eyes-394176_960_720
11.5.2016
Kategorie: Společnost

Salámová kriminalizace občanů

Sdílejte článek:

DARJA TUNKLOVÁ 11|05|2016

Každý v životě má své místo, každý je součástí nějaké skupiny: rodiny, spolužáků, sportovců, lenochů, šprtů atd. Některá skupina je nám předurčena už při narození, v jiné se ocitneme dobrovolně a jindy naše účast vyplyne v čase a prostoru.

V poslední době jsem ale nějak dezorientovaná svou orientací k takzvaným společenským skupinám.  Nevím doslova „kam se vrtnout“.  Nevím, na které straně barikády jsem, kam patřím a tudíž vlastně nevím, jak se mám chovat….poslední dobou jsou totiž všechna média (tedy skoro všechna, nebudu křivdit časopisu Vesmír či Zahrádkáři a Modeláři…ta jsou snad ještě  v pořádku) rozdělena na rozhádanou „pravici“ či „levici“, nadává se do fašistů, nácků, levičáků, neomarxistů atd. Mám z toho pocit, že MUSÍM taky někam patřit…ale nějak se mi nedaří se identifikovat s žádnou touto „slušnou“ společností.

Ne, že bych potřebovala nutně patřit do některé z výše uvedených skupin, ale mám pocit, že nic „mezi“ už není. A co už mě vůbec hlava nebere, když je například médii onálepkován člověk, který říká, že chce zachovat svou kulturu i dalším generacím, titulem pravicový populista, a jak to, že naši komunisté říkají to samé – tak jak to tedy je? Je to pravicové nebo levicové smýšlení? Když nechci, aby se do mého sousedství nastěhovala nepřizpůsobivá komunita lidí, protože jako malá jsem měla tu čest se s nimi denně potkávat cestou ze školy (cestou do školy ne – to ještě spali), jsem xenofob? To si opravdu musím do toho ohně sáhnout, abych věděla, že pálí?

To mně opravdu musí stát či nějací úředníci říkat, jak se mám chovat a co si mám myslet – pro moje dobro prý? Třeba humbuk kolem protikuřáckého zákona: když je to natolik strašná věc, ty cigarety, tak ať se nevyrábí a zakáží úplně.  Nebo jsem asi natolik nesvéprávná, že si například neuvědomuji co mi hrozí, když jdu v černé bundě v noci prostředkem neosvětlené silnice? Když nečistím komín, že hrozí nebezpečí požáru? Čím jsem společnosti nebezpečná, když mám půl roku prošlou lékárničku v autě a nedej bože třásně na řídítkách chopperu – to bude za chvíli na kriminál? Nemluvím o kontrolních hlášení a dalších výdobytcích chorých hlav.

Salámová kriminalizace obyčejných lidí začíná být opravdu neskutečná … To jsme opravdu takové tupé ovce, že si tohle necháme líbit, abychom náhodou nebyli onálepkováni názvem některé z výše uvedených skupin?

Poslední dobou už se mi zdá, že se svět zbláznil.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč

Celkem za měsíc: 11 594,- Kč
Vybráno 33.12%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 74 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...