FLEGR2
31.10.2020
Kategorie: Společnost

“S dětmi by se mělo zacházet jako s biologickým odpadem”, říká Flegr

Sdílejte článek:

SLOVANKA

K evolučnímu biologovi Jaroslavu Flegrovi jsem se zatím nijak moc nevyjadřovala, za nenormální považuji především média, která ho neustále postrkují do popředí i přesto, že z jeho řečí už si nejspíš muselo pěkných pár psychicky méně odolných jedinců hodit mašli. Podle jeho apokalyptických předpovědí už bychom tu měli mít desetitisíce mrtvých a statistiky by měly vykazovat poměrně výrazný pohyb v úmrtnosti. Ovšem nic z toho se neděje, přičemž ti, kdo tohoto šílence postrkují do popředí, často jen na základě z prstu vycucaných dat, se nejspíš budou jednou hodně divit.

Každopádně dnes – ať už kouknete na internet nebo náhodou zapnete televizi v době zpravodajství – na vás takřka s jistotou vykoukne obličej, který jako by vypadl z oka hlavnímu protagonistovi jednoho z dílů seriálu “Třicet případů majora Zemana”, konkrétně dílu nazvaného Studna. A k tomu přijde vždy nějaká jobovka, z níž se dozvíte, že do vánoc nejspíš vymře polovina národa. Co asi musí podobné záběry a pohřební řeči udělat se slabšími jedinci?

Psychicky nevyrovnaný jedinec, který tomuto pánovi věří a hltá každé jeho slovo a navíc spadá do oné rizikové skupiny, musí být po každém shlédnutí jeho dalších apokalyptických prognóz zralý přinejmenším na psychiatra, přinejhorším si vhodný pevný provaz a vhodný strom. Kolik bezesných nocí musel tento čelní představitel svědků covidových přinést nejednomu panikařícímu občanovi? Uvědomuje si vůbec, že panikáře, který nosí roušku i na WC, zpanikaří ještě víc (je-li to vůbec ještě možné), avšak ty, kdo nepanikaří, jen utvrdí v tom, že se tu s námi jen nechutně manipuluje? Proč by jinak všechna média postrkovala do popředí někoho takového a ne třeba ty, co neplaší, ale uklidňují?

Někdo možná namítne, že proto, že měl pravdu. Jenže podle jeho “pravdy” by skutečně musela vymřít nejméně polovina národa. V tomto článku se však nebudu zabývat jeho grafy a predikcemi, věštícími tu nejhorší apokalypsu, to už udělal velmi bravurně Michal Brand

Já jsem se rozhodla tentokrát reagovat na jeho poslední vystoupení na televizi Prima, kde si dovolil tvrdit, že se školáky by se mělo zacházet jako s biologickým odpadem, což měl na mysli ve vztahu ke starším učitelům, kteří by mohli být nakaženi. Přitom přece školám nic nebrání v tom sehnat mladší učitele nebo zavést třeba jeden den v týdnu online výuku v předmětech, kde vyučují pedagogové z rizikových skupin, tedy starší nebo chronicky nemocní.

Flegr by však nejraději uzavřel celou republiku nejméně do dubna, bez ohledu na vedlejší ekonomické důsledky a nedbaje na to, že jsme snad jednou z mála zemí, kde jsou školy zcela uzavřené. A tím opět upozorňuji na Švédsko, kde nikdy školy nezavřeli a je zajímavé, že mrtví mezi učiteli ani nijak nefigurovali, většina úmrtí se týkala velmi starých či nemocných občanů, většinou z domovů důchodců a různých ústavů či léčeben. Celkově byl pak věkový průměr zemřelých “s covidem” 86 let. Dnes tam mají jen drobná omezení, žádné roušky, otevřené školy, restaurace, obchody … a klid (tedy nezaměříme-li se právě na jejich bezbřehé vítačství, v jehož důsledku tam samozřejmě klid není vůbec, což však nesouvisí s koronavirem).

Uzavřením škol a zavedením online výuky samozřejmě značně poklesla úroveň vzdělání, která byla dosud už tak tristní. Co mi připadá v kontextu uzavřených škol velmi zajímavé je i fakt, že zůstávají otevřeny mateřské školky, kde jsou přece také mnohdy zaměstnány starší ženy z rizikových skupin a nikdo to neřeší. Přitom první stupeň základních škol (především pak první třída), kde je interakce učitel – žák velmi důležitá stejně, jako školní výuka (jak chcete naučit dítě číst a psát rukou na dálku??) musí být uzavřen. Tyto děti tak zřejmě musí učit namísto pedagogů jejich rodiče, jinak se k praktickému procvičování psaní prostě přistoupit nedá.

Nedávno vyhodili z Novy moderátora Televizních novin Petra Suchoně za to, že si dovolil porušit pravidla svědků covidových a zeptal se na zcela logickou otázku. Podle názoru nejen mého, ale mnoha jiných lidí, se nedopustil ničeho takového, za co by měl být propuštěn. Položil jen velmi podobnou otázku těm, které pokládají mnozí z nás. Tedy hovořil za část divácké obce a přesto byl vyhozen. Na druhou stranu se pak televize neštítí nám dnes a denně představovat apokalyptické vize nejen Flegra, ale mnoha jiných covidalarmistů, po jejichž pohřebních proslovech musí zákonitě docházet ke značnému nárůstu psychických onemocnění i sebevražd.

Bylo by velmi zajímavé, kdyby se objevil i nějaký ten ohlas ze strany psychiatrů a psychologů. Jak působí na slabší jedince mediální masáž a postrkování podobných šílenců do popředí? Co to udělá s duševním zdravím psychicky labilnějších jedinců?

VOXCHCI-ZDE

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč

Celkem za měsíc: 11 000,00 Kč
Vybráno 31.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 077 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,38 out of 5)
Loading...
68 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)