pc1217
20.10.2018
Kategorie: Kultura a tipy

Sáhnout po nejlevnějším internetu je chyba

Sdílejte článek:

Internet dnes potřebuje téměř každý. I když existují takové myšlenky, že by bylo fajn připojením pokrýt celou vesnici či město, je to utopie. Každý si musí domácí internet zařídit na vlastní pěst a spousta lidí při zařizování hledí jen na cenu. Domnívají se, že internet je přece všude stejný. Jenže ono tomu tak není. A nejde jen o rychlost.

Poskytovatelé internetu se chlubí čísly. Lákají na nízké ceny a také na rychlost. Spousta lidí se do jejich sítí nechá chytit, objednají si ten nejlevnější kabelový internet, který je v jejich lokalitě k dispozici, a pak se nestačí divit. Možná nepotřebujete nejvyšší rychlosti, ovšem vypadávající připojení vám bude vadit v každém případě.

Nejhorší je nespolehlivé připojení

Vysoké rychlosti jsou fajn, pokud potřebujete internet k práci, hrajete počítačové hry, často sledujete online videa nebo stahujete filmy. Faktem je, že mnozí lidé nabízené rychlosti ani nedokážou využít. Neporadí si s nimi jejich domácí router nebo zastaralá zařízení. Z toho všeho tedy vyplývá, že vybírat si internet na doma jen podle ceny a rychlosti je jednoduše řečeno hloupost. Orientujte se raději dle spolehlivosti.

Od malých poskytovatelů dejte ruce pryč

U drobných poskytovatelů nabízejících nízké ceny se velmi často stává, že připojení vypadává. Někdy se nepřipojíte třeba dvě hodiny, jindy se vám seká každých pět minut vždy na chvilku. Jakmile se snažíte dovolat pomoci, poskytovatel nereaguje, nebo odpovídá se zpožděním, kdy už problémy nejsou aktuální. Nemůžete se divit, s těmi nízkými cenami, jež si účtuje, prostě nemá kapitál na to, aby se vám mohl věnovat. Samozřejmě by bylo hloupé házet všechny drobné společnosti do jednoho pytle, avšak v těchto případech se v drtivé většině jedná o amatérské ajťáky či podnikavé živnostníky, kteří jen přeprodávají internet od významnější společnosti. V případě nouze vám pak nemají jak pomoci.

Zkuste nejrychleji rostoucího poskytovatele v Praze

U větších poskytovatelů je situace jiná. Příkladem může být A1M, který je nejrychleji rostoucím poskytovatelem v Praze a postupně míří i do dalších míst ČR. Ceny jsou příznivé a rychlosti ještě víc. V Praze se chlubí až 500 Mb/s, po zbytku republiky 250 Mb/s. Jejich připojení je stabilní a zákaznický servis funguje 24/7. Zařídí vám také televizi Kuki s výběrem programů dle svých preferencí. Což je další věc, na niž se zákazníci nechávají nachytat. To, že vám někdo slíbí 80 a více progamů, nic neznamená. Většina z nich může být teleshopping, záběry z online kamer a podobné nekoukatelné pořady. Zařiďte si internet Stodůlky od A1M a přidejte se ke stovkám spokojených domácností.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Tomáš Foldyna 751,44 Kč (30 eur), Jan Slába 200,- Kč, František Kašpárek 100,- Kč

Celkem za měsíc: 5 456,44 Kč
Vybráno 15.43%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (6 votes, average: 3,67 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.