clouds-984175_1280
30.10.2018
Kategorie: Kultura a tipy

S nadměrnou vlhkostí vzduchu si poradí kvalitní odvlhčovač

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

Ano, je to tak. Odvlhčovač vzduchu je vhodné použít všude tam, kde máte na vysokou vlhkost podezření. Jaká ale je optimální vlhkost vzduchu u vás doma, ve sklepě, v garáži?

V domácnosti je doporučena vlhkost 40 – 55 % v létě, 45 – 60 % v zimě, maximum je 65%, ale to je již hranice. Pokud budete žít dlouhodobě v bytě s vyšší hodnotou vlhkosti, můžete si přivodit chronické zdravotní problémy, jako jsou kožní a respirační obtíže, rozvoj alergie, chronická únava; dalšími nepříznivými zdravotními projevy může být chronická rýma, bolesti hlavy nebo nespavost.

Mnohdy to bez odvlhčovače opravdu nejde

Právě teď, s nástupem podzimního a zimního počasí, dochází k nárůstu vlhkosti vzduchu a vaším úkolem je sledovat, zda nepřekračuje mezní hodnotu. K omezování vlhkosti můžete přispět také vy sami: větrejte krátce a často, jestliže dlouhodobě prší, větrejte minimálně – třeba v kuchyni raději používejte odsavače par, v koupelně ventilátor. Při velkých mrazech větrejte maximálně pět minut – mohly by promrznout zdi a tím by se vlhkost ještě zvýšila; pak může dojít ke snížení životnosti zdiva i vašeho vnitřního zařízení.

Jestliže se vám ale uvedenými způsoby nepodaří vlhkost snížit, rozhodně se obraťte na nás – poradíme vám s výběrem odvlhčovače a pomůžeme z naší nabídky vybrat ten nejvhodnější do vašich podmínek.

Jaké odvlhčovače vzduchu použít v domácnosti

Tyto pomocníky –  co umí odstranit vlhkost a zápach, zabrání tvorbě koroze a plísní, dokáží odstranit ze vzduchu i částice prachu, roztoče nebo vlasy – máme od těch levnějších, kupříkladu Mini odvlhčovač Sakura (určen do prostoru do 10 m2), až po ty nejvýkonnější (místnosti do 50 m2), luxusní a inteligentní (takový přístroj, například, sám určí optimální vlhkost, a to na základě teploty místnosti). Dále můžete mít odvlhčovače vzduchu, které jsou opatřeny ochranou proti přehřátí, časovačem – můžete si nastavit režim činnosti třeba po 6, 8 nebo 12 hodinách, anebo vám signalizace včas oznámí, že nádržka je plná kondenzátu.

(PR)

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Yvona Škurková 100,- Kč, Jaromír Ohnůtek 150,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Petr Novotný 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Robert Kulíšek 250,- Kč, Petr Luňák 600,- Kč, Vlastimil Běhan 50,- Kč, Jan Olšák 500,- Kč

Celkem za měsíc: 3 300,00 Kč
Vybráno 9.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.