Matteo-Salvini
6.1.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Salvini: Konec s multikulturním levičáckým vydíráním!

Sdílejte článek:

LIBOR ČÍHAL

De Magritis je starosta Neapole: „Sea Watch ať vylodí svůj náklad v Neapoli, jsou vítáni“. Giulia Bongiorno, ministryně veřejné administrativy: “Neapol a Palermo se nachází v katastrofické situaci. De Magritis a Orlando (starosta Palerma) žijí v permanentních provokacích, aby se zviditelnili, odpadky se tam válí po ulicích“.


Dvě lodi neziskovek pod německou a holandskou vlajkou v maltských vodách. Podle Messagera již několik dní nevybíravý pressing politruků Evropské unie, aby Itálie imigranty z lodí přijala, má jich přes milion a pár stovek k tomu nikoho nezabije, navíc když starostové Neapole a Palerma po nich tak touží.

Ministr vnitra Salvini na předvolebním shromáždění v Pescaře něco takového vyloučil. Mluvil před 4 tisícovkami stoupenců zhruba 40 minut, shrnul dosavadní počínání vlády a kam bude směřovat politika Legy. Salvini mluví (viz video). Za jeho zády stojí vedení regionální Legy, mírně aplaudují, někteří smskují. Je vidět, že Salvini není jedním z nich, je to vůdce, oni jsou lídři politické strany jako všichni ostatní, na které jsme zvyklí, on je jiný, nikdo v současné Evropě se neblíží jeho formátu. Je nenahraditelný a jeho role není nikým dublovatelná, bez Salviniho by všechno šlo po starém, dál cestou, na kterou jsme zvyklí desetiletí, v podstatě tato cesta je jenom pokračováním těch předchozích, včetně komunistických, se stejnou bídou a stejně mizernou perspektivou.

Byli jsme zvyklí na podlé zákulisní manipulace bilakobzina, máme je v EU a aplaudujeme tomu. Z Messagera vyplývá jasná úměra, vezměte lidi z lodi a rozpočet vám už povolíme. Podle všech signálů ministerský předseda Conte nebyl dost rezistentní a podlehl bruselskému vydírání, včera místopředseda vlády Di Maio, jeden z šéfů M5s a architektů současné koalice, hlavní partner Salviniho ve vládě, poprvé porušil koaliční rovnováhu, prohlásil, že Itálie velkoryse vezme děti a ženy z lodí. Narušil tvrdou linii vlády, kde za imigraci zodpovídá výhradně Matteo Salvini a nikdo jiný.

Salvini k tomu včera v Pescaře: „Dost s vydíráním, německá a holandská loď a opět je má přijmou Itálie. Milion italských dětí žije v absolutní bídě. Můžeme na lodi poslat lékaře, potravu, ale basta s vydíráním“. Salvini neustoupí, i kdyby měla padnout vláda, celou situaci vystihl jeden krátký komentář na facebooku k projevu v Pescaře: „Buď neústupný, lid je s tebou. Salvini pokud projdeš i tímto svinstvem, budou tě už volit v Itálii úplně všichni“.

Před pár dny se v Itálii otevřela druhá fronta a facebookový komentátor měl na mysli též ji, je pro jednotu vlády mnohem nebezpečnější. Počátkem prosince prošel parlamentem zákon o bezpečnosti (decreto sicurezza). Zákon se zabývá bojem s mafií, terorismem a imigrací. Rozšířilo se spektrum zločinů za něž může být žadatel o azyl okamžitě odsunut ze země. Omezil se rozsah humanitární ochrany, územní orgány velmi rychle rozhodnou, kdo na ni má nárok a pokud nemá, pak repatriační centra. Spolu s opatřeními proti pašeráckým lodím převážejícími lidi z Afriky, velmi rychle to redukovalo počet uznaných azylantů. Nově příchozí je ubytován ve státním zařízení a jeho žádost je rychle vyřízena, není zde místo pro obecní ubytovny a hotely pro imigranty, které navíc zaměstnávají řadu lidí a jak je zvykem, blízkých obecní administrativě. Stát obcím financoval náklady na ubytovací zařízení a personál, s malým počtem žadatelů o azyl a s restrikcemi plynoucími z bezpečnostního zákona, obce začínají zavírat imigrační zařízení a propouštět jejich personál a to je důvod velké nevole levičáckých administrativ, zaměstnávali tam své věrné. Např. bizarní argumentace odborářů v Rovigu: „ztratili jsme imigranty a s nimi i šedesát pracovních míst“.

Starostové měst, které ovládá levice (Neapol, Miláno, Florencie, Palermo), vyhlásili bojkot zákona a podle všeho jej nehodlají aplikovat. Zákon zakazuje místním administrativám vepsání žadatelů o azyl, které ještě nešetřila azylová komise, do registru obyvatel. Boj starostů se zákonem má požehnání církve, janovský arcibiskup Bagnasco: „starostové se musí řídit soudem svého svědomí“, spousta starostů proklamujících bojkot zákona pochází z jižní Itálie a zde je často podezření, že na jejich svědomí participuje nejen svatá církev, ale i méně svatá mafie.

Farář v Castelfranco Veneto Claudio Miglioranze: „Jdeme do občanské neposlušnosti, církevní a laická fronta proti politice vlády a Salvinimu“. Farář má na mysli spojení exkomunistů a papeženců. Dokonce farář Miassimo Biancalani volá po evropské frontě všech, kteří chtějí otevřít náruč masové imigraci, velké naděje tento farář vkládá do starosty Palerma Leolucca Orlanda, který je nejaktivnější v odporu proti bezpečnostnímu zákonu a proti Salvinimu. Orlando je starostou města s přestávkami od roku 1985, taky to tam tak vypadá.

Jádrem sporu je rozdíl mezi nelegálními imigranty nebo neuznanými žadateli o azyl a uznanými azylanty. Pouze tito mají mít právo na „residenza“ (trvalý pobyt v obci) se všemi materiálními výhodami, které z toho vyplývají, např. podporu sociálních a zdravotních systémů. Podle starosty Palerma to není ústavní, právo na „rezidenza“ mají podle něho mít všichni, kteří na území města bydlí, ať třeba nelegálně. Starosta Milána Sala argumetuje tím, že pokud se všem, kteří do města přijdou, nedá „residenza“, nebudou mít z čeho žít a naroste kriminalita. Starostové těchto měst obvykle nejsou schopni ani ochotni organizovat pro imigranty jednoduché činnosti, jako je zametání ulic, aby se odlehčilo zatížení státních financí věnovaných imigrantům. Přednost v zametání tam mají potenciální voliči z levicových firem.

Autor: Libor Číhal

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Miloslav Zabloudil 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Richard Kovaříček 500,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Zdeněk Palička 500,- Kč, Marie Kouklíková 500,- Kč, Aleš Berka 300,- Kč, Mgr. Eva Kocábková 1000,- Kč, Pavel Janda 300,- Kč, David Stránský 1000,- Kč, Bc. Hynek Julínek 1000,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Ondřej Vodehnal 200,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Martin Macháček 200,- Kč, Luděk Kurka 200,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Robert Schlesinger 1000,- Kč, Vilém Černohorský 150,- Kč, Libor Fránek 50,- Kč, Otakar Matěk 50,- Kč, Eva Bielovicová 300,- Kč, Rudolf Roedling 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Irena Mathauser 500,- Kč, Jan Slaba 200,- Kč, Petr Žabička 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Tatiana Vráblová 200,- Kč, Alena Fuszteiová 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Markéta Frydlová 200,- Kč, Milan Černý 1000,- Kč, Marie Svajdová 200,- Kč, Vojtěch Smrčka 1000,- Kč, Tomáš Klikar 1000,- Kč, Petra Rohlíčková 300,- Kč, Martin Vojtíšek 500,- Kč, Jiří Mondek 500,- Kč, Helena Kominíková 100,- Kč, Michal Horák 666,- Kč, Hana Pekárková 300,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Pavel Michalík 500,- Kč, Jaroslav Borufka 300,- Kč, Rene Grabmuller 2000,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Mgr. Jiří Kraus 1984,- Kč, Jaroslav Neuman 200,- Kč, Martina Franzová 1000,- Kč, Jan Traxler 1000,- Kč, Josef Tuček 500,- Kč, Milan Zelina 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, František Šmíd 1000,- Kč, Milan Hlaváček 200,- Kč, Šárka Průdková 300,- Kč, Nezn. dárce (poštou) 250,- Kč, Vlastimil Kornas 333,- Kč, Ladislav Matoušek 100,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Jozef Sykora 249,80 (10 eur), Josef Bílek 200,- Kč, Jan Králíček 1000,- Kč, Jan Cerny 5000,- Kč

Celkem za měsíc: 43 682,80 Kč
Vybráno 124.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 459 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (35 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
36 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.