vybuch-vrbetice-9086_denik-630-16x9rusko
18.4.2021
Kategorie: Politika

Rusko zapojeno do výbuchu ve Vrběticích

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Včera večer oznámil Andrej Babiš na krátké tiskovce, že Rusko bylo zapojeno do výbuchů muničních skladu ve Vrběticích.  Na tento večer i na zítra téma číslo jedna. Otevírám na to článek a spouštím debatu. Průběžně budu článek aktualizovat podle dalších zjištění.  Nejprve krátké shrnutí. 

 

Andrej Babiš a Jan Hamáček vystoupili na krátké tiskovce, kde oznámili výše uvedenou bombu největšího kalibru za poslední dobu. Hamáček oznamuje, že jako dosavadní ministr zahraničí vyhošťuje osmnáct ruských diplomatů z ruské ambasády. Toť vše. Žádné otázky, žádné další odpovědi. 

1. Vysvětluje se tím, proč Babiš nedoporučoval Hamáčkovi cestu do Moskvy. Dá se asi čekat, že Babiš tuhle informaci měl k dispozici o něco dřív než Hamajda a zřejmě se také dozvěděl, že pokud to nepustí ven on sám, dojde k příslušnému úniku informací do nějakého našeho pravdomluvného média. 

2. Zdá se, že o Rosatomu je už rozhodnuto. Stejně tak o Sputniku. Babiš si zřejmě vybral stranu, nebo si ji vybrat musel, nebo mu prostě nic jiného nezbylo. 

3. V této chvíli nevíme žádné podrobnosti, takže není na místě spekulovat o tom, zda a nakolik nám lžou nebo mluví pravdu. Ale jestli to Babiš ví třeba už dva tři týdny, tak se moc nedivím jeho nechuti pouštět se se Sputnikem do nějakého rizika.  

4. Babiš řekl, že o věci informoval Zemana, který je prý podpořil. Zdá se, že důkazy jsou vyrobené dost dobře dost silné na to, aby ani Zeman nemohl říct nic proti. 

5. Prý to zajistili ti stejní, co otrávili Skřípala. No jakmile mi naskočí tohle jméno a celá novičok akce, tak jsem našpicovaný a začínám mít pocit, že nám chčijou na hlavu. 

6. Když vylezli s tak důležitým materiálem, předpokládal bych, že vylezou i s těmi důkazy. Jestli to udělají stejně jako se Skřípalem, že nic neřeknou, jen nám nařídí, čemu je třeba věřit, nemá Andrej ve volbách žádnou šanci a to ani ode mě. 

7. Nebo sledujeme další sarajevský atentát? Rozjezd něčeho většího, co se má vyvinout z těch cvičení na Ukrajině? Že by všichni chřipečkáři měli pravdu a prostě si nás jen otestovali, jak budeme reagovat na skutečný válečný stav? 

8. Jestli se ukáže, že důkazy dodali skvělí vyšetřovatelé, kteří přijeli z Washingtonu, tak asi budu mít jasno. 

9. Policie prý hledá ty dva borce, kteří otrávili Skřípala, protože se prý v inkriminovanou dobu pohybovali po Zlínském kraji. No, jestli je tohle jediný důkaz, tak vyhraje volby Okamura a ještě mu to hodím s chutí. 

10. Koukněte se do zahraničních novin – nemají tam na dnešek ausgerechnet také nějakou podobnou bombu?  

11. Neprobudíme se zítra a nezjistíme, že Ukrajina byla dnes v noci jednomyslně přijata do NATO? 

12. Má někdo nějaké zdůvodnění, proč by Rusové potřebovali odpálit vrbětický muničák? 

13. Babiš řekl, že shlédnul jednoznačné důkazy, tak jsem na ty jednoznačné důkazy docela zvědavej. Bez ohledu na skutečnost, pokud nebudou pořádné důkazy, Babiš u národa skončil. 

14. Master měl teď moc hezkou poznámku – doteď Babišovi nevěřili ani slovo, ale jak promluvil o zlém Rusku, jako by to bylo slovo Boží… 

 

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2021: *****

Josef Budějovský 500,- Kč, Jiřina Kozáková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Rene David 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, ing. Jiří Babinský 500,- Kč, Věra Baarová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Lubomír Vylíčil Phar. 5000,- Kč, Novákovi 500,- Kč, Marek Janičko 100,- Kč

Celkem za měsíc: 11 700,00 Kč
Vybráno 33.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 963 times, 5 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (45 votes, average: 4,29 out of 5)
Loading...
246 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)