VAKCINASPUTNIK
28.1.2021
Kategorie: Politika

Ruská vakcína ve hře

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

bartonPoté, co Rusko oznámilo, že má k dispozici vakcínu proti covidu, se světem liberálních médií prohnala doslova bouře nevole, že vakcína je nebezpečná a naši „experti“ tvrdili, že se jí očkovat nenechají.

Čachry kolem vakcín dál zaplňují nejen česká média. Všichni vědí, že je vakcín nedostatek a že je třeba s nimi očkovat tak, aby to „vyšlo“. Informace Ministerstva zdravotnictví, která upozornila na to, že je nutné doočkovat již jednou očkované a omezit či úplně přerušit očkování první dávky, opět v médiích narazila na „nepochopení“. Moderátorka Událostí přímo obvinila premiéra Andreje Babiše, že jako hlavní koordinátor očkování (do této role se Babiš sám pasoval) za to může. Babiš vcelku logicky argumentoval, že se jedná o kupecké počty a nebylo k tomu třeba vydávat pokyn ministerstva a navíc tvrdil, že je ministr zdravotnictví v politice „nezkušený“. Já k tomu dodám jen to, že zatímco Blatný se snaží řídit se objektivními fakty, většina politické scény jen a jen politikaří.

Nicméně, jeden zásadní fakt vyplul nyní zcela otevřeně na povrch. EU nemá dostatek vakcín a je proti USA či Velké Británii pozadu s očkováním. V USA se dnes očkuje asi milion osob denně, v EU by se mělo očkovat, pokud bychom chtěli držet krok s USA, asi dva miliony osob denně, v Česku bychom měli očkovat denně minimálně 30000 osob. Protože nemáme dostatek vakcíny, očkujeme asi třetinové množství osob denně, viz statistiky MZ ČR. AstraZeneca tvrdí, že EU přišla pozdě a proto vakcínu nemá. EU kontruje, že na vývoj firmě poslala přes tři sta milionů euro. To je svým způsobem neuvěřitelné selhání EU, která nemá páky na dodavatele! Když k tomu dodám, že největšími kritiky českého vládního selhání v očkování jsou tak zvaní proevropští politici, kruh se uzavírá.

Ruská vakcína Sputnik V byla v Rusku schválena v létě loňského roku. Západní média tvrdila, že vakcína neprošla ověřením na větším počtu osob a propaganda tvrdila, že je „nebezpečná“. Naši někteří mediálně známí lékaři si také přiložili polínko a tvrdili, že by se jí nenechali očkovat. Nedostatek vakcíny v EU ale změnil situaci a Maďarsko jako první stát EU oznámilo, že objednává vakcínu z Ruska. Ta bude mít souhlas k užití nikoliv na úrovni Bruselu, ale pouze pro Maďarsko. Babiš tvrdí, že bude vývoj sledovat. Je stále zastáncem „jednotného postupu“ EU, který ale fatálně selhává. Dokonce už i zpravodaj ČT v Bruselu Lukáš Dolanský jednání Bruselu s firmami, které neplní dodávky vakcín, popisuje jako „bouřlivé“.

Opět se tak plasticky ukazuje, že politizace covidu a souboj o vakcínu je jen dokladem aktuální situace ve světě a EU zvláště. Protiruská politika EU je navíc naprosto pokrytecká. Kdyby totiž nebyla, nemohlo by na jedné straně Německo trvat na dokončení plynovodu Nord Stream 2 z Ruska a na druhé straně požadovat protiruské sankce. Rusko si zajistilo objednávky na svou vakcínu mimo EU, například v Latinské Americe. Pro ruskou a dokonce i pro čínskou vakcínu se dokonce vyslovil i poradce premiéra Roman Prymula. V Česku byl přitom nedávno uskutečněn průzkum mezi obyvateli právě o očkování a ochota nechat se očkovat ruskou vakcínou byla minimální. Tak funguje mediální propaganda.

Situace v očkování je jen důsledkem hrubé politizace covidu a ukazuje EU ve velmi špatném světle.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč

Celkem za měsíc: 13 811,48 Kč
Vybráno 39.46%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 815 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (18 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)