BURY-PARK-1-1048x582
31.1.2016
Kategorie: Společnost

S EU na věčné časy aneb sluníčkáři všech zemí spojte se

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC 31|01|2016

Cenzura tisku, cenzura slova, cenzura televizního vysílání. Slova, která máme my, dřive narozeni, spojené s komunistickým režimem. Říct o Stalinovi, že je to vůl nebo že Lenin umřel na paralýzu veřejně, znamenalo přinejmenším vyhazov z práce nebo ze školy a stigma, které se podepsalo na celé rodině. Kdo říkal, že komunisti jsou svině, tak dopadl stejně. Když někdo byl napaden opilým, zasloužilým členem Strany, téměř vždy se to zaonačilo tak, že soudruh byl v právu. Knihy, filmy, časopisy, které se jen okrajem otřely o komunistický režim, byly zakázány. Novináři, kteří si dovolili říci svůj názor v rozporu s nařízením UV KSČ (Ústřední výbor komunistické strany Československa) mizeli z obrazovek a redakcí novin.

To co se v poslední době odehrává v Evropě, ve mně budí obavy, že staré časy se vrací. Ten kdo veřejně a nahlas hlásá, že nesouhlasí s přílivem imigrantů do Evropy, kdo se bojí radikalizace Islámu v Evropě, kdo má obavy o budoucnost naší kultury, ten je nazýván xenofobem či rasistou. Když s tím nepřestane, tak mu zrušíme třeba Facebookový profil nebo na něj podáme trestní oznámení. Media se snaží ovlivňovat veřejné mínění podle pokynů Bruselu, zářný příklad jsou obrazové informace o přílivu imigrantů, kdy původní zprávy, které ukazovaly většinou muže v produktivním věku, jsou cíleně nahrazovány obrázky plačících dětí a žen. Tak, aby v divácích vzbudili co největší empatie k uprchlíkům.

Televize Nova je pokutována částkou 100 000 od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání za reportáž o Syřanovi odsouzeném za vraždu manželky. Důvodem bylo to, že reportér hovořil o právu šaría, které umožňuje zabít nevěrnou manželku. Rada rozhodla na základě stížnosti brněnské muslimské obce. To, že ten člověk je vrah, který byl po právu odsouzen za vraždu, se z celého příběhu vytrácí.

Mladá žena byla v Dánsku napadena migrantem, ubránila se za použití pepřového spreje, který je v Dánsku zakázaný. Místo, aby byl násilník okamžitě zatčen a vyhoštěn nebo zavřen, bude vyšetřována dívka za použití zakázaného ochranného prostředku. To, že jinak by byla znásilněna a poznamenána na celý život,to se neřeší. Podobných příkladů z poslední doby je tolik, že by se o tom dala napsat pěkně tlustá kniha. Ale jako poslední příklad bych uvedl jeden, který sice není mediálně známý, ale zcela přesně vykresluje situaci v Evropě.

Český křesťanský kněz byl na návštěvě v Bruselu v Evropském parlamentu. Byl oblečen v civilním obleku, pouze v klopě saka měl zapíchnutý odznáček s křesťanským symbolem jeho církve. Před vstupem do parlamentu byl vyzván, zdali může odznak ze saka sejmout. Naprosto nechápavě to odmítl a dotázal se, proč by to měl dělat. Odpověděli mu, že by to mohlo pohoršit něčí náboženské cítění. Když poukázal na opodál stojící skupinu muslimů v typickém oblečení spolu se zahalenými ženami a zeptal se, jestli tohle nikomu nevadí a neuráží to něčí náboženské cítění. Odpověděli mu, že to by vůči nim (muslimům) bylo nekorektní. Odznáček nesundal. Po celou dobu pak byl doprovázen pohledy, které říkaly “Co si to ti Češi zase vymýšlí, a proč se nechovají podle evropských pravidel”…

Všechny tyto příklady jasně ukazují, jak se Evropa začíná měnit. Před 25 lety jsme se zbavili komunistické diktatury a pomalým a plíživým krokem se k nám vkrádá diktatura evropská. Opět zde jsou snahy o cenzuru svobody slova a svobody projevu. Opět začínají být některé skupiny lidí privelegovanější. Tentokrát to sice není na základě stranické knížky, ale náboženského vyznání. Opět přichází nařízení o tom, co televize může vysílat, a co ne. Tentokrát jen není od ÚV KSČ, ale od ÚV Brusel.

Nejsem rasista ani xenofob, je mi jedno, jestli můj soused je žid, muslim, křesťan nebo buddhista. Ať si každý dělá, co chce. Dokud po mně nebude chtít, abych chodil v neděli do kostela nebo pětkrát denně mlátil hlavou o zem. Do té doby se o něj nestarám, taky nechci, aby se mnou chodil do tělocvičny nebo hrál počítačové hry. Co mi ale vadí je to, když někdo chce, abych se choval a jednal podle zásad, které nepatří do mého života.

Už jsem dost starý na to, abych si znovu zvykal, že všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Nebudu brát ohled na toho, kdo nehodlá brát ohledy na mě. A to tím méně, pokud ten “někdo” je v mé zemi hostem, případně žádá o pomoc. V jedné pohádce se říká: “Dnes nám zakazují zpívat, zítra nám budou holit hlavy…”. Hlavu si zatím zvládám holit sám, a zpívat budu i za cenu, že budu nekorektní.

Jeden moudrý muž řekl, ze lidé, kteří mlčky přihlíželi zlu, v lidské historii napáchali více škody než ti, kdo zlo páchali. Brzy si každý budeme muset vybrat, jestli se k nim připojíme nebo ne. Možná je načase začít o tom vážně přemýšlet.

  ZDROJ: Lumír Němec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 126 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...