sheker
26.2.2018
Kategorie: Multikulturní soužití

Samí bílí, kříže a chrámy … kde jsou imigranti?

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

Evropskounijním byrokratům je to odporné. A když se to spojí s křesťanskou minulostí, to už vůbec nesnesou. Kdo přišel do styku s byrokraty z Bruselu ví, že kompetencí tam moc neoplývají, ale o to větší arogancí. Až na výjimky lze konstatovat, že tam sedí kariéristický odpad z členských zemí. Případ Székesfehérvár je symptomatický. A je nejvyšší čas odejít, najít si spojence někde jinde, koncentrovat se na středoevropský prostor a znovu objevit jeho civilizační dynamiku. 

Město Székesfehérvár v Maďarsku se uchází o titul město kultury roku 2023. Město se v Bruselu uvedlo krátkým filmem, který je přinejmenším velmi půvabný a neobyčejně svižný. Mladé dvojice, matky s kočárky, sochy, tancuje se a hraje se šach. Kdo video zhlédne, má chuť se tam jednou podívat.

Ne tak zašedlí a zapšklí evropskounijní škrabáci. Starosta města András Cser-Palkovics po prezentaci filmu před bruselskou výběrovou komisí: „Cítili jsme se jako před popravčím komandem celé naší kultury“. Výběrová komise v Bruselu po zhlédnutí videa, město zamítla. Verdikt: Samí smějící se a tančící rozradostnělí bílí lidé na pozadí barokních chrámů a žádní imigranti.

Starosta se domnívá, že je nutné seznámit evropskou veřejnost s tím, jak výběr města kultury vůbec probíhal. Tzv. odborná komise se zabývala vším možným, jen ne kulturou. Mixovali běžné politické tlachy a nejprimitivnější ideologii. Cítili jsme se jako před popravčím komandem naší kultury. A když jsme jim ukázali krátký představující film „Tele Élettel“ (Plní života), jeden z „expertů“ řekl: „Je to propaganda bílé, křesťanské Evropy, všichni jsou bílí, šťastní a tancují na ulicích“. 

„Experti“ postrádali imigranty a konstatovali  přespříliš křížů a chrámů. Jeden člen komise – belgický politik – si stěžoval, že z filmu dýchá reklama řecko-římské a křesťansko-židovské identity. Těch pár vět vypovídá o tom, co se včera dělo na „odborné“ komisi. Nic se neřešilo, obsah, program a financování roku kultury, pouze běžná politika a ideologické tlachy. A to všechno jenom proto, že jsme na svoji kulturu hrdí. Kříž není pouze religiózním symbolem, ale kulturním; to indukuje evropskou šíři. Na jednání v komisi nebylo nic evropského, ani styl, ani obsah a nešlo o žádnou opravdovou otevřenost a variabilitu, jak na počátku proklamovali. Milujeme své město, jsme hrdí na jeho chrámy a kříže. Jsme šťastní, že je bezpečné a klidné a lidé v něm mohou demokraticky prosazovat své hodnoty.

Autor: Libor Čihák

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 25 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
70 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.