putinrf
12.8.2020
Kategorie: Společnost

Rusko má vakcínu

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonRusko oznámilo, že registrovalo první vakcínu proti infekci koronaviru. Podle médií jsou „světoví experti skeptičtí“, co se ruské vakcíny týče. Nicméně, Rusko už má objednávky z dalších zemí postižených pandemií.

Ruská vakcína „Sputnik“ je zcela jistě nazvána jako vzpomínka na sovětské prvenství ve vypouštění družic na konci padesátých let minulého století. V rámci vesmírného závodu mezi velmocemi USA a SSSR se Sověti rozhodli stávající programy urychlit a vypustit na oběžnou dráhu co nejjednodušší družici o hmotnosti do 100 kg. V počátcích projektování byla označena jako Prostějšij Sputnik – Jednodušší družice, protože byla „nouzovým řešením“, když plnohodnotná vědecká družice (která později letěla jako Sputnik 3) nebyla připravena včas. Cílem bylo ověřit, zda je vůbec let vesmírem možný. Měla mít jediný vědecký přístroj: vysílačku.

V dnešním světě je dominantní mediální „potravou“ pandemie COVID-19. Ještě před několika měsíci se „experti“ vyjadřovali tak, že první vakcína bude nejdříve k dispozici v polovině roku 2021. Ve světě dnes probíhá minimálně deset ověřovacích testů vakcín na dobrovolnících. V Událostech, komentářích, které situaci kolem nové vakcíny probíraly, se zásadní kritika ruské vakcíny týkala toho, že u ní zatím ještě neproběhla ověřovací série účinků na tisícovkách dobrovolníků, ale byla zatím podána řádově stovkám osob.

Přesto už v červnu vyšel na stránkách české mutace Forbes článek věnovaný vývoji vakcíny. Profesor evoluční biologie Jaroslav Flegr pro Forbes.cz vyjádřil víru, opřenou však o nynější úroveň vědy: „Nejpozději během podzimu tu budeme mít dobrou vakcínu. Je samozřejmě otázka, jestli bude rychle a v dostatečném množství distribuována, ale podle mě zasáhne již do příští chřipkové sezony.“

Článek končí tímto: Výsledkem závodu o vývoj vakcíny může být skutečnost, že očkovacích látek bude nakonec víc. Nesporné je, že nyní by byla euforicky uvítána aspoň jedna jediná.

Zdá se, že se žádná mediální euforie konat nebude. Vakcínu totiž registrovalo Rusko, což v očích západních pokrokových médií je spíše „podezřelé“ než euforické. Rusko je totiž pokrokovými médii nemilovaný stát, v němž vládne Vladimir Putin železnou pěstí. Nicméně, právě v pořadu Události, komentáře oslovený český vakcínový specialista tvrdil, že by Rusko mohlo mít již objednávky na miliardu dávek nové vakcíny. Na dotaz, zda jí Rusko může prodávat, když vakcína nemá jinou než ruskou registraci, odpověděl náš specialista tím, že zcela jistě může. Pro použití v EU či v USA by však vakcína musela získat registraci novou k použití v těchto regionech.

Možná, že ruská vakcína nemá všech pět P. Vzhledem k tomu, jaké šílenství dnes ve světě v souvislosti s pandemií probíhá včetně vyhánění lidí z pláží a další „lahůdky“, je registrace první vakcíny samozřejmě obrovským krokem kupředu. Prezident Donald Trump již oznámil, že v USA bude vakcína k dispozici do listopadu letošního roku, což koresponduje s termínem amerických voleb. Všude na světě je dnes pandemie zcela evidentně politicky využívána a zneužívána. Už dávno to není jenom problém epidemiologů. Proto je ohlášená ruská vakcína samozřejmě politicky motivovanou zprávou, která má Rusku zajistit výsadní postavení mezi státy dodávajícími vakcínu.

A propos – umíte si představit, že by stejné mediální šílenství doprovázelo podzimní a zimní sezónu chřipky s tím, kolik lidí se právě infikovalo a je nemocných a kolik jich na chřipku zemřelo? Média jen díky tragédií v Bejrútu a požáru v Bohumíně dostala jinou „potravu“ a virová pandemie ustoupila i v Česku do pozadí. Účinná vakcína je bezesporu krokem, který by mohl situaci skutečně vrátit do normálu. Doufejme.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2020: *****

František Šmíd 700,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, MUDr. Miroslav Kameníček 1000,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Pavel Novák 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Martin Štěpánek 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Jan Kupka 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Mirko Hampl 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Bezděk 500,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Stanislav Esner 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Marin Svoboda 100,- Kč, Ladislav Oudes 500,- Kč, Miloslav Gajdušek 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Bohuslav Maceška 50,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Jiří Sika 238,54 Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, ing. Lukáš Vašíček 200,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč

Celkem za měsíc: 14 821,54 Kč
Vybráno 42.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 182 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (16 votes, average: 4,13 out of 5)
Loading...
politicon.cz
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.