policienemecko
24.11.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Různé metody, stejný výsledek

Sdílejte článek:

LUBOMÍR VYLÍČIL

vylicilZápadní část Německa žije policejním „skandálem“. Místní zdroje přinášejí zprávy o další razii, provedené u policistů, podezřelých z posílání zpráv s tak zvaným krajně pravicovým obsahem, tentokrát prostřednictvím chatovací služby WhatsApp. Prohledáno mělo být 17 objektů, služeben i soukromých bytů, v Essenu, Mülheimu an der Ruhr a Velbertu.

Nejde tu o causu úplně novou. Spíše o takové novinářské rozhrábnutí a oživení uvadajícího zájmu o případ, který propukl už letos v létě. To bylo postaveno mimo službu a vyšetřováno 29 policistů, údajně zapojených do pěti pravicově extremistických chatovacích skupin v Severním Porýní-Vestfálsku. Provinit se měli tím, že si vzájemně, v UZAVŘENÉ chatovací skupině posílali různé obrázky a nekorektní vtípky. Objeveny prý byly zobrazení nacistického vůdce Adolfa Hitlera, svastiky, říšské válečné vlajky a (hrůza pomyslet, natož napsat) vtípek s fiktivním vyobrazením uprchlíka v plynové komoře koncentračního tábora.

A jak se na to vlastně přišlo? Podle novinářů byly pravicově extremistické rozhovory sledovány pomocí soukromého mobilního telefonu policisty z Essenu. Tento 32letý muž, podezřelý z předávání oficiálních tajemství tisku, prý narazil na pravicově extremistické obrazy…

Zvláštní, pojďme si to raději přeložit do běžné češtiny a převyprávět po lopatě: novináři si v policii platili zrádce (bonzáka, donašeče, nebo chcete-li agenta), který jim přihrával neveřejné informace. Když mu na to policie přišla a začala jej vyšetřovat, pokusil se zachránit tím, co uměl nejlépe. Bonzáctvím. Naprášil své kolegy, kteří mu důvěřovali natolik, že jej pustili do své neveřejné chatovací skupiny. Aby přebil své provinění, jako ten malý školák, co plačtivě žaluje paní učitelce, že sice ten květináč shodil on, ale že velcí kluci chodí kouřit za roh a domlouvali se, že počůrají dveře školy….

Na základě uvedeného udání onoho „hrdiny naší doby” se rozjela obří diskreditační kampaň. Sluníčkoví novináři se začali předhánět v hledání extrémismu v policii a humanitní obory univerzit vyrazily shánět materiál pro studie o policejním násilí a systémovém rasismu policie.

Německý Focus před pár dny citoval z jedné takové studie, že „62 procent osob barevných a 42 procent osob s migračním původem uvedlo, že byli policisty někdy diskriminováni”. Oběti nezákonného policejního násilí prý slyšely jasně rasistické, antisemitské a islamofobní urážky. Podle studie tak prý u policie „dochází k cílenému ponižování lidí s migračním pozadím a barevných lidí.” Jedna z dotazovaných dokonce uvedla, že zaslechla, jak o ní policie hovoří jako o opici !

Položme si logickou otázku: co může být výsledkem takového „skandálu” a jeho usilovného rozmazávání? Ano, další zvýšení pocitu nedotknutelnost barevných, jiných, cizích a odlišných. A další „oslepnutí” a vykastrování policie. Která se bude raději usilovně dívat stranou, než by si její nevalně placení a léta dehonestovaní příslušníci dělali potíže. Koneckonců, mají rodiny. A tu hypotéku je taky třeba platit…

Velice se to podobá „protipolicejní” kampani v rámci amerického Black lives matter. A návrhům Demokratických starostů, zastupitelů a senátorů na další a další omezení pravomocí policie, další škrtání peněz na ni a konečné nahrazení policejních sborů barevnými aktivisty. Obojí vychází ze stejného myšlenkového zdroje. Z celosvětového, ultralevicového, progresivistického hnutí. Ve kterém se za hesly o nenásilí, vzájemném respektu a obohacování kultur skrývá genocida bílých.

Metody mohou být různé. Ale výsledek obou zmíněných jde tím samým směrem. Proti nám, našemu světu, našim hodnotám a naší budoucnost.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Anonym 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jan Petr 500,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Anonym poštou 500,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, Vladimír Janeček 100,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 483,00 Kč
Vybráno 41.38%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 052 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (38 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
politicon.cz
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.