1.7.2013
Kategorie: Politika

Ryjeme držkou v zemi?

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 01/07/2013

Ještě ne úplně, ještě máme co žrát. Ještě nemusíme chodit po ulici s nabitým kvérem a doma do oken instalovat mříže. Ještě pořád si vládnoucí oligarchie může za naše peníze koupit relativní klid a společenský smír. Ještě nikdo nevisí na lucernách. Obávám se však, že se jedná o pověstný klid před bouří.

 

 

Kdy nastane velký třesk až se lidé utrhnou ze řetězů, kterými jsou jako novodobí otroci připoutaní ke svému “sociálnímu” státu? Kdy konečně většina prohlédne falešnou demagogickou hru “demokratických” uzurpátorů moci? Kdy konečně většině lidí dojde prostý fakt, že se stali jen podvedenou námezdní silou určenou k vyždímání na morek kosti, okradení a zahození? Kdy jim konečně dojde, že celá politická mocenská scéna je jen jedna velká kriminální mafie (byť “různých” barev), která si pomocí nesmyslné džungle zákonů, příkazů či vyhlášek stvořila stát jako “legální” monstrum na okrádání a manipulaci se životy svých poddaných?

 

Od prvních krůčků nám vštěpují do hlavy, že musíme být poslušnými ovcemi, které musí plnit své povinnosti, žít v souladu se zákony své vlasti, platit daně a akceptovat veškeré rozmary zrovna vládnoucí party. Za komunistů jsme tak brali jako “normální” věc, že naše domovina je zadrátovaný koncentrák, ve kterém se i za špatné slovo zavíralo do kriminálů či do pracovních táborů. Dle tehdy platných zákonů, dle patologických vizí a fantasmagorických představ bolševických vůdců, dle terorem vynucených pořádků.

 

Jsme na tom dnes lépe? Vzdalujeme se tomuto ponurému Orwellovskému světu nebo se historickou oklikou vracíme zpět? Vládnou nám moudří správci národního majetku, máme svobodu občanskou či tržní, má každý jednotlivec relevantní možnost ovlivnit chod věcí veřejných? Žijeme v právním státě, který zaručuje každému stejná práva i povinnosti či rovné příležitosti?

 

Ano, byly odstraněny ponižující dráty kolem komunistické ohrady, nemůže vás beztrestně zastřelit “ochránce” hranic při výletu do Rakouska, můžeme veřejně publikovat takovéto články, jednou za čas se můžeme vydat k volebním urnám vybrat “menší zlo”. Stačí to k plnohodnotnému svobodnému životu, k rovným zádům a vztyčeným hlavám?

 

Možná někomu. Někomu, kdo má pod kůží zažraný socialismus a povahu poslušné, pravidelně krmené ovce. Někomu, kdo je celý život vděčný za drobky z panské hostiny, kdo na povel panáčkuje před svým krotitelem, někomu, kdo za kýbl pomejí prodá svědomí, čest i duši. Někomu s povahou vděčného otroka, kterému stačí, že soused nemá lépe ukovaná pouta.

 

Ano, tento typ lidí je pravou podstatou současných problémů naší společnosti. Nikoliv jejich politická reprezentace, která je jen šikovně manipuluje. Jsou to lidé, kteří prostě dříve nalezli do zločinecké partaje, aby v kariéře přeskočili schopnějšího konkurenta bez rudé knížky či udávali svoje sousedy, aby měli “vočko” u vrchnosti. Stejní lidé dnes volají po pevné ruce všeřídícího státu, po větší síle represivních složek, po větším přerozdělování ze státního rozpočtu, nekonečných sociálních jistotách či vybájené “budoucí” prosperitě, na kterou čekají již od výstřelu z Aurory.

 

Jejich myšlení je prosté jakékoliv racionální úvahy. Jejich svět je omezen lezením do zadnice, přikrádáním z erárního, závistí a nenávistí k jakémukoliv náznaku svobodomyslnosti. Ztrátu panského karabáče a povolení okovů chápou jako cestu do Somálska, nebo máničkovský anarchismus. Potřebují velký bič a malý dvůr. Tam jsou na poloprázdným korytem odpadků spokojeni, tam jsou si jisti v kramflecích, tam vidí svůj životní cíl.

 

 

Jen si to neumí přiznat, či se za to i někdy před ostatními stydí. Nemohou si však pomoci. Jsou tak naučeni a bojí se držku od země zvednout. A to je voda na mlýn zkorumpované zlodějské vládnoucí socialistické klice všech barev či “ideového přesvědčení”. Dokonale dokážou využít této demokraticky většinové zbabělosti a nenápadnou salámovou metodou vytvářejí “sociální” státy pro obyčejného člověka, by “neumíral hlady na ulici či nebyl vykořisťován zlým fabrikantem”. Na to elektorát slyší a za tichého mručení šlape jako stádo do propasti.

 

Dnes tedy můžeme sklízet plody. Hospodářská, finanční, ekonomická či bůhvíjaká krize, rasové a náboženské nepokoje, totálně zkorumpovaná veřejná sféra, rozkrádání státního rozpočtu, právní i daňová džungle, klientelismus povýšený nad jakoukoliv jinou politickou praxi, policejní manévry při každém náznaku nesouhlasu s mainstreamovou propagandou. Stát a jeho finance jsou ovládány šedými eminencemi, které likvidují volný trh. Bohatství se nevytváří poctivou prací na volném trhu, ale pomocí státních zakázek a dotací, tedy okrádáním produktivních na úkor těch, co “umí” odpovědného úředníčka.

 

Proto i v současné době ryjeme držkou v zemi. Zbavili jsme se sice bolševika řízeného KGB, ale socialismus po něm zůstal. V myšlení lidí, ale hlavně v neustálém očekávání zářných zítřků, které politické ikony dokola slibují. Ve víře, že něco je zadarmo, že stát pomůže lépe než vlastní ruce, že za nějaké cizí peníze, které někdo někde asi tiskne, jim oblíbený partajfýrer zajistí lepší život, že čím víc budou okrádáni a zotročováni, budou pak bohatší a svobodnější, že dobro lze nastolit terorem a silou. Karel Kryl to viděl již brzy po sametové frašce. Měl pravdu. Asi si nic lepšího nezasloužíme.

 

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 70 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.