putin-erdogan_01-clanokW
6.3.2020
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Rusko – Turecko: Je po bitvě

Sdílejte článek:

LUBOMÍR  VYLÍČIL

vylicilSvětová media nám od včerejška přinášejí zprávy, jak se v Moskvě, na setkání ruského prezidenta Vladimira Putina s tureckým presidentem Recepem Tayyipem Erdoganem dohodlo příměří v Sýrii. Ovšem ty blízké, naše a evropské zdroje, při té příležitosti jednu podstatnou věc tiše obcházejí, a druhou zcela záměrně zamlčují.

Tou první a pro nás méně významnou je naprostý debakl Turecké ofenzívy v oblasti Idlíbu. Turci se musí stáhnout blíž ke své hranici a na další územní zisky si nechat zajít chuť. Za zmínku ta záležitost stojí jen proto, že za pomoc Evropy Turkovi, proti „hnusnému Rusku a Sýrii”, se osobně velice bil George Soros (zde) a současně, jakoby pod jeho taktovkou, i řada „našich” prozápadních politiků.

Tou druhou, podstatnou a pro nás velice důležitou věcí, o které se naše media jaksi nezmiňují je jistá partie dohody mezi Putinem a Erdoganem. Podle jednoho zdroje (zde) měl totiž Erdogan říci, že „… se s Putinem dohodli na pomoci uprchlíkům s návratem do svých domovů.” Do svých domovů. Tedy ne do Evropy. A tento nový vývoj potvrzuje i zajímavý tweet od hranic s Řeckem (zde): Právě když byla před chvílí oznámena dohoda #Turkey #Russia, situace na hranicích #Greece #Edirne se rychle vyřešila. Turecká bezpečnost požádala uprchlíky, aby oblast vyklidili. Bylo jim řečeno, že brány se neotevřou, takže „buď zkuste pašerácké trasy” nebo „se vraťte se domů”….

Takže je po bitvě.

A je proto možné začít causu hodnotit a vyvozovat závěry. Tím prvním a ne až tak důležitým, je další argument proti  nesmyslným, sluníčkářsko-prounijním teoriím, že za migraci muslimských hord do Evropy může Putin. Že kvůli tomu podnikl i tu  „agresí v Sýrii.” Ano, i takové názory lze zaregistrovat… Někteří lidé se holt ještě neprobudili z nekritické lásky k Západu a stále bojují svůj 30 let starý zápas se Sovětským svazem, jiní to dělají za peníze podle osvědčeného mustru „zloděj křičí, chyťte zloděje”. Oběma skupinám není pomoci.

Důležitější je, že se u nás doma opět veřejně a názorně ukázalo, kdo je kdo. Kde kdo stojí a kdo za koho kope. TOPka byla předem jasná. Knížete narychlo probudili, aby zahromoval, jak se stydí za Český národ. Protože nechceme sirotka. A Miroslav Kalousek se vyznal z lásky k muslimům na hranici Řecka tweetem: Uprchlíci na turecko-řeckých hranicích nejsou naši nepřátelé. Jsou to zoufalí lidé, kteří prosí o pomoc. Vím, že je nemůžeme všechny přijmout, ale nesmějí nám být lhostejní. Když se všichni agrobaroni vzdají svých dotací, všechny děti se tam za ty peníze najedí. To zvládneme, ne? (zde).

Další protičeská strana, Piráti, kolem tématu našlapovala o něco opatrněji. Asi proto, že na rozdíl od TOPky má co ztratit. Nicméně vyznění jejich představitelů bylo jednoznačné –  kvóty sice ne, ale… přijímat.

Kdo se však zcela urval z řetězu, byly neziskovky. Ředitel jedné z „nejoblíbenějších”, Organizace pro pomoc uprchlíkům, Martin Rozumek tweetoval: „Řecko na měsíc přestává dodržovat mezinárodní právo. Zavře hranice pro uprchlíky – v rozporu s Ženevskou úmluvou i s Evropskou úmluvou o ochraně lidských práv. Nepřijatelný krok.”

Nezůstalo však jen u nářku, stížností a „žalování vejš”.  Spolek rozjel také sérii besed na migrační téma se studenty. Například v Plzni. Místní pobočka Organizace pro pomoc uprchlíkům tam uspořádala debatu s názvem „Vytratila se nám lidskost?”. (zde).  Aktivistka Anežka Polášková tam zcela otevřeně agitovala za přijímání a přerozdělování. Doslova mluvila o „potřebě relokace” a nutnosti „přebírat z Řecka jakékoliv typy lidí, kteří mají nárok na mezinárodní ochranu,” které následně. „přesidlovat do dalších států EU…” A podobných „besed se studenty” a další politické agitace mezi dětmi a mládeží proběhlo nepočítaně, v režii nejrůznějších neziskovek.

Takže je po bitvě. Válka však trvá dál a její výsledek je stále na vážkách. Ta bitva u Řecké hranice odhalila naše slabiny a dopřála našim domácím zrádcům další příležitost, aby se zase odkopali. Teď je otázka, co s tím. Proti politickým stranám, které dlouhodobě pracují proti zájmům českého národa lze hlasovat. Prostě jim to v příštích volbách nehodit.

Ovšem co s neziskovkami? Přehlasovat je nelze… Co tedy s entitou, působící zcela zjevně a otevřeně proti zájmům národa, jejíž činnost nelze žádným z demokratických prostředků ovlivnit? Navíc s  entitou chráněnou ze struktur, které mají moc nařizovat naší vládě a vnucovat nám „shora” legislativu, bez ohledu na naše zájmy a naši vůli?

Toto je otázka naší svobody, budoucnosti a snad i existence. Potřebujeme změny legislativy. Hned, už včera bylo pozdě.  Potřebujeme politiky, kteří opět postaví hlas většiny nad názor marginálních skupinek (dobře placených) křiklounů. Potřebujeme zákon FARA !

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

Ilja Baudyš 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Martin Vavřinka 50,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Dagmar Sokolová 200,- Kč, Josef Tichý 1000,- Kč, Martina Kosková 350,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Vlastimil Kůs 500,- Kč, Martin Ondráček 200,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, V. Trulley 333,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. arch. Marie Tachezyová 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 13 377,- Kč
Vybráno 38.22%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 5 007 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (30 votes, average: 4,93 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)