PUTIN_RUSO
14.7.2017
Kategorie: Politika

Ruský prezident Vladimír Putin na G20 nedůvěřoval nikomu

Sdílejte článek:

JURAJ POLÁČEK

Krátké video, které prezentovalo příchod některých představitelů na summit G20 v Hamburgu, skončilo nečekaným závěrem, když Putin vešel na setkání spolu s ochrankou.

Putin má výjimku?

Každý z představitelů přišel i se svou ochrankou. Jelikož všichni byli pravděpodobně ozbrojeni, dovnitř byly pouštění přes zvláštní vchod. Týkalo se to dokonce i Naredra Modi, prezidenta Indie, největší demokracie na světě. Až nakonec přišel Putin a jeho ochranka ignorovala výzvu bezpečnostní služby a dovnitř vkročili spolu s ochraňovanou osobou.

Pravidla bezpečnosti jsou na takových akcích brána mimořádně vážně. Tajné služby dopředu celé měsíce koordinují každou sekundu programu. Nejen kvůli bezpečnosti vlastních představitelů, ale i kvůli tomu, aby se zajistilo nepříjemným kolizím při aktivitách různých tajných služeb.

Podle Vídeňské úmluvy za bezpečnost účastníků diplomatických setkání odpovídá pořádající země. Na Slovensku má bezpečnost na starosti úřad na ochranu ústavních činitelů, který má pravomoc vykázat i Secret Service, který zajišťuje ochranu amerických ústavních činitelů. Samozřejmě jen tehdy, když se hlava Úřadu nerozklepe před velvyslancem USA a americkými nejvyššími představiteli.

Prakticky se ani nedá představit situace, kdyby členové bezpečnosti nějaké země na mezinárodním setkání takového významu narušily bezpečnostní protokol. Proto je spíše uvěřitelná situace, že ruská delegace měla striktní požadavek neustálého dohledu nad Putinem. Je třeba připomenout, že členové ochranky jsou od okamžiku dosednutí na letiště oficiálními členy delegace a pokud jde o odpovědnost německé tajné služby, kontakt s Rusy začíná již od toho okamžiku. Spolu s ruskou delegací je pak podle protokolu přítomen i zástupce německé strany, který odpovídá za hladký průběh příjezdu.

Otázkou je spíše jiná věc. Co vedlo Rusy k takovému aktu nedůvěry? Zdá se, že po neobvyklém létu letadla s ruskou delegací, při kterém se v maximální míře vyhnul letu přes vzdušný prostor států NATO, jde o druhý zvláštní úkaz.

Prezident ruské federace Vladimír Putin totiž letěl na summit G20 v Hamburgu velkým obloukem, který let prodloužil o 500km a vyhnul se přitom letu nad zeměmi, které jsou členy NATO.

Letoun Iljušin IL-96 s registračním číslem RA-96022 ruské delegace podle aplikace Flight Radar 24 se vyhnul území Polska a bývalých pobaltských zemí Sovětského svazu. Letělo nad Baltským mořem, protlo vzdušný prostor Finska a Švédska před tím, než vstoupilo do vzdušného prostoru Německa, které je součástí NATO.

Agentury k této události připomněly, že v minulosti letadlo s ruskou delegací letělo vždy přímo nejkratší možnou cestou s výjimkou letů nad Ukrajinou, která přelety ruských vládních představitelů nepovoluje.

Vysvětlení jsou možná dvě.

Při prvním jde jen o diplomatickou hru. Putin dává najevo, že NATO je pro něj nepřítel a že představitelům Západu nelze věřit. Kde jinde by bylo možné lépe předvést toto divadlo jako na setkání nejdůležitějších zemí, z nichž část je proti Západu naladěna spíše negativně. Putin ukazuje, že začal nový svět, svět, v němž se znovu vytváří ostrá dělicí čára Západ proti zbytku světa.

Při druhém vysvětlení jde eliminaci skutečných rizik, které hrozí a jejichž pravděpodobnost je vysoce nenulová. Pak by to znamenalo, že na ruského prezidenta Putina se plánuje útok a ruská tajná služba dělá vše pro to, aby ochránila hlavu státu. Domyslet do důsledků, co by tato možnost znamenala je začátek noční můry.

Bez ohledu na to, jak nepříjemně zní první alternativa, rozhodně je lepší vizí, než možnost, že existuje plán na likvidaci Putina. Studená válka je vždy lepší než opravdová, byť “spravedlivá” válka.

Autor: Juraj Poláček

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Aleš Karásek 200,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 15 655,00 Kč
Vybráno 44.72%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 125 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (20 votes, average: 4,40 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.