BABISVEZEN
28.11.2017
Kategorie: Politika

S Babišem se nikdo před zákonem nemůže rovnat

Sdílejte článek:

TOMÁŠ FLAŠKA

Jeden z nejvyšších ústavních činitelů, předseda Poslanecké sněmovny p. Vondráček, nám to už dvakrát sdělil v přímém přenosu.

Předseda Poslanecké sněmovny p. Vondráček komentoval rozhodování o vydání p. Babiše v kontextu žádosti o vydání poslance ODS a bývalého pražského primátora Bohuslava Svobody, kterou v pátek obdržela sněmovna: „To bude zas úplně trošku jiné rozhodování, protože tam budeme rozhodovat, co je lepší pro tuto situaci a pro tuto zemi, protože se jedná o člověka, který bude premiérem a bude sestavovat vládu.”

Jeden z nejvyšších ústavních činitelů nám sdělil, že u p. Babiše je to jiný případ než u p. Svobody, protože p. Babiš bude premiér.

Domníval jsem se, že si bude sypat popel na hlavu a nebo bude aspoň mlžit a zatloukat jak bývá u politiků v takových případech zvykem. Mýlil jsem se.

Pan Vondráček nám ve zpravodajství na ČT v přímém přenosu a naprosto otevřeně řekl, že když sněmovna rozhodla o vydání p. Babiše před volbami, tak to byla jiná situace, protože teď bude p. Babiš premiérem a to situaci mění.

Možná by tedy ještě mohl definovat kde je hranice pro vydání. Premiér ne a řadový poslanec ano? Co třeba takový ministr? Jak na tom budou náměstci ministrů? A jak předsedové poslaneckých výborů? Je to dost vysoká pozice na vydání či nevydání? Možná by nám hnutí ANO mohlo napsat přesný manuál.

Pan Vondráček ještě dodal, že se musí zvážit, zda by nám trestně stíhaný premiér nedělal ostudu v zahraničí. No to má samozřejmě absolutní pravdu. Ale ani náznak toho, že by tedy p. Babiš premiérem být nemusel. Místo toho tisíce důvodů proč ho trestního stíhaní zbavit.

Ale čeho se všichni tak bojí? Vždyť je to přeci účelovka a všechno je to nahrané. Tak se přeci není čeho bát. Nebo má pan premiér a celé hnutí ANO obavu o spravedlivou a rychlou práci justice? A proč? Vždyť ministerstvo spravedlnosti spadá už čtyři roky do jejich gesce. Tak přeci musí být vše v pořádku. Ostatně v nejhorším případě může přeci do vězení zaskočit na návštěvu ministr Pelikán a nechat si obviněného zatelefonovat. S tím už mají zkušenosti.

A náš pan prezident? Pana Ošťádala odmítl jmenovat vysokoškolským profesorem pro jeho styky s StB. U pana Babiše toto při jmenování premiérem na překážku není. Možná by i Hrad mohl vydat nějakou příručku, u kterých funkcí je zapletení se s StB překážkou a u kterých ne.

Asi je jedna věc u které lze s p. Babišem souhlasit. Celé je to účelovka. Akorát je otázkou čí.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Hana Rohlíčková 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslava Kováříková 100,- Kč

Celkem za měsíc: 2 136,00 Kč
Vybráno 6.10%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 44 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,35 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.