zloksc
14.7.2021
Kategorie: Historie

Sáhnout komunistickým zločincům na důchody je samozřejmě správné

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieNávrh šéfa lidovců Mariana Jurečky na snížení důchodů lidem, kteří se aktivně podíleli na komunistických zvěrstvech, vítám. Slovensko podobný zákon už schválilo a jediná jeho vada je, že měl přijít dřív.

Písničkář Vlasta Třešňák vzpomínal na to, že ještě v osmdesátých letech minulého století jej estébáci mučili při výsleších a mimo jiné jej pálili cigaretami po těle. Dá se předpokládat, že tito mučitelé ještě žijí a pobírají slušné důchody na rozdíl od jejich obětí. Kolega bloger Aleš Merta tak dal nepřímo najevo, že je to vlastně v pořádku, když brutální sadisti berou nezasloužené penze.

Komunistickým zločincům je třeba dát ochutnat jejich vlastní medicíny. Upřímný vlastenec armádní generál Ludvík Krejčí byl hlavním velitelem Československé armády v kritickém roce 1938, kdy v září důrazně naléhal na prezidenta Edvarda Beneše, aby nepřijímal Mnichovskou dohodu a armáda mohla bránit svoji zemi před německými agresory. Nacisté ho za okupace věznili v koncentračním táboře Terezín, a komunisté se panu generálovi za jeho službu vlasti odměnili tím, že mu v roce 1953 sebrali penzi, kterou válečnému hrdinovi vrátili v částečné výši teprve v roce 1969, tři roky před smrtí! Stejně si rudí počínali v případě mnoha svých odpůrců včetně hrdinů protinacistického odboje, kterým odebírali nebo krátili důchody.

Hloupé výkřiky blogera Merty nemá cenu ani komentovat. Cosi mele o tom, proč nezakazovat televizní a filmovou tvorbu z minulého režimu a proč neodstranit z čítanek komunistické autory jako Nezvala, Olbrachta nebo S. K Neumanna. To je vážně stupidní demagogie. O to přece nikdo rozumný neusiluje. Já sám mám rád básníka Vítězslav Nezvala a jeho tvorbu jako Manon Lescaut, Edison, Na břehu řeky Svratky a další. Pravda, opěvováním Stalina Nezval hodně ujel, ale zase si zaslouží ocenění za to, jak se nebojácně zastával svého nespravedlivě vězněného katolického kolegy Jana Zahradníčka před stranickými papaláši. Byli to právě komunisté, kteří vyřazovali nesprávné autory u učebnic jako například již zmíněného Jana Zahradníčka, zakazovali ideologicky nevhodné filmy atd. Inu, postoj páně Merty by se dal výstižně charakterizovat těmito dvěma příslovími. Podle sebe soudím Tebe a Zloděj křičí, chyťte zloděje.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, L. Skrobacek 149,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 300,- Kč¨, František Vrána 50,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 732,- Kč
Vybráno 36.37%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 978 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (28 votes, average: 2,32 out of 5)
Loading...
75 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)