BURY-PARK-1-1048x582
31.1.2016
Kategorie: Společnost

S EU na věčné časy aneb sluníčkáři všech zemí spojte se

Sdílejte článek:

LUMÍR NĚMEC 31|01|2016

Cenzura tisku, cenzura slova, cenzura televizního vysílání. Slova, která máme my, dřive narozeni, spojené s komunistickým režimem. Říct o Stalinovi, že je to vůl nebo že Lenin umřel na paralýzu veřejně, znamenalo přinejmenším vyhazov z práce nebo ze školy a stigma, které se podepsalo na celé rodině. Kdo říkal, že komunisti jsou svině, tak dopadl stejně. Když někdo byl napaden opilým, zasloužilým členem Strany, téměř vždy se to zaonačilo tak, že soudruh byl v právu. Knihy, filmy, časopisy, které se jen okrajem otřely o komunistický režim, byly zakázány. Novináři, kteří si dovolili říci svůj názor v rozporu s nařízením UV KSČ (Ústřední výbor komunistické strany Československa) mizeli z obrazovek a redakcí novin.

To co se v poslední době odehrává v Evropě, ve mně budí obavy, že staré časy se vrací. Ten kdo veřejně a nahlas hlásá, že nesouhlasí s přílivem imigrantů do Evropy, kdo se bojí radikalizace Islámu v Evropě, kdo má obavy o budoucnost naší kultury, ten je nazýván xenofobem či rasistou. Když s tím nepřestane, tak mu zrušíme třeba Facebookový profil nebo na něj podáme trestní oznámení. Media se snaží ovlivňovat veřejné mínění podle pokynů Bruselu, zářný příklad jsou obrazové informace o přílivu imigrantů, kdy původní zprávy, které ukazovaly většinou muže v produktivním věku, jsou cíleně nahrazovány obrázky plačících dětí a žen. Tak, aby v divácích vzbudili co největší empatie k uprchlíkům.

Televize Nova je pokutována částkou 100 000 od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání za reportáž o Syřanovi odsouzeném za vraždu manželky. Důvodem bylo to, že reportér hovořil o právu šaría, které umožňuje zabít nevěrnou manželku. Rada rozhodla na základě stížnosti brněnské muslimské obce. To, že ten člověk je vrah, který byl po právu odsouzen za vraždu, se z celého příběhu vytrácí.

Mladá žena byla v Dánsku napadena migrantem, ubránila se za použití pepřového spreje, který je v Dánsku zakázaný. Místo, aby byl násilník okamžitě zatčen a vyhoštěn nebo zavřen, bude vyšetřována dívka za použití zakázaného ochranného prostředku. To, že jinak by byla znásilněna a poznamenána na celý život,to se neřeší. Podobných příkladů z poslední doby je tolik, že by se o tom dala napsat pěkně tlustá kniha. Ale jako poslední příklad bych uvedl jeden, který sice není mediálně známý, ale zcela přesně vykresluje situaci v Evropě.

Český křesťanský kněz byl na návštěvě v Bruselu v Evropském parlamentu. Byl oblečen v civilním obleku, pouze v klopě saka měl zapíchnutý odznáček s křesťanským symbolem jeho církve. Před vstupem do parlamentu byl vyzván, zdali může odznak ze saka sejmout. Naprosto nechápavě to odmítl a dotázal se, proč by to měl dělat. Odpověděli mu, že by to mohlo pohoršit něčí náboženské cítění. Když poukázal na opodál stojící skupinu muslimů v typickém oblečení spolu se zahalenými ženami a zeptal se, jestli tohle nikomu nevadí a neuráží to něčí náboženské cítění. Odpověděli mu, že to by vůči nim (muslimům) bylo nekorektní. Odznáček nesundal. Po celou dobu pak byl doprovázen pohledy, které říkaly “Co si to ti Češi zase vymýšlí, a proč se nechovají podle evropských pravidel”…

Všechny tyto příklady jasně ukazují, jak se Evropa začíná měnit. Před 25 lety jsme se zbavili komunistické diktatury a pomalým a plíživým krokem se k nám vkrádá diktatura evropská. Opět zde jsou snahy o cenzuru svobody slova a svobody projevu. Opět začínají být některé skupiny lidí privelegovanější. Tentokrát to sice není na základě stranické knížky, ale náboženského vyznání. Opět přichází nařízení o tom, co televize může vysílat, a co ne. Tentokrát jen není od ÚV KSČ, ale od ÚV Brusel.

Nejsem rasista ani xenofob, je mi jedno, jestli můj soused je žid, muslim, křesťan nebo buddhista. Ať si každý dělá, co chce. Dokud po mně nebude chtít, abych chodil v neděli do kostela nebo pětkrát denně mlátil hlavou o zem. Do té doby se o něj nestarám, taky nechci, aby se mnou chodil do tělocvičny nebo hrál počítačové hry. Co mi ale vadí je to, když někdo chce, abych se choval a jednal podle zásad, které nepatří do mého života.

Už jsem dost starý na to, abych si znovu zvykal, že všichni jsou si rovni, ale někteří jsou si rovnější. Nebudu brát ohled na toho, kdo nehodlá brát ohledy na mě. A to tím méně, pokud ten “někdo” je v mé zemi hostem, případně žádá o pomoc. V jedné pohádce se říká: “Dnes nám zakazují zpívat, zítra nám budou holit hlavy…”. Hlavu si zatím zvládám holit sám, a zpívat budu i za cenu, že budu nekorektní.

Jeden moudrý muž řekl, ze lidé, kteří mlčky přihlíželi zlu, v lidské historii napáchali více škody než ti, kdo zlo páchali. Brzy si každý budeme muset vybrat, jestli se k nim připojíme nebo ne. Možná je načase začít o tom vážně přemýšlet.

  ZDROJ: Lumír Němec

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Vlatimil Běhan 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 755,00 Kč
Vybráno 13.58%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
53 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.