1.7.2013
Kategorie: Politika

Ryjeme držkou v zemi?

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 01/07/2013

Ještě ne úplně, ještě máme co žrát. Ještě nemusíme chodit po ulici s nabitým kvérem a doma do oken instalovat mříže. Ještě pořád si vládnoucí oligarchie může za naše peníze koupit relativní klid a společenský smír. Ještě nikdo nevisí na lucernách. Obávám se však, že se jedná o pověstný klid před bouří.

 

 

Kdy nastane velký třesk až se lidé utrhnou ze řetězů, kterými jsou jako novodobí otroci připoutaní ke svému “sociálnímu” státu? Kdy konečně většina prohlédne falešnou demagogickou hru “demokratických” uzurpátorů moci? Kdy konečně většině lidí dojde prostý fakt, že se stali jen podvedenou námezdní silou určenou k vyždímání na morek kosti, okradení a zahození? Kdy jim konečně dojde, že celá politická mocenská scéna je jen jedna velká kriminální mafie (byť “různých” barev), která si pomocí nesmyslné džungle zákonů, příkazů či vyhlášek stvořila stát jako “legální” monstrum na okrádání a manipulaci se životy svých poddaných?

 

Od prvních krůčků nám vštěpují do hlavy, že musíme být poslušnými ovcemi, které musí plnit své povinnosti, žít v souladu se zákony své vlasti, platit daně a akceptovat veškeré rozmary zrovna vládnoucí party. Za komunistů jsme tak brali jako “normální” věc, že naše domovina je zadrátovaný koncentrák, ve kterém se i za špatné slovo zavíralo do kriminálů či do pracovních táborů. Dle tehdy platných zákonů, dle patologických vizí a fantasmagorických představ bolševických vůdců, dle terorem vynucených pořádků.

 

Jsme na tom dnes lépe? Vzdalujeme se tomuto ponurému Orwellovskému světu nebo se historickou oklikou vracíme zpět? Vládnou nám moudří správci národního majetku, máme svobodu občanskou či tržní, má každý jednotlivec relevantní možnost ovlivnit chod věcí veřejných? Žijeme v právním státě, který zaručuje každému stejná práva i povinnosti či rovné příležitosti?

 

Ano, byly odstraněny ponižující dráty kolem komunistické ohrady, nemůže vás beztrestně zastřelit “ochránce” hranic při výletu do Rakouska, můžeme veřejně publikovat takovéto články, jednou za čas se můžeme vydat k volebním urnám vybrat “menší zlo”. Stačí to k plnohodnotnému svobodnému životu, k rovným zádům a vztyčeným hlavám?

 

Možná někomu. Někomu, kdo má pod kůží zažraný socialismus a povahu poslušné, pravidelně krmené ovce. Někomu, kdo je celý život vděčný za drobky z panské hostiny, kdo na povel panáčkuje před svým krotitelem, někomu, kdo za kýbl pomejí prodá svědomí, čest i duši. Někomu s povahou vděčného otroka, kterému stačí, že soused nemá lépe ukovaná pouta.

 

Ano, tento typ lidí je pravou podstatou současných problémů naší společnosti. Nikoliv jejich politická reprezentace, která je jen šikovně manipuluje. Jsou to lidé, kteří prostě dříve nalezli do zločinecké partaje, aby v kariéře přeskočili schopnějšího konkurenta bez rudé knížky či udávali svoje sousedy, aby měli “vočko” u vrchnosti. Stejní lidé dnes volají po pevné ruce všeřídícího státu, po větší síle represivních složek, po větším přerozdělování ze státního rozpočtu, nekonečných sociálních jistotách či vybájené “budoucí” prosperitě, na kterou čekají již od výstřelu z Aurory.

 

Jejich myšlení je prosté jakékoliv racionální úvahy. Jejich svět je omezen lezením do zadnice, přikrádáním z erárního, závistí a nenávistí k jakémukoliv náznaku svobodomyslnosti. Ztrátu panského karabáče a povolení okovů chápou jako cestu do Somálska, nebo máničkovský anarchismus. Potřebují velký bič a malý dvůr. Tam jsou na poloprázdným korytem odpadků spokojeni, tam jsou si jisti v kramflecích, tam vidí svůj životní cíl.

 

 

Jen si to neumí přiznat, či se za to i někdy před ostatními stydí. Nemohou si však pomoci. Jsou tak naučeni a bojí se držku od země zvednout. A to je voda na mlýn zkorumpované zlodějské vládnoucí socialistické klice všech barev či “ideového přesvědčení”. Dokonale dokážou využít této demokraticky většinové zbabělosti a nenápadnou salámovou metodou vytvářejí “sociální” státy pro obyčejného člověka, by “neumíral hlady na ulici či nebyl vykořisťován zlým fabrikantem”. Na to elektorát slyší a za tichého mručení šlape jako stádo do propasti.

 

Dnes tedy můžeme sklízet plody. Hospodářská, finanční, ekonomická či bůhvíjaká krize, rasové a náboženské nepokoje, totálně zkorumpovaná veřejná sféra, rozkrádání státního rozpočtu, právní i daňová džungle, klientelismus povýšený nad jakoukoliv jinou politickou praxi, policejní manévry při každém náznaku nesouhlasu s mainstreamovou propagandou. Stát a jeho finance jsou ovládány šedými eminencemi, které likvidují volný trh. Bohatství se nevytváří poctivou prací na volném trhu, ale pomocí státních zakázek a dotací, tedy okrádáním produktivních na úkor těch, co “umí” odpovědného úředníčka.

 

Proto i v současné době ryjeme držkou v zemi. Zbavili jsme se sice bolševika řízeného KGB, ale socialismus po něm zůstal. V myšlení lidí, ale hlavně v neustálém očekávání zářných zítřků, které politické ikony dokola slibují. Ve víře, že něco je zadarmo, že stát pomůže lépe než vlastní ruce, že za nějaké cizí peníze, které někdo někde asi tiskne, jim oblíbený partajfýrer zajistí lepší život, že čím víc budou okrádáni a zotročováni, budou pak bohatší a svobodnější, že dobro lze nastolit terorem a silou. Karel Kryl to viděl již brzy po sametové frašce. Měl pravdu. Asi si nic lepšího nezasloužíme.

 

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Blahomír Skoupý 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Pavel Sejrek 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, ing. Antonín Zlínský 1000,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Radek Láznička 150,- Kč, Jiří Langr 1000,- Kč, Jaroslav Vlk 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Anonym 333,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Věra Holá 200,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Zdeňka Horníčková 200,- Kč, Miroslav Andreska 500,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč

Celkem za měsíc: 19 349,00 Kč
Vybráno 55.28%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 122 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,91 out of 5)
Loading...