jakunin
29.9.2016
Kategorie: Společnost

Ruský “Bakala” českému prezidentu nevadí

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 3,25 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

Bývalý šéf ruských železnic Vladimír Jakunin vlastní miliardový majetek, na který si nemohl legálně vydělat. Je vážně podezřelý z korupce a tunelování tohoto trvale ztrátového státního podniku. Přesto je Zemanův přítel.

Miloš Zeman se nedávno velmi ostře opřel do bývalého uhlobarona Zdeňka Bakaly za to, že údajně vytuneloval OKD a proti původním slibům neprodal horníkům jejich nájemní byty. Podle něj by měl jít do vězení. Neříkám, že pan Bakala je vzor nevinnosti a mohl by okamžitě dělat vedoucího Rychlých šípů, ale o vině či nevině rozhodují v civilizované společnosti soudy a nikoliv hlasy lidu či nějaké samozvané uliční výbory.

Něco jiného je ovšem morální vina, a když ve dvacátých letech minulého století nepodal prezident Masaryk předsedovi Senátu Karlu Práškovi, jednomu z aktérů tzv. Lihové aféry, při audienci na Hradě demonstrativně ruku, tak agrárnický politik okamžitě abdikoval.

Je ovšem s podivem, že pochybná pověst Vladimíra Jakunina Zemanovi na rozdíl od Bakaly nevadí a opakovaně navštěvuje jeho konferenci Dialog civilizací na řeckém ostrově Rhodos. Dokonce ho náš prezident považuje za dobrého blízkého přítele.

jakunin3Přitom Jakunin vlastní obrovský palácový komplex nedaleko Moskvy v přepočtu za miliardu korun, na který si nemohl legálně vydělat, což doložil známý ruský bloger Alexej Navalnyj. Vysvětlení se nabízí, peníze získal tento bývalý železniční magnát z masivní korupce. Podle dobře informovaných kremelských kruhů dostal z vedení ruských železnic padáka také proto, že tato firma trvale prodělávala a on pro ni chtěl čím dál tím víc peněz ze státní kasy, a také jistě pro sebe. To už bylo moc i na samotného Putina a před osudem Chodorkovského ho zachránil fakt, že byl a snad pořád je blízkým přítelem kremelského vládce a otevřeně se proti němu nestavěl.

Námitku, že Jakunin nebyl odsouzen, beru. I když, jestliže báťuška Putin nařídí, tak soudy se mu podřídí. Je obecně známo, jak funguje, respektive nefunguje ruská justice. Ovšem ani Bakala nebyl obviněn ani odsouzen a není ani trestně stíhán. Proto je to každopádně další důkaz Zemanova pokrytectví a dvojího metru.

ZDROJ: Jan Ziegler

blogerzie

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2018: *****

Rudolf Roedling 1000,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Šárka Vinklerová 500,- Kč, Oldřich Silný 500,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Pavel Kassl 500,- Kč, Jan Bezděk 2000,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Miroslav Meder 400,- Kč, Roman Foff 1000,- Kč, David Bezděk 150,- Kč, Pistorius AG 2207,43 Kč

Celkem za měsíc: 10 207,43 Kč
Vybráno 29.16%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
14 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.