541114_article_photo_sidlo-sefa-celniku-beljaninova_900x
6.8.2016
Kategorie: Společnost

Rusku vládne mafie, která likviduje slušné podnikatele a mění zemi v korupční ráj

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER 06|08|2016

Hoteliér Torubarov tvrdí, že se v Rusku stal obětí mafie, které nechtěl platit výpalné, a proto v České republice požádal o politický azyl. Zkorumpované špičky ruské policie a prokuratury u nás údajně perou špinavé peníze.

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek kvůli němu nechal na Ruzyni zablokovat letadlo do Moskvy. Ruský podnikatel Alexej Torubarov byl vydán do Ruska, aniž by bylo rozhodnuto o jeho žádosti o politický azyl. To Ústavní soud ČR nyní označil za porušení jeho lidských práv a s vysokou pravděpodobností dostane odškodné. Rusko na úspěšného volgogradského hoteliéra vydalo mezinárodní zatykač kvůli údajným podvodům a vydírání. Ten to popírá a tvrdí, že se stal sám obětí mafiánů spojených se státní mocí, kteří se chtěli zmocnit jeho majetku za desítky milionů korun a jimž už dále nechtěl platit výpalné. Jak nedávno uvedly Hospodářské noviny, Torubarovovi se povedlo z Ruska opět utéct a nyní snad žije v Maďarsku.

Jistě, daňové podvody se dějí všude na světě a samozřejmě i v Rusku. Jenomže, také je o Rusku známo, že mu ve skutečnosti vládne mafie složená ze soudců, prokurátorů, policistů, celníků a dalších státních úředníků, kteří berou mnohamilionové úplatky jenom za to, aby podnikatelé mohli bez problému existovat. Pokud se člověk vzepře, následují nejrůznější kontroly, obvinění z daňových úniků a nakonec likvidace firmy. To, že mnohé prosperující ruské společnosti skončili v rukou této mafie, je faktem. Důkazem propojenosti státu a organizovaného zločinu v Rusku je osud Sergeje Magnitského, který přeložil důkazy o korupci policejních špiček, aby byl sám obviněn z finančních podvodů a potom byl umučen ve vyšetřovací vazbě.

Korupci v ruské státní správě dokazuje na svých blozích opozičník Alexej Navalnyj, který jednoduše zveřejní majetek vysoce postavených státních činitelů a na faktech doloží, že oficiálně si na ně vydělat nemohli. Tak například šéf ruských celníků vlastní vilu Andrej Beljaninov v přepočtu za cca 70 milionů korun. Pravda, u něj se našly peníze v krabicích od bot (asi se inspiroval u jistého středočeského hejtmana), a tak skončil. Jenomže o jeho problémech se ví už dlouho, ale teprve nyní, když se znelíbil Kremlu, skončil. Jiní, jako např. ministr sportu Vitalij Mutko, patří nadále mezi chráněnce Putin, a mohou být zatím v klidu. Ale dobře vědí, že jejich konec může nastat kdykoliv.

Tito lidé mají na kontech miliony dolarů z úplatků a chtějí je dostat ruských bank ven, aby tyto špinavé peníze mohli sami následovat. To je nyní velmi obtížné, ale donedávna to šlo přes investice. A v naší zemi jsou podle jistých důvěryhodných zdrojů některé ruské projekty údajně financovány z peněz pochybného původu ruských policistů a prokurátorů. Koneckonců v zemi, kde stát řídí doping s pomocí tajných služeb, je možné všechno.

blogerzie
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc říjen 2020: *****

ing. Jan Dvořák 400,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Pavel Kl*ka 222,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Miroslav Paták 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Miloš Kraus 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Markéta Hansli 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Meissner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč

Celkem za měsíc: 12 172,00 Kč
Vybráno 34.77%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 117 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,50 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.