salviniit
14.9.2019
Kategorie: Politika

Salvini útočí na italského premiéra: Přenechávám mu tu židli, ale uchovávám si svou čest

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Bývalý populistický ministr vnitra Matteo Salvini udeřil na ministerského předsedu Giuseppe Conteho konstatováním, že sice opouští svůj post ministra, ale uchovává si tak svou čest.

Salvini, který v Itálii vede stranu Liga, která je nejpopulárnější podle průzkumů veřejného mínění, řekl, že pan Conte „úplně převlékl kabát. Během těchto 15 dnů dělal a říkal úplný opak toho, k čemu se hlásil v posledních 15 měsících,“ hlásí Il Giornale.

„S radostí jim nechám jejich křesla a ten binec, co k nim patří, já totiž držím se skutečnou Itálií a s láskou milionů Italů. K té vždy směřuji a podle té vždy jdu,“ dodal Salvini.

Uchýlil se k diskusi o posledních dnech předchozí koalice, kdy tvrdil, že jeho koaliční partner, tj. Hnutí pěti hvězd (M5S) si, „nakonec místo Itálie vybralo Macrona a Merkelku.“

„Teď sice plichtí vládu, ta ale dlouho nevydrží, dříve či později budou Italové zase moci volit. Nemyslím si, že se jim povede se moc hnout dopředu, oni se smluvili: udělali jsme si tuhle vládu, abychom udrželi Salviniho mimo dosah k moci. A my budeme zkoušet škody jimi páchané udržet v mezích,“ řekl.

„Dnes už bych si od Conteho nekoupil ani kornoutek zmrzliny,“ dodal.

Očekává se, že součástí dohody nové koalice mezi M5S a establishmentovou Demokratickou stranou (PD) bude znovuotevření přístavů pro neziskovky provozující přívozy migrantů, které Salvini loni zavřel.

Také řada prominentních figur establishmentu Evropské unie tuto novou koalici velebí, přičemž Conte tento týden slíbil, že teď se bude snažit být v EU iniciativnější.

Conteho projev v Poslanecké sněmovně, narazil na protestní pokřik poslanců Ligy a národně konzervativních Bratrů Itálie, jejichž vůdkyně Giorgia Meloni vedla po boku Salviniho před sněmovnou demonstraci.

Jak Salvini, tak Meloni se dožadují předčasných voleb, kdy Meloni prohlašuje: „Oni dobře vědí, že páchají něco, co Italové nechtějí, a protože vědí, že ve svobodné soutěži, tedy volbách vyhrát nemohou, tak se to rozhodli ukrást. Jsou to zloději demokracie, zloději suverenity, zloději zlodějští.“

CHRIS TOMLINSON

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Josef Chlebovy 300,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Svatoš s.r.o. 1000,- Kč

Celkem za měsíc: 13 261,00 Kč
Vybráno 37.88%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 466 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (25 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
politicon.cz
47 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.