VAKCINASPUTNIK
31.1.2021
Kategorie: Společnost

Ruská vakcína? Po prověření našimi úřady … proč ne?

Sdílejte článek:

MAREK ZEMAN

Evropa vakcinaci nestíhá, průměrná proočkovanost je lehce přes 2%. Proč není dostatek vakcín nevíme, jen můžeme tušit, v každém případě se něco “soudruhům” nepovedlo…

Vakcinace je jistě jeden z pilířů obrany společnosti proti infekcím, v současnosti proti Covidu-19. S velkou nadějí evropané vyhlíželi urychlený vývoj vakcín a pravdou je, že skutečně velmi rychle byly vakcíny vyvinuty a nasazeny k plošnému využití. Ale bohužel jich je nedostatek, nebo minimálně méně než se čekalo. Tím samozřejmě roste nervozita v celé společnosti a diskuze nad rychlostí vakcinace či otevíráním “velkokapacitních” očkovacích center postrádají smysl.Hlavní strategie “boje” s koronarovirem s cílem naočkovat pět miliónů lidí do konce léta (tj. 10 miliónů aplikací) je silně ohrožena a navíc hrozí “komplikace” s mutacemi viru nebo s kratším přetrváváním vakcinací navozených specifických protilátek (zvláště u seniorů) něž se očekávalo. Z toho plyně, že další kolo očkování může nastat klidně již na podzim tohoto roku….

Reakce vlády (možná trochu hysterická) ve smyslu, že protiepidemická opatření musíme přitvrzovat ( ve stylu Německa), nám dlouhodobě nepomohou, protože nebude-li dostatek očkovacích látek, stejně jen promoření společnosti má šanci virus zbrzdit. Přeci nemůžeme trvale sedět doma, nechodit do škol, na sportoviště, být na home-offisu, apod. Což se postupně rozmáhá po celé Evopě a je to spíše obrazem zoufalství a strachu.

Proč evropské instituce váhaly se schválením vakcíny od Astry-Zenecy nevím, zdá se mi, že to může být jeden z důvodů, proč tato firma své vakcíny prodala jinam (to ale spekuluji). Je to velká škoda, protože právě její distribuce prostřednictvím praktických lékařů může být dobře a plošně možná.

Co s tím? Rezignace není na místě. Zrovna tak není na místě váhání autorit se započetím posuzování dalších vakcín, třeba té ruské Sputnik V. Vakcíny nejsou, musíme tedy hledat jiná, nouzová řešení. Samozřejmě po důkladném posouzení jejich účinnosti a bezpečnosti. Z dostupných informací vyplývá, že Sputnik V je “postavený” na bázi adenoviru, což je tělu známý virus, proti kterému máme protilátky. V jeho výbavě je však implementována genetická infomace zahrnující hrot (spike, jinak vrcholek-peak) koronaroviru, proti které se pak v našem těle tvoří protilátky specifické proti Covidu-19 a u očkovaných je následná imunologická obranná reakce při styku s covidovou infekcí rychlejší. Jde tedy o podobný princip jako u vakcíny Astry-Zenecy.

Máme-li “náš” SUKL (Státní ústav pro kontrolu léčiv), proč jej nezaúkolavat posouzením ruské nebo jiné vakcíny. Proč je v nouzové situaci nevyužít, i když schvalovací procesy jsou u vakcín svěřeny do rukou EK a jejích autorit.

V této situaci je přeci nezbytné situaci řešit a vyřešit! Jde o nouzový stav, je třeba odborné posouzení a nikoliv politickou diskuzi! Jde o čas.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2021: *****

Roman Dubravský 500,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 555,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč

Celkem za měsíc: 3 955,00 Kč
Vybráno 11.30%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 512 times, 2 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
politicon.cz
119 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.