putinrf
4.4.2021
Kategorie: Politika

Ruská slabina

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Dneska budeme pokračovat v pátečním tématu a tím je přikládání pod kotlem na ukrajinsko – ruské hranici. 

 

Moji pravidelní čtenáři vědí, že mám maminku z Ukrajiny a mám tam velmi rozvětvené příbuzenstvo, které je personifikací všech východních proudů. Když chci, pomu si pokecat s naprostými banderovci, ale i s ruskojazyčnými ukrajinci. Některé bratránky mám přímo v Rusku řádně proputinovsky naladěné a jiní už dávno emigrovali do USA. Takže jsem o víkendu žhavil e-maily, teelfony, skajpy a vůbec všechno možné, abych se trochu poinformoval. 

Začnu jednou specialitkou… Chtěl jsem dát mamince přeložit onen slavný dekret, kterým Zelenský “aktivoval armádu” pro znovudobytí Krymu. Maminka mi to vrátila s tím, že jsou to kecy a odpovídají klasické ruské bajce o sabáce, která štěkala na slona.  Zdá se, že dneska se takhle i válčí – místo aby se vytáhly tanky, aby se připravily rakety a podobně, tak se především musí napsat lejstro. Kterého se Putin asi lekne… 

Následující text je mixem různých rozhovorů s lidmi, kteří jsou mnohem blíž frontě než my kdy budeme a pro leckteré z nich válka znamená přerušené kontakty, rozhádané rodiny a syny odvedené do armády. Zároveň si dovoluji také přemýšlet a dívat se na celou věc z dálky nezatížen žádnými hříchy minulosti, které si tam v těch stepích všichni navzájem udělali za posledních 800 let. 

V případě skutečného konfliktu nemá Ukrajina nejmenší šanci. Stejně jako ukrajinci přivážení k hranicím všechno co mají, stejně tak to samé dělají Rusové na opačné straně. Jen mají všeho mnohem víc. V tuto chvíli jezdí transport za transportem na obě strany krymské úžiny a na obě strany Doněcké a Luhanské republiky.  

V této chvíli by mě asi nejvíc zajímalo, co dělá ukrajinská armáda. Podle Zelenského a všech našich pravdomluvných presstitutů je připravena k obraně před ruskou agresí. Takže se zakopává? Podminovala před sebou všechny mosty, silniční a železniční uzly?  Umístila do okopů co nejvíc protiletadlových prostředků? Nebo je naopak připravená vyrazit a její ženisté teď horečně mosty zpevňují a připravují všechny cesty k tomu, aby mohli na frontu chrlit co nejvíc materiálu? To se samozřejmě nedozvíme. Ale řeklo by nám to asi všechno. 

Svým způsobem nejde o to porazit Rusko. Ale zařídit, aby vypadalo jako agresor. Protože tím je konec Nord Streamu, konec dostavby Dukovan Rosatomem, konec mnoha dalších byznysových projektů mezi Ruskem a Evropou.  Pro tuto věc není žádná ukrajinská oběť dost velká. To stojí za deset tisíc mrtvých ukrajinských vojáčků. 

Na druhou stranu, Putin potřebuje nevypadat jako agresor. Potřebuje se nenechat vyprovokovat, leda až po nějakém čase, až se ukrajinská armáda pohne kupředu, až budou vraždit, ostřelovat co se pohne, až budou jednoznačně vpředu. Až začně Míra Karas radostně vysílat o velkém ukrajinském vítězství na hlavním doněckém náměstí.  Pak teprve může Putin zaútočit. A pro tuto věc klidně může umřít pár set či tisíc civilistů v Doněcku nebo na Krymu. 

Kdybych byl já Bidenem a měl s Putinem osobní nevyřízený účet, protože to on mě tenkrát přechcal… tak bych postupoval asi následovně… Nechal bych ukrajinskou armádu tajtrlíkovat na hranicích, střílet přes ni, prostě roztáhnout ruskou pozornost na maximální délku hranice. A pak bych poslal všechny použitelné síly, aby sestřelily ten krymský most. 

To je totiž podle mě největší ruská slabina. Ten most je symbol nových časů.  Je to strategická věc, ale neméně významná věc národní cti a hrdosti. Ten most se nedá nikam odstěhovat, sbalit, složit, schovat. Ten tam prostě je, je obrovský a i když nepochybuji o silné protivzdušné obraně, dovedu si představit, že by Ukrajina mohla tuto obranu zahltit a most zničit. 

Pokud by se jim to podařilo, dovedu si představit, že by Putin vyrazit do útoku musel. Ze svých domácích důvodů. Těžko by mohl národu vysvětlovat, že most je na dně kerčské úžiny, ale Rusko do boje nepůjde.  Ano milí ruští občané, začíná sice Vojna Narodnaja, ale zůstaneme doma a postavíme si nový most… To by tak trochu nešlo. 

Předpokládám, že Putin si tuto slabinu uvědomuje a kolem mostu je v současné době nejlepší protivzdušná obrana na světě včetně systému S500. 

Jinou provokaci Ukrajina k dispozici nemá. Všechno ostatní se snadno obrátí proti nim. Mohou střílet přes hranici a tvrdit, že se střílí na ně, ale to se děje už dlouho a nikoho to nebere. Pokud se pohnou kupředu, dopadnou jako Gruzínci. Jsem si také jistý, že Doněck a Luhansk jsou plné techniky, kterou místní koupili od Rusů včera a ve všech tancích sedí ruští vojáci na dovolené. Mezitím se pohybují instruktoři a všechny místní síly mají k dispozici prvotřídní průzkum. 

Ten most je klíč ke všemu. 

Putin je samozřejmě známý tím, že umí reagovat nečekaně a dělá věci, které by od něj nikdo nečekal. Dovedl bych si v této chvíli představit dvě takové nečekané finty… 

Jednak by mohl nějaký ukrajinský pluk náhle přejet hranice a komplet se vzdát Rusům a požádat o azyl. Protože nebudou sloužit fašistům, atd atd. Nemuselo by jít ani o nijak velkou jednotku. Na paranoiu by to stačilo. 

A nebo by mohl povstat nějaký další ruskojazyčný region. Z ničeho nic by Ukrajina musela řešit další horký brambor na nečekaném místě. Ne, nejde o vítězství, jen o rozptýlení pozornosti. 

Nejspíš ale se stane něco, co nikdo nečekáme, protože proto se to jmenuje nečekaná akce. 

A pokud by Putin fakt zaútočil první, znamená to především, že svoje evropské zájmy definitivně odpískal. Že je pro něj národní bezpečnost důležitější a ať si evropané zkusí, jaké to je bez plynu a ropy. A pokud by to tak bylo, přijde útok z nečekaného směru – třeba z Běloruska přímo k jihu na Kyjev. Ruská armáda se nebude prorážet koncentrovanou technikou nepřítele. Obejde si je. 

Budoucí podoba války ale podle mě bude určena tou jedinou ruskou slabinou – jak dopadne bitva o most. Tohle bude alfa i omega. Rozsah, průběh i vliv na mezinárodní vztahy budou určeny tím, jestli se Zelenskému podaří most zbořit nebo jestli ho Putin ubrání. 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Jiří Sika 250,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 678,00 Kč
Vybráno 30.50%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 273 times, 30 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (29 votes, average: 4,34 out of 5)
Loading...
politicon.cz
252 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.