vybuch-vrbetice-9086_denik-630-16x9rusko
20.4.2021
Kategorie: Politika

Ruští agenti ve Vrběticích. Fakt nebo nesmysl úplný?

Sdílejte článek:

LU LINA

Hamáček s Babišem odpálili bombu, že nám tady Rusové před sedmi lety odpálili dvě. Vím o tom taky úplný kulový, stejně jako pan předseda Fiala, ale nějaký základní obecný názor na věc pochopitelně taky mám. Vzhledem k okolnostem zhruba podobně třeskutý.

Jeho základní premisou, vzniklou na základě rozsáhlé zkušenosti a mnoha precedentů je, že těm dvěma kokotům nevěřím ani slovo. Čistě preventivně, přistupuju tak vždycky k čemukoliv, co mi představitelé státu řeknou. A pokud mluví o Rusku, tak obzvlášť. A nejde pochopitelně jen o tyhle dva vejlupky, ale o politiky obecně, o novináře, „analytiky“ a všechnu tu další chamraď, co nám neustále naprosto vážně tvrdí, že za všechno může Putin.

Jen tak mimochodem, je to úžasně kontraproduktivní. V roce 1989 jsem Rusko i Rusáky nenáviděl, jako každej tady. V roce 2021 Rusku i Rusákům fandím a Putina obdivuju. Ne z vnitřní potřeby a přirozeně, ale proto, že mi tenhle postoj tak nějak vnutili tím, jak se do mně léta pokoušejí násilím natlouct tu svojí absurdní rusofobii. Gratuluju, přesně takhle se z politicky naprosto inertních lidí vyrábějí „agenti Kremlu.“

Takže to celý preventivně, do zveřejnění důkazů, které si sám, bez zprostředkování nějakého vykladače, vyhodnotím jako neprůstřelné, pokládám za další fejk. Za nějakou zpravodajskou hru jejímž účelem je pravděpodobně opět obecně skokově zhoršit vzájemné vztahy a konkrétně vyřadit Rusa z tendru na Dukovany a zmařit dodávky ruské vakcíny. Širším dopadem akce může být třeba i zrušení projektu Nord Stream II, což by v jistých nejmenovaných kruzích vyvolalo hromadný orgasmus. V čí prospěch to všechno bude, ať posoudí každý sám.

Všichni to srovnávají s novičokem v Salisbury. Souhlasím, i když z jiných důvodů. Je to fakt úplně stejný, provedení, cíle a nakonec i oba „pachatelé.“ A hlavně silná neuvěřitelnost, protože je to pokaždý tak strašlivě upachtěný.

K oněm údajným pachatelům mám několik poznámek: 1. GRU má zřejmě jen tyto dva agenty 2. Jeden z nich má být jejím lékařem… 3. To, jak tito údajně skvěle vycvičení a nebezpeční zabijáci pohnojí úplně všechno, na co sáhnou, mi přijde skutečně unikátní a připomíná to film Johny English s mistrem Beanem 4. Když tu v roce 2014 kuli ty svoje tajné výbušné pikle, tak se prý vyfotili na Staromáku a šoupli to na fejsbůk…

Taky načasování se mi líbí. Munice vyletí do vzduchu v roce 2014, pak léta mrtvej brouk a v roce 2021, ausgerechnet před tendrem na Dukovany, kde je Rosatom favoritem a existuje silná politická poptávka po jeho vyřazení ze hry, se najednou slavnostně zjistí, že to udělali Rusové. Přitom se nájemce těch skladů, Imex dodnes soudí s Babišem za jeho výroky z roku 2014, kdy prohlásil, že jde o pochybné kšeftaře, co jim furt někde něco vybuchuje.

Pár věcí tam nefalíruje i na první nástřel. Nájemce skladů například na jedné straně tvrdí, že samo to vybuchnout rozhodně nemohlo a na druhé, že k zásilce se ale nikdo cizí nemohl dostat. Po prvním výbuchu policie prohlédla, zapečetila a hlídala objekt, kde následně po měsíci došlo k druhé explozi. A tak dále. Premiér se prý chystá zveřejnit zprávu BIS, která celý ten cirkus odstartovala. To se tedy opravdu velice těším.

Taky tu luftem lítají velmi silná slova o naprosto nepřijatelném aktu ruského státního terorismu a nutnosti rázně odpovědět. Předsedkyně Pekarová například už kvůli tomu na fejsbuku Rusku vyhlásila válku.

Mám na paní Pekarovou několik otázek: Kdes teda byla, ty uvědomělá kundo, když USA vloni v Iráku raketou rozšmelcovali toho íránskýho generála na oficiální návštěvě a jeho diplomatický doprovod?

Kdes byla, když Izraelci vloni v Íránu zmasakrovali toho íránského jaderného fyzika nebo když jim letos vyhodili do vzduchu elektrocentrálu?

Proč, když je státní terorismus tak hrozně opovrženíhodnej a musí se na něj rázně odpovídat, jsi se teda nezavzdušnila už vloni? Když se ho dopustili Američani a Izraelci?

A nebo se na státní terorismus musí rázně odpovídat jen v případě Ruska a v případě spojenců děláme, že se to nestalo?

Na řadu teď logicky přichází i hypotetická a velice nepravděpodobná událost: pod vlivem důkazů, protože to, že něco říká Hamáček, Babiš nebo Koudelka za důkaz fakt nepovažuju, změním názor a ukážu taky prstem na Kreml.

No a co. Tak holt Rus chránil svoje zájmy stejně a stejným způsobem jako to běžně dělají všichni. Žádný rozdíl mezi „spojeneckým“ vražděním v Íránu či Iráku a „nepřátelskými“ explozemi ve Vrběticích nevidím. Rus zničil zbraně určené pro jeho nepřátele na Ukrajině či v Sýrii a Izraelec zavraždil člověka, který pracoval na bombě určené pro Izrael. Najdi pět rozdílů.

Závěrem přikládám přepis reakcí obyvatel Vrbětic mezi kterými uspořádala televize Nova svou obvyklou minianketu. Respondenti obsáhli celé věkové spektrum a  všichni se vzácně shodli. Otázka zněla, zda věří, že výbuchy jsou dílem ruských agentů. Odpovědi, které tak úplně nekorespondují s názorem vlády, pana předsedy Fialy či soudružky Pekarové, vzbuzují jistou naději. Ačkoliv to do nás léta hustí horem dolem, tak jsme zjevně stále schopni si zachovávat zdravý rozum.

Nevím, jestli máme všemu věřit….Já tomu moc nevěřím, protože za šest roků aby to nezjistili?…Zajímavá informace, ale já potřebuju vidět víc důkazů…Nevím, co si o tom myslet. Jestli to teďkon kvůli té elektrárně vytáhli, aby to nemohla dostat ruská strana…Kterého blba toto móže napadnút, nesmysl úplný!

 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Alexandra Sklenková 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Martin Ovsenak 200,- Kč, Jan Nedved 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Miroslav Bojanovský 300,- Kč, Jiří Fridrich 100,- Kč, Oldřich Smejkal 999,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, ing. Stanislav Kužel 150,- Kč, Irena Kuželová 150,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Marie Tachezyová 200,- Kč, Luděk Tesarčík 200,- Kč, Blahomír Skoupý 444,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč

Celkem za měsíc: 12 887,- Kč
Vybráno 36.82%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 3 554 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (54 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...
117 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)