policienemecko
24.11.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Různé metody, stejný výsledek

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilZápadní část Německa žije policejním „skandálem“. Místní zdroje přinášejí zprávy o další razii, provedené u policistů, podezřelých z posílání zpráv s tak zvaným krajně pravicovým obsahem, tentokrát prostřednictvím chatovací služby WhatsApp. Prohledáno mělo být 17 objektů, služeben i soukromých bytů, v Essenu, Mülheimu an der Ruhr a Velbertu.

Nejde tu o causu úplně novou. Spíše o takové novinářské rozhrábnutí a oživení uvadajícího zájmu o případ, který propukl už letos v létě. To bylo postaveno mimo službu a vyšetřováno 29 policistů, údajně zapojených do pěti pravicově extremistických chatovacích skupin v Severním Porýní-Vestfálsku. Provinit se měli tím, že si vzájemně, v UZAVŘENÉ chatovací skupině posílali různé obrázky a nekorektní vtípky. Objeveny prý byly zobrazení nacistického vůdce Adolfa Hitlera, svastiky, říšské válečné vlajky a (hrůza pomyslet, natož napsat) vtípek s fiktivním vyobrazením uprchlíka v plynové komoře koncentračního tábora.

A jak se na to vlastně přišlo? Podle novinářů byly pravicově extremistické rozhovory sledovány pomocí soukromého mobilního telefonu policisty z Essenu. Tento 32letý muž, podezřelý z předávání oficiálních tajemství tisku, prý narazil na pravicově extremistické obrazy…

Zvláštní, pojďme si to raději přeložit do běžné češtiny a převyprávět po lopatě: novináři si v policii platili zrádce (bonzáka, donašeče, nebo chcete-li agenta), který jim přihrával neveřejné informace. Když mu na to policie přišla a začala jej vyšetřovat, pokusil se zachránit tím, co uměl nejlépe. Bonzáctvím. Naprášil své kolegy, kteří mu důvěřovali natolik, že jej pustili do své neveřejné chatovací skupiny. Aby přebil své provinění, jako ten malý školák, co plačtivě žaluje paní učitelce, že sice ten květináč shodil on, ale že velcí kluci chodí kouřit za roh a domlouvali se, že počůrají dveře školy….

Na základě uvedeného udání onoho „hrdiny naší doby” se rozjela obří diskreditační kampaň. Sluníčkoví novináři se začali předhánět v hledání extrémismu v policii a humanitní obory univerzit vyrazily shánět materiál pro studie o policejním násilí a systémovém rasismu policie.

Německý Focus před pár dny citoval z jedné takové studie, že „62 procent osob barevných a 42 procent osob s migračním původem uvedlo, že byli policisty někdy diskriminováni”. Oběti nezákonného policejního násilí prý slyšely jasně rasistické, antisemitské a islamofobní urážky. Podle studie tak prý u policie „dochází k cílenému ponižování lidí s migračním pozadím a barevných lidí.” Jedna z dotazovaných dokonce uvedla, že zaslechla, jak o ní policie hovoří jako o opici !

Položme si logickou otázku: co může být výsledkem takového „skandálu” a jeho usilovného rozmazávání? Ano, další zvýšení pocitu nedotknutelnost barevných, jiných, cizích a odlišných. A další „oslepnutí” a vykastrování policie. Která se bude raději usilovně dívat stranou, než by si její nevalně placení a léta dehonestovaní příslušníci dělali potíže. Koneckonců, mají rodiny. A tu hypotéku je taky třeba platit…

Velice se to podobá „protipolicejní” kampani v rámci amerického Black lives matter. A návrhům Demokratických starostů, zastupitelů a senátorů na další a další omezení pravomocí policie, další škrtání peněz na ni a konečné nahrazení policejních sborů barevnými aktivisty. Obojí vychází ze stejného myšlenkového zdroje. Z celosvětového, ultralevicového, progresivistického hnutí. Ve kterém se za hesly o nenásilí, vzájemném respektu a obohacování kultur skrývá genocida bílých.

Metody mohou být různé. Ale výsledek obou zmíněných jde tím samým směrem. Proti nám, našemu světu, našim hodnotám a naší budoucnost.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc prosinec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Eva Edler 300,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Lenka Poncarová 300,- Kč, Martin Dindoš 500,- Kč, PharmDr. Lubomír Vylíčil 5000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jiří Sika 200,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, Pavel Sejrek 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč

Celkem za měsíc: 12 400,00 Kč
Vybráno 35.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 073 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)