russianbear
9.8.2018
Kategorie: Společnost

Rusko. Rusové a Rusáci. A Miloš Zeman

Sdílejte článek:

FILIP HUMPLÍK

Miluju Rusko. Třeba v literatuře. Puškin, Bulgakov, Solženicyn, Ajtmatov, Strugačtí. Co jméno, to ikona. To jsou pro mne Rusové.

Stejně jako mám kamarády v Moskvě i Petrohradu. Ale současně nemám rád Rusáky. Hlavně v politice. Lenin, Stalin, Brežněv. Co jméno, to masový hrob. Co jméno, to stovky mrtvých. To jsou pro mne Rusáci. Jo, odlišuju to. A chápu, že Rusko nejsou jenom Rusáci.

A nejde o hokej nebo fotbal. Ani o hrdinství při našem osvobození v roce 45. A už vůbec ne o poměr azbuky na meníčkách restaurací v centru Prahy. Ani v Karlových Varech. Ale v posledních týdnech mám na facebooku pár „přátel”, kteří se veřejně hlásí k Putinovi. A taky k uctívání Miloše Zemana. A znám je. Nejde o žádné najaté anonymní trolly. Sami se většinou označují za pravicové konzervativce. A primárně pro ně jsou následující řádky.

Miloše Zemana jsem nevolil, přesto ho ctím jako demokraticky zvoleného prezidenta naší země. Byť občas (skoro pořád) skřípu zubama. A jeho úzká vazba na Rusáky přes ty jeho slavné poradce je něco, co nikdy neskousnu.

Vladimira Putina respektuji jako vládce Rusáků. A Rusko dnes ovládají Rusáci, ne Rusové. Rusáci chtějí být globální hráč. To je fakt. A mají jaderné zbraně. Stejně jako USA, Indie, Francie, Anglie nebo Izrael. Rusko pod vládou Rusáků je klasická diktatura. Včetně poprav některých novinářů a zavírání nepohodlných opozičníků. Kromě zbraní a nafty neumí nic vyrobit ani nabídnout. Ale ropy a plynu mají hodně.

Pro Čechy to znamená, že Rusáci si koupí další domy v Karlových Varech. A Rusové budou dál třít bídu. A že se Rusáci budou snažit udělat z Česka svůj další satelit. Takže přes všechny výhrady, budu radši součást EU, než satelit Rusáků. EU je občas pruda. Ale Rusáci jsou 100% peklo. Nebo jste si někdo dobrovolně v poslední době koupili počítač, auto nebo třeba kosmetiku „Made in Russia”?

A na závěr: demokracie se pozná i podle takzvané “emigrace nohama”. A ruku na srdce, když si můžeme vybrat místo pobytu od Varšavy po Madrid, kdo z nás by chtěl žít v Rusku? Takže opakuju, mám rád Rusko, ale nechci být řízen Rusáky.

To, co Rusové předvedli na mistrovství světa ve fotbale a že vypadli až na penalty proti Chorvatům, je úžasné. To, že bylo Rusáky organizované MS v Rusku Potěmkiáda srovnatelná s olympiádou v Hitlerovském Německu v roce 1936 je smutný fakt.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc únor 2019: *****

Milan Tahovský 1000,- Kč, Jakub Malinovský 55,- Kč, Petr Macura 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Radek Mrňa 500,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Jitka Rytířová 800,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Milan Černý 500,- Kč, Věra Heyduková 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 4 705,00 Kč
Vybráno 13.44%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 7 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 2,93 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-banner
130 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.