6.7.2015
Kategorie: Humor

S Čeňkem v restauraci

Sdílejte článek:

DOMINIK LANDSMAN 06|07|2015

S Natašou jsme onehdá měli výročí. Už nevím čeho. Fakt nemám ponětí, co se slavilo, protože nevím dne ani hodiny a stěží si pamatuju, jak se jmenuju. Kdybych to neměl napsané na knížce nebo v občance, tak tápu. Nicméně Nataša to brala vážně, takže to bylo něco důležitého. Mám dva finalisty. Buď to bylo výročí našeho seznámení, a nebo měla narozeniny. Každopádně jsem jí dal náušnice, které jsem jí zapomněl dát k Vánocům a které jsem jí ještě zapomněl dát ke svátku. V podstatě jsem si je syslil už přes rok a náhodou je objevil ve skříni. Nataša tomu byla ráda a ve vzduchu visel příslib sexu.

Ale k věci. Na tuto velkou událost nominovala na romantickou večeři kromě mě i mého malého souputníka a parťáka v ponocování, Čeňka. Marně jsem se jí to snažil rozmlouvat, protože mi bylo úplně jasné, jak to dopadne. Nataša byla neoblomná a při této velké události (tedy výročí nebo narozenin) chtěla mít na párty celou rodinu.

No, tak se tedy šlo do poměrně slušné restaurace. Původně jsem navrhoval, že si zajdeme v rychlosti k nám na roh do nonstopky na utopence a svátečně za dvě stovky podojíme herní automat, ale jak je již zvykem, mé vynalézavé a nápadité návrhy nemají u nás na růžích ustláno.

Cestou do restaurace (šli jsme pěšky) jsem nahlas přemítal pravděpodobné scénáře večeře. Čeněk rozbije několik talířů. Čeněk rozbije stůl. Čeněk napadne vrchního. Čeněk to tam podpálí. A můj favorit – Čeněk se udusí táckem pod pivo. Nataša sice tvrdila, že zbytečně maluju čerta na zeď, nicméně Čeněk přitakal tím, že si ze sváteční košile (cokoliv, co nemá urvaný rukávy, není roztrhaný nebo počmáraný od fixy, je sváteční) utrhnul knoflík a tento obratem spolknul. Bylo tedy jasno.

V restauraci neměli takové ty dětské stoličky, kam dítě připevníte a ono se odsud nedostane, takže tím jsem na příjemný večer rezignoval, najel do módu: “je mi to všechno ukradený”, usedl za stůl a jal se vybrat jídlo.

Čeněk seděl naproti mně v židličce vedle Nataši a bylo na něm vidět, že něco chystá. On něco chystá neustále, takže to nebyla žádná novinka, ale alespoň si Nataša uvědomí, že brát Čeňka do restaurace, to se nedělá.

Ještě k nám ani nestačila přispěchat servírka s jídelním lístkem, když se Čeněk nenápadně sesunul z židličky pod stůl a za potutelného smíchu mi sundával boty. Inu, dokud mi sundává boty, je to v pořádku. Jakmile jsem měl sundané boty, Nataša potvrdila, že i ona je již bosa a Čeněk se s chutí pustil do sundávání ponožek. Je potřeba zdůraznit, že z pod stolu se linul velmi upřímný dětský smích, který se neustále stupňoval. Je s podivem, že jsem si neuvědomil (ačkoliv ho znám a vím, čeho je schopný), že tato akce sundávání bot a ponožek je pouze předzvěst něčeho mnohem většího, což mě mělo trknout hlavně díky tomu, že se dítě směje. On se Čeněk směje výhradně a pouze když udělal a nebo se chystá udělat něco zlého.

Jakmile k nám přišla servírka s jídelním lístkem, Čeněk vystartoval z pod stolu a začal zdrhat do neznáma. Zcela bos jsem vyběhnul skrz servírku, která pá metrů poodlétla, za ním, a začal ho stíhat hulákaje na Natašu, ať mu naběhne. Bosá Nataša vyběhla opačným směrem a zkušeně mu nadbíhala. Čeněk ječel štěstím, já jsem ječel nasráním a Nataša ječela ostudou. Ani ne do dvou minut bylo dítě zpacifikováno a mohli jsme se zostuzeně vrátit ke stolu. Osazenstvo restaurace bylo z nás v dobrém rozmaru a několik dobráků si nás i fotilo.

mimono

Obuli jsme si boty i ponožky, usadili dítě znovu na židličku a Nataša měla za úkol ho zabavit. Naprosto fušersky se ho pokusila ukonejšit básničkou. Tady je vidět, že svému dítěti nerozumí, protože Čeňka básničky nezajímaly a místo toho opět sjel ze židličky dolů. To jsem ho ale už odchytil a putoval zpět do židle a tak pořád dokola. Chvilku si vydržel hrát s jídelním lístkem, který ničil, ale jakmile jsme si objednali, byl mu jídelní lístek zabaven. To pojal jako útok na jeho suverenitu, takže se začal vztekat a křičet. Dobrý rozmar osazenstva restaurace mírně opadnul a já odešel vztekající dítě uklidnit na záchod. Nataša mi kladla na srdce, abych ho neutopil v pisoáru, ale já jsem starý mazák. Mě nějaká scéna v restauraci nevyvede z míry. Já s ním zažil už mnohem horší věci.

Na záchodě jsem nechal Čeňka hodit do záchodu všechny toaletní papíry, co mu přišly pod ruce, což ho celkem uklidnilo. Jakmile vymačkal všechno tekuté mýdlo na podlahu, zavládla u něj nefalšovaná spokojenost, takže jsme se mohli jít vrátit ke stolu.

U stolu na nás již čekala večeře. Čeněk si v rychlosti snědl své rizoto a opět se sunul pod stůl. Následuje náš rozhovor s Natašou u romantické večeře:

Já: “Hele to dítě je zase pod stolem. Chyť ho”

Nataša: “Chyť ho ty, já jím”

Já: “No já taky jím”

Nataša: “Tak ho nech pod stolem”

Já: “Hele on už pod stolem není”

Nataša: “A kde je teda?”

Já: “Já nevím, asi zase zdrhnul. Já na něj kašlu. Já se chci v klidu najíst”

Nataša: “Já na něj taky kašlu. Ven na ulici nezdrhne, protože nedosáhne na kliku”

Já: “Tak aspoň, že tak”

Následuje několik minut poklidné večeře, když tu se odněkud z dálky ozve zvuk rozbitého talíře.

Já: “Hele, myslíž, že to udělal Čeněk?”

Nataša: “Já nevím, myslíš, že jo?”

Já: “No já o tom nepochybuju”

Nataša: “Ty a vidíš ho někde?”

Já: Vstanu a rozhlédnu se. “No támhle asi oplenduje u jednoho stolu. Viděl jsem, jak se tam mihnul”

Nataša: “Tak dobrý”

Opět chvilka poklidné večeře, když tu přijde Čeněk s cizí peněženkou

Nataša: “Hele to dítě má nějakou peněženku nebo co”

Já: “No fakt. Čeňku, kdes to vzal?”

Čeněk: “máma”

Já: “No je to máma. Já se ale ptám, kdes vzal tu peněženku”

Čeněk: “táta”

Já: “Ano, já jsem táta, ale kde jsi vzal tu peněženku?”

Čeněk: “máma”

Já: “No to jsme si zase supr pokecali hele”

Já: Obrátím se na Natašu: “Hele, myslíš, že někdy začne mluvit a nebo to už prostě zabalil a bude to prosťáček?”

Nataša: “To nevím. Snad někdy bude mluvit. Co ale s tou peněženkou?”

Já: “Hele, tak se do ní podívej”

Nataša vzala peněženku Čeňkovi a hrabe se v ní.

Já: “jsou tam nějaký peníze”

Nataša: “No asi dva litry”

Já: “Berem?”

Nataša: “Ses zbláznil?”

Já: “No tak ne. Necháme tu peněženku na baru, že jsme ji našli na zemi”

Zašel jsem na bar vrátit peněženku, Nataša opět umístila dítě do židličky a spokojeně jsme se vrhli dojíst večeři. V poklidu si jíme, když tu se Čeněk opět sesunul ze židličky

Já: “Kde je zase to dítě?”

Nataša: “Nevím. Jez, ať můžeme jít rychle domů”

Po chvilce Čeněk přichází s novým předmětem

Nataša: “Ty vole, on má něčí botu”

Já: “Kristova noho, Čeňku, kdes vzal tu botu?”

Čeněk: “Máma”

Já: “Bezvadný”

Nataša: “Kašlu na to. Jdeme domů.”

Romantickou večeři na počest něčeho jsme sice nedojedli, ale zase jsme ukořistili cizí botu. Tu jsem na bar už neodnášel, protože říct, že jsem vedle peněženky našel ještě něčí botu, to by vzbudilo rozruch, takže jsem jí jen ledabyle odhodil do uličky. Urychleně jsme zaplatili a jak zpráskaní psi unikli z restaurace. Poučení je jasné. Pokud v restauraci nemají sedačky pro děti s pásy a náhubkem, těmto podnikům se s dítětem vyhnout už z dálky.

ZDROJ: Dominik Landsman

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Robert Schlesinger 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Renata Doležalová 100,- Kč, Martin Černý 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Jiří Dostál 200,- Kč

Celkem za měsíc: 13 628,00 Kč
Vybráno 38.93%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 32 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz