UDAVACINTERNET
30.8.2018
Kategorie: Společnost

Samozvaní žalobci a soudci: Novináři a vítači

Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Zdá se, že s pomocí facebooku nám v České republice vznikla samozvaná skupina žalobců. Ti rozhodují, koho příspěvek je nenávistný (jednalo by se o trestný čin) a ti rozhodují, nebo se alespoň o to pokoušejí, kdo má být z diskuze na sociálních sítích vyloučen. To je ale stejné, jako kdyby ulice prováděla lynč.


To není v právním státě vůbec možné a nelze to tolerovat. Stále platí, že přisvojení si pravomoci úřadu je trestným činem. Kdo totiž neoprávněně vykonává úkony, které jsou vyhrazeny orgánu státní správy, soudu nebo jinému orgánu veřejné moci, nebo kdo vykoná úkon, který může být vykonán jen z moci úřední orgánu státní správy, soudu nebo jiného orgánu veřejné moci, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta. Tak jako řidič nemůže zastavovat rychle jedoucím auta na silnici (ani vybržďovat), stejně tak není občan oprávněn střílet na prchajícího zloděje. Ani z restaurace nelze pro politické názory nikoho vyhodit s odůvodněním, že patří vlastníku, který si může dělat, co chce. Ani on, jede-li o veřejně nabízené služby takto jednat nemůže.

Pro posouzení toho, zda se někdo dopustil trestného činu, a to i na sociální síti, jsou oprávněny pouze orgány činné v trestním řízení (OČTŘ). Však také už několik lidí stanulo před soudem a obdrželi tresty za své nepřijatelné výroky a hrozby jiným. Je to pouze státní zástupce, kdo může vznést žalobu a nemůže ho nahrazovat ani novinář, ani neziskovka ani vítač, nově mnohý z nich i udavač. A je to pouze soud, kdo o trestu může rozhodnout.

Podsouvání spáchání trestných činů uživatelům sociálních sítí od některých novinářů a vítačů-udavačů a z jejich strany následná dehonestace dotčených osob je nepřijatelná. Soustavné, právně ničím nepodložené udávání sleduje cíl, kterým vylučování osob a spolků ze sociálních sítí. Jde de facto o snahu nahrazovat OČTŘ. Je to jednání nejen odsouzení hodné a nemorální, ale jde především ze strany především vítačů-udavačů o svévolný lynč osob a organizací zastávající jiné politické názory a postoje. Jde o povyšování se nad druhé a o to stát se samosoudcem ve věci samé při ignorování platných zákonů České republiky.

Je to jejich svévolná štvanice na lidi s jiným politickým a společenským názorem. To samo o sobě je nesporně protiprávní.

 

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč


Celkem za měsíc: 10 698,00 Kč
Vybráno 30.56%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 50 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.