné a snad i pravděpodobné že byl i zavražděn. Kým? Saudy? Turky? Je snad vězněn na velvyslanectví nebo skutečně odešel a vězní jej Turci? Zajímavou skutečností je, že o případu především informuje CNN a media, která jsou s tímto gigantem spojena.

Takže záhada na záhadu a Saudi mlčí, stejně jako mlčí jejích spojenec USA, kteří v minulosti ústy svého presidenta vyjádřili snahu o vznik jakéhosi regionálního NATO v boji proti Iránu a v čele se Saudskou Arábii. Tento plán osobně považuji za nebezpečnou hru s bezpečností blízkého východu a jeho zemí v čele s Izraelem.

Kauza zmizelého novináře zcela jasně ukazuje jak složitá je regionální situace a jak opatrný by měl západ být, vůči “spojencům” právě z onoho regionu. Pokud jsou informace v souvislosti s novinářem pravdivé, pak je zcela na místě okamžité přerušení jakékoliv spolupráce s režimem, který vraždí své odpůrce, speciálně v případě těch, kteří požívají ochrany samotných USA.

Pokud je celá kauza spekulací ze strany Turecka, pak je nasnadě ptát se, nakolik bezpečná je aliance NATO a spojenectví s Tureckem. Všichni jsme se měli v minulosti možnost přesvědčit. že Turecký vůdce Erdogan je diktátor nejen ve své zemi, ale snaží se diktovat podmínky i západu.

Takže odpověď na otázku z názvu mého blogu je jednoznačná. Saudská Arábie rozhodně není a nemůže být pro nás vzorem, stejně jako jím není a nemůže být Turecko.

Jak dopadne kauza zmizelého novináře netuším. Bojím se ale, že vše bude postupně umlčeno a zameteno pod koberec, protože “vyšší zájmy” Jen dodávám, že nenávidím vyšší zájmy nad lidskými životy.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.