nemeckoislam
31.7.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

S islámem jako s kozou na ledě

Loading...
Sdílejte článek:

LUDĚK FRÝBORT

Přihodilo se v německé zemi, že mladá dívenka navázala takříkaje vážnou známost s fešákem… údajně ze Sýrie, to ale netřeba brát tak stoprocentně; ze Sýrie je dnes mezi běženci víceméně každý. Kdyby se poměry v té Sýrii měly někdy urovnat, bude víceméně každý třeba zase z Iráku. Ostatně si zmíněný fešák stačil obstarat čtrnáct různých identit, i ví jen Alláh sám, odkud vůbec je. Avšak k věci: milá dívenka neodpovídala fešákovým nárokům na poslušnost, jakou jest povinována muslimská nevěsta, takže co s ní: vytáhl nůž a zapíchl ji. No co, divil se, když ho vyslýchající orgány vinily z vraždy, vždyť to byla jenom ženská! I dejte si pozor, milé dívenky, na muslimské fešáky. Partnerský vztah se v jejich pojetí nemusí rovnat tomu, co si pod tím pojmem představujete vy; projevený nesouhlas se rovná urážce, a urážku jest třeba splatiti krví. A když ne hned krví, výchovná facka také postačí, jak káže Korán: Ctnostné ženy jsou pokorně odány… a ty, jejichž neposlušnosti se obáváte… varujte je a bijte je! (súra 4, verš 38).

Tak, tak, babo. Budeš pokorně oddána, a když ne, nejsi ctnostná žena a schytáš to. Přesto islám, jehož výbojnost skončila bitvou u Poitiers v říjnu 732, zůstával po dlouhá staletí uzavřen v oblasti svého rozšíření a životní způsob určovaný křesťanstvím také ve své, jeden druhému někdy konkurent, jindy nepřítel, k vzájemnému průniku ale nedocházelo. To až v posledních desítiletích se muslimové začali houfněji stěhovat za lepším živobytím do zemí křesťanské kultury, přinášejíce s sebou svůj navyklý, s evropským příliš neladící životní styl a neměnné přesvědčení o nadřazenosti své víry. Což se nám starousedlíkům nemusí líbit, ale už to nezměníme, všechna doporučení typu ať si táhnou, odkud přišli, jsou dokonale marná. Otázkou jest, co místo toho, aby to marné nebylo.

Jelikož o vhodných opatřeních cvrlikají vrabci na střechách, omezím se na několik zásadních bodů. Tedy předně: pokud to páni politikové ještě nepochopili – nebo pochopili, ale upejpají se – je naléhavě třeba zrevidovat zákon o udílení asylu vzniklý za jiných podmínek (šlo tehdy o uprchlíky z komunistických zemí východní Evropy včetně mě samého) a v současné situaci naprosto nevyhovující. Ještě naléhavěji to platí o pravidlech udílení státní příslušnosti, prosazovaných svého času levicovými partajemi v blahé naději, že domestikované uprchlictvo je pak bude z vděčnosti volit. Dále: nedat moc na nářky o pronásledování v zemi původu; i kdyby odpovídaly skutečnosti, nějaké formě pronásledování či znevýhodňování jsou vystaveni lidé v dobré polovině světa, a všechny je tato země pojmout nemůže, nejsouc nafukovací. Dále: nebavit se s nikým, kdo přichází bez platných dokladů; výmluvy nemám, ztratil jsem, ukradli mi, odkázat do říše bajek, a ještě spíš záměrných lží. A kdo zalže, ztrácí důvěru a náleží mu jediné – razítko v pasu, má-li jaký, „pobyt nežádoucí“. Dále: ukaž, co umíš, čím můžeš být této zemi prospěšný. Na doživotní příjemce sociálních pomocí a výpomocí nejsme zvědaví, majíce svých vlastních lajdáků dost. Dále: svou víru si spánembohem vyznávej dál, když to bez ní nemůžeš vydržet, ale v soukromí; veřejné modlitby se zadky vystrčenými k nebesům si odpusť, a to ve vlastním zájmu tvé víry. Budíš tak v nezúčastněné veřejnosti jen odpor a nechuť; kdo dosud byl ve vztahu k islámu indiferentní, snadno začne být kritický, možná i malinko nepřátelský, a můžeš pak jak chceš lamentovat nad islamofobií.

Nevím, a nemaje brejlí věšteckých ani vědět nemohu, k čemu až dospěje rozpor mezi světem islámu a západní, sekulárně orientovanou společností. Buď se urovná – ale vysoké částky bych na to nevsázel –, nebo bude eskalovat až k nějakému finálnímu střetu. Pro ten případ má však islám, jakkoli sebevědomý, vyhlídky spíš horší; jsa ve všem závislý na západní tvořivé invenci jako pacient na infusní hadičce, bude možná divně koukat, kam se mu poděla jistota jeho nadřazenosti. Může z toho být nevídaný mazec, ještě že jsa stařec blížící se k devadesátce věku svého u toho už naštěstí nebudu.

Autor: Luděk Frýbort

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2020: *****

František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Alena Fuszteiová 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Přemysl Hrůza 1000,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Kamil Potoček 300,- Kč, Ivanka Podzimková 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Iva Floríková 300,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, ing. Josef Musil 200,- Kč, Richard Kovaříček 200,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč


Celkem za měsíc: 12 747,60 Kč
Vybráno 36.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 370 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.