kuřimská-kauza-850x540
20.2.2020
Kategorie: Společnost

Šabatová, Patočka a jejich Anička aneb drzost těch, kdo mají máslo na hlavě

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Zvolení pana Křečka ombudsmanem vyvolalo ze strany havlistických aktivistů nebývalý odpor. Zatímco jejich želízko v ohni, Šabatová, sloužila coby výhradně ochránce práv menšin, ať už cikánů nebo muslimů (kauza hidžáb), pan Křeček se jeví coby její názorový opak. Tedy měl by být obhájcem všech občanů v obtížích, bez rozdílu etnického či náboženského. Nechci předestírat, jen čas ukáže, jak se pan Křeček na svém postu projeví, ale už teď je jasné, že na rozdíl od Šabatové nebude ve vleku aktivistických neziskovek, podporovaných z Bruselu.

Neziskovkám je jasné, že část z nich přijde o nemalý vliv, který v úřadu ombudsmana dosud měly, proto je jejich kvičení docela pochopitelné. Jedním z velkých zastánců Šabatové a naopak zapřisáhlých odpůrců pana Křečka je Jakub Patočka z Deníku referendum.  Propagandistického ultraliberálního plátku, který jede plně v probruselské aktivistické lajně. V tomto článku si bere Patočka do huby Stanislava Křečka a to poměrně nevybíravě. Cituji pouze část jeho výblitků:

Stanislav Křeček je člověk, který očividně není kvalifikován k výkonu funkce veřejného ochránce lidských práv; a v příčetnější době by i jeho politováníhodné účinkování v roli jeho zástupce zákonodárce ukončil předčasně. Projevuje se jako člověk, který nemá ponětí o mezinárodní shodě v pojetí lidských práv a který bizarními konstrukcemi, jak vystřiženými z konspiračních webů, zdůvodňuje dokonce oprávněnost diskriminace či své rasistické brebty.

Myslím, že tento výňatek z Patočkových zvratků zcela postačí. Kdo má na to žaludek, může si přečíst celý článek. Takže Patočko, pan Křeček už dávno předtím, než byl úřad ombudsmana u nás založen, právně pomáhal nájemníkům a to bez rozdílu rasy a vyznání. Ne pouze vybraným menšinovým skupinám. To, že nepodporuje lidskoprávní aktivismus, který razí EU, OSN, OSF a neziskovky na uvedené organizace často napojené, je jedině dobře, opět bychom se totiž dostali pouze k ochraně menšin, často na úkor většiny. A rasistické brebty? To máte na mysli prohlášení pana Křečka o tom, že cikánům by se nemělo pomáhat, ale měli by si pomoci sami podobně, jako každý jiný člověk z většinové společnosti? Nebo snad o tom, že muslimové hodlají Evropu dobýt? V obojím má pan Křeček pravdu a jistě i podporu většiny národa.

Myslím, že další komentování Patočkových výlevů je zbytečné. Nyní bych se ráda vrátila o nějaký ten rok nazpět, konkrétně do roku 2007. Tehdy celou republikou otřásla tzv.  “Kuřimská kauza”, kdy došlo k náhodnému odhalení týrání dětí jejich matkou Klárou Mauerovou. Děti byly odvedeny do Klokánku, matka do vazby. Nicméně mezitím jim zmizela “třináctiletá Anička”, údajná dcera Kláry Mauerové. Při vyšetřování vyšlo najevo, že Anna ve skutečnosti nebyla dcerou Kláry Mauerové, ale šlo o šestatřicetiletou ženu, Barboru Škrlovou, které byla vytvořena nová identita. Škrlová se po svém zmizení ohlásila na českém velvyslanectví v Dánsku a poté opět na několik měsíců zmizela. Nakonec byla nalezena v Norsku, kde se vydávala za třináctiletého chlapce Adama. Mimo Kláry Mauerové bylo do kauzy zapleteno mnohem víc lidí, včetně výše uvedené Barbory Škrlové, která byla po zadržení umístěna ve vazbě.

Tolik stručný výtah z kauzy, kterou si jistě všichni velmi dobře pamatujete. Proč ji zmiňuji? Protože do ní byli zapleteni oba současní největší kritici Stanislava Křečka, tedy jak Anna Šabatová, tak Jakub Patočka. Oba byli zapleteni v kauze kolem falešné Aničky. Jakub Patočka, který byl manželem spolužačky Kláry Mauerové, pomáhal zprostředkovat kontakty pro vyřízení opatrovnictví dívky Anny, za kterou se vydávala Barbora Škrlová. Tedy pomáhal falšovat identitu této ženy, zapletené do týrání obou chlapců. Anna Šabatová, tehdy zástupkyně ombudsmana, nenahlásila úřadům existenci údajné třináctileté Aničky a pomáhala rodině vytvořit pro ni novou identitu a zajistit jí poručnictví. 

Oba byli tedy velmi aktivně zapojeni do této kauzy, kde záměrně pomáhali obviněným tyranům, nikdy však nebyli za svoji podvratnou činnost nijak stíháni. Ostatně, toto není jediný případ, kdy aktivismus překročil zákonné hranice, aniž by byl potrestán. V případě Šabatové je nutno upozornit i na údajnou Somálku, kterou hájila v kauze “hidžáb na škole”. Její identitu také zfalšovaly neziskovky, dodnes není jasné, zda se skutečně jednalo o Somálku. Identita jí byla přidělena čistě na základě jejího prohlášení. Podobných případů bychom jistě mezi tzv. “lidskoprávními aktivisty” našli spoustu.

Kauza Kuřim nicméně ukazuje skutečný “charakter” obou výše uvedených protagonistů, tedy Jakuba Patočky i Anny Šabatové. Patočka chce zabránit vstupu demokraticky zvoleného pana Křečka do budovy úřadu ombudsmana. On, který má sám nemálo másla na hlavě podobně, jako jeho chráněnka Šabatová. Samozřejmě má podporu svých názorových soukmenovců, kteří se dokonce rekrutují i z řad novodobých internetových cenzorů.

Jenže Patočko, pan Křeček má podporu většiny volených poslanců a o tom je demokracie. Ne o tom, že jsou všude pouze zástupci jednoho jediného názorového proudu. To už je totiž totalita jako vyšitá.

My jsme museli vydržet námi nenáviděnou Šabatovou stejně, jako vy musíte strpět vámi nenáviděného Křečka. Tomu se – pokud to nevíte – říká názorová a politická pluralita, bez ní je už jedině totalita, kterou nám zde chcete právě vy zavádět.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 8 494 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
52 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)