RUSKOSSSR
15.5.2020
Kategorie: Historie

Ruské neštěstí 2. část

Sdílejte článek:

VLADISLAV SVOBODA

Podle mírové smlouvy měla být uznána nezávislost Finska, Polska i Ukrajiny. Jenomže už 13. listopadu 1918 bolševici anulovali brestlitevský mír s Německem a okamžitě okupovali Ukrajinu, kterou 3. února 1919 obsadili.

Krátce poté, co Polsko opustila německá vojska, zaútočila na Polsko Rudá armáda.

 

13. srpna 1920 stála Rudá armáda 19 kilometrů od Varšavy. Ale útok Rudé armády, vedené maršálem Tuchačevským, skončil (díky bohu) naprostým debaklem. Lenin velmi litoval, že se Rudé armádě nepodařilo Varšavu dobít a tím byla znemožněna ofenzíva, kterou by Rudá armáda dobila Halič a otevřela cestu do Maďarska a Československa.

Německo mělo podle Versailleské smlouvy mít malou armádu, ale díky smlouvě podepsané v roce 1922 v italské Rappalu mezi Německem a Sovětským svazem, mohli Němci svou armádu – reichswehr – cvičit v Rusku. Na tamních vojenských školách se vzdělávali němečtí důstojníci (např. H. Guderian, W, von Blomerg, W. Model…) U Voroněže vznikla letecká základna Lipek. V okolí Kazaně byla zřízena cvičiště pro výcvik německý tankistů a chemiků

Obě země úzce spolupracovaly ve vývoji tanků a letadel. Spolupráce se protáhla až do roku 1933. V listopadu 1932 proběhly v Německu volby. Vyhrála NSDAP, která ale od posledních voleb ztratila 14 poslanců. Druhá SPD získala 20,43%, ale ztratila 12 poslanců. Třetí komunisté získali 16,86% a získali navíc jedenáct poslanců. Stačilo aby Stalin souhlasil se vstupem komunistů do koalice a Hitler mohl být zastaven. Nestalo se, a Hitler se stal kancléřem. Nechal podpálit Říšský sněm a svedl to na komunisty. V březnu 1933 proběhly další volby. V nich NSDAP získala 43,90% a 82 poslanců navíc. SPD získala 18,3% a o jednoho poslance méně. Komunisté dostali 12,3% a o devatenáct poslanců méně. V listopadu proběhly další volby. V podstatě manifestační. NSDAP získala 92,2% a 7,8% bylo neplatných.

V letech 1933 až 1936 se Stalin snažil s Hitlerem začít rozhovory, aby navázali co nejlepší kontakty a spolupráci. V té době úzce spolupracovaly rozvědky obou zemí, Abwehr a GRU. Jejich úkol byl stejný: Polsko! Až teprve v prosinci 1936 nařídil Stalin, aby vyzvědačská síť v Německu zamrzla. Důvodem byl strach, že se prozradí jeho tajná jednání s Hitlerem

29. dubna 1936 podepsal Schacht s Kandelakim smlouvu o ekonomické spolupráci, příznivou pro obě strany. Sovětský svaz se písemně zavázal, že “nedopustí přerušení hospodářských vztahů s říší se zahraničně-politických důsledků”.

V letech 1937 – 1938 zahájil Stalin akci známou pod jménem Velký teror, kdy byli oběti často popravovány nebo vězněny bez řádného soudu, pouze na základě rozhodnutí takzvaných “trojek”, složených z důstojníků NKVD, tajemníka krajského výboru a krajského státního zástupce. Podle archivu NKVD bylo v letech 1937 a 1938 zatčeno 1 548 367 lidí, z nichž bylo 681 692 zastřeleno, což v průměru znamenalo kolem 1000 poprav denně.

Represe zasáhly všechny vrstvy obyvatelstva, počínaje vedením komunistické strany, Rudou armádu, řadové úředníky, menšiny (jenom Poláků bylo popraveno víc jak 100 000 – to je víc jak v Katyni) a náboženské skupiny. Díky Velkému teroru došlo k zpomalení hospodářského růstu a k ochromení velitelského sboru Rudé armády.

V té době probíhala jednání mezi Sovětským svazem, Velkou Británií a Francií. Velká Británie a ani Francie nebyly moc vstřícní. Podle mě to bylo logické. Vzpomínka na zradu v I. světové válce; podpora místních komunistů, kteří chtěli svrhnout vládu; negativní dojmy z nedodržování smluv a z probíhajících akcí Velkého teroru. Raději, s ohledem na veřejné mínění ve svých zemích, se snažili dohodnout s Hitlerem, což vyústilo v nešťastnou Mnichovskou dohodu. Naivně se domnívali, že tím zabránili vypuknutí války. Opak se stal pravdou. Stalin bral jako urážku, že nebyl přizván k jednání. Přesto se jednání mezi V. Británií, Francií začalo příznivě vyvíjet. Ale po 15. březnu 1939 se Stalin rozhodl pro spolupráci s Hitlerem. Z funkce ministra zahraničí byl odvolán Litvinov, který byl V. Británii a Francii příznivě nakloněn a nahrazen V. Molotovem, který po rychlém jednání s Ribbentropem podepsal 23. srpna 1939 Sovětskou smlouvu o neútočení.

Ve smlouvě bylo i potvrzení sovětského vlivu (Finsko, Litva, Estonsko, Lotyšsko) a potvrzení demarkační linie v Polsku.

1. září 1939 napadlo Německo Polsko a začala II. světová válka. A urputně bránící se Poláky zezadu 17. září 1939 napadl Sovětský svaz.

30. listopadu 1939 napadl Sovětský svaz Finsko a přes počáteční drtivé porážky, se mu Finsko povedlo přemoci a 12. března 1940 byla podepsána Finsko-sovětská mírová smlouva a Finsko přišlo o část svého území.

9. dubna 1940 napadlo Německo Dánsko a Norsko.

10. května napadlo Německo Belgii, Nizozemsko, Lucembursko a Francii.

10. června kapituluje Norsko a 14. června Německo obsazuje Paříž.

21. června Sovětský svaz anektuje Lotyšsko, Estonsko, Litvu.

22. června kapituluje Francie.

28. června Sovětský svaz anektuje Besarábii a Severní Bukovinu.

10. července začíná bitva o Velkou Británii, a zatímco Britové a letci další zemní, včetně československých letců, hrdinně bojují; v Pobaltí, Polsko a jiných Sověty dobytých územích probíhají velké represe (nejznámější je Katyň). V té době Sovětský svaz bohatě zásobuje Německo strategickými surovinami v jejich boji.

A Stalin si spokojeně mnul ruce. Získal území, a zatímco svět bojoval s Němci, Sovětský svaz bohatl na dodávkách pro německou armádu a doufal, jak se po válce svěřil své dceři Světlaně: “Eh, spolu s Němci jsme mohli být nepřemožitelní.”

Jenomže ejhle, Němci, jak všichni, kromě Stalina, tušili, se obrátil na svého spojence a napadl ho. Stalin poté volá po druhé frontě – po té frontě, kterou sám proti Polsku vytvořil.

Sovětský svaz vyhrál – doslova. Vyšel vítězně z války, kterou pomáhal rozpoutat a získal jako jediný stát další nová území; a to nejenom v Evropě, ale i v Asii. A k tomu získal řadu satelitních států, kam dosazoval své loutky dle vlastního uvážení.

Rusové jsou zvláštní národ. Zdá se, že v jakékoliv době potřebují mít svého cara. A své trýznitele, masové vrahy, si balzamuji, nebo pohřbívají do kremelské zdi, staví jim pomníky a klanějí se jim.

Souhlasím s deklarací, kterou vydal Evropský parlament, v kterém se konstatuje, že II. světová válka vypukla v důsledku Sovětsko -německé smlouvy z 23. srpna 1939, a že Sovětský svaz zahájil II. světovou válku po bohu Německa.

Ještě bych dodal, že největší neštěstí pro svět ve 20. století bylo Německo a Rusko, a nacistická a komunistická ideologie. Ale zatímco Německo přiznalo své chyby a snaží se je až přemrštěně odčinit. Rusko si hraje na mrtvého brouka.

Přesto je nutné se poklonit všem řadovým vojáků celého světa, kteří se bez vlastní vůle stali oběťmi zločinného fašismu, nacismu a komunismu. Čest jejich památce!

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2021: *****

Blahomír Skoupý 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dana Staňková 200,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, ing. Tomáš Šimčík 300,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Miroslav Červenka 300,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 400,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jan a Gabriela Horáčkovi 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Anonym 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Olga Petrová 300,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 10 650,00 Kč
Vybráno 30.42%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 854 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,10 out of 5)
Loading...
politicon.cz
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.