ROPA
17.7.2017
Kategorie: Společnost

Ruská Putinova „pátá kolona“ v USA! Rusko platí levičáckým ekologům, aby zničili energetiku

Sdílejte článek:

CATHOLIC OBSERVER

Americké úřady odhalily šokující informace o pokusu Ruska zablokovat v USA těžbu břidličného plynu.

Ruská vláda desítkami miliony dolarů financuje na území USA radikální ekologické skupiny s cílem zničit americký průmysl nafty a plynu – alarmovali čelní představitelé Kongresu USA, a představili o této diverzní činnosti Kremlu konkrétní důkazy– oznamuje portál Breitbart.

 

Jak známo, prudce rostoucí těžba z břidličných ložisek, která u USA učinila v posledních letech čelného producenta nafty a plynu, vedlo k ostrému poklesu světových cen těchto surovin, a uvrhla energetiku Ruska, udržující dosud celou zem jejich exportem, do hluboké krize.

Nyní se ukazuje, že Rusko není stavu Američanům na světových trzích konkurovat, a že ruské zvláštní služby si daly za cíl ničit americký těžební průmysl zevnitř, rukama tamějších levičáckých ekologů.

Tuto proceduru odhalily právě společně republikánští kongresmani Směnovny Reprezentantů: Šéf Komise vědy, vermíru a technologie – Lamar Smith, a šéf podkomise energetiky – Randy Weber, kteří v této věci zaslali oficiální dopis Ministru financí USA Stevenovi Mnuchinovi.

V něm obviňují Rusko o podněcování v USA masivní propagandistické kampaně, „zaměřené proti americkému průmyslu břidtličných paliv“. Kongresmani žádají zahájení oficiálního vyšetřování ve věci nelegálního financování radikálních ekonomů v USA Kremlem.

Mezi několika zahraničními subjekty, které těmto skupinám převáděly na boj s americkou energetikou obrovské prosdtředky, značnou část tvořilo financování z Ruska“. „Rusko a jeho státní korporace tajně financují antibřidličné kampaně, aby zablolovalo těžbu v USA a Evropě a zachovalo v sektoru nafty a plynu dominaci Ruska“ – odhalují kongresmeni.

“To bylo soustředěné úsilí mající za cíl napumpovat přes různé v USA působící neziskové organizace miliony dolarů – píše se v dokumentu, v němž bylo využito rovněž informací několika evropských politiků.

Je už známo, že desítky milionů dolarů mířily mj. do soukromé nadace Sea Change, působící v San Franciscu, která je následně rozdala mezi mezi radikální ekologické skupiny. Růsové jí převedli peníze prostřednictvím jimi kontrolované na Bermudách působící firmy Klein Ltd.

Ruské peníze míříly také do takových amerických ekologických organizací jako Sierra Club Foundation, League of Conservation Voters Education Fund, anebo Natural Resources Defense Council. Požadavek Kremlu byl jednoduchý: Rozpoutejte za to v USA masovou antibřidličnou ekologickou kruciátu.

Následně z vládních dokumentů zveřejněných v rámci Wilileaks je známo, že o této činnosti Rusů v USA dokonale věděla bývalá americká ministryně zahraničí Hillary Clintonová, která se nestala prezidentem USA. Proč údajně „antiruská“ Clintonová s tím nic neudělala? Šlo u ní snad o lásku k levicovým ekologům, anebo snad to její údajné „antirusofilství“ bylo kompletní fikcí?

Zůstátá doufat, že současné vyšetřování odhalí celou ruskou „pátou energetickou kolonu“ v USA. A rozsudky s určitostí budou vysoké – nemáme totiž co činit jen s porušením amerických finančních zákonů, ale také z jasnou spionážní a diverzní aktivitou ve prospěch nepřátelského státu.

Komentář k těmto zprávám? Otázka břidličného plynu se týká rovněž budoucnoti Evropy: Největšími zásobami této suroviny disponují – Polsko a na druhém místě Francie. Problémem jsou především těžební technologie – jde o těžbu ze skalních rozsedlin, a také z velikých hloubek. Nezanedbatelným je mj. i požadavek, aby těžba nezpůsobila znečištění podzemních hlubinných vod – to vše je výzva v oblasti vědeckotechnického rozvoje. Lobby bojující proti těžbě vlastního plynu a nafty v Polsku byly slyšet i v Polsku, a jedním z nejhlasitějších protivníků byl bývalý prezident Komorowski, jenž – krátce po katastrofě prezidentského letadla s Lechem Kaczynským na palubě 10.04.2010 ve Smolensku podepal s Ruskem dlouhodobý kontrakt na dodávky ruského plynu – a za jednotkovou cenu (za 1000 m3) vyšší, než za jakou Rusko dodává zemní plyn Německu, kde jeho dovoz z Ruska kryje 90% veškeré německé spotřeby. Fakta, uváděná americkými kongresmeny motivují proto otázku, zda podobné aktivity nevyvíjí Rusko rovněž v Evropě. Pomysleme na to, že v dozorčí radě ruského Gazpromu zasedají bývalý spolkový kancléř Německa Gerhard Schröder, anebo také – polský exprezident A. Kwaśniewski! Že jednu z vedoucích pozic v dceřinné firmy Gazpromu v Belgii zaujímá člen Evropského Parlamentu Guy Verhofstadt….

Polsko se může do budoucna stát v podstatě energeticky soběstačným, což je veliká devize nejen pro rozvoj polského hospodářství, ale vezmeme-li v úvahu naši zeměpisnou polohu, také další šance i pro rozvoj českého průmyslu.

Zdroje:

https://reporters.pl/8679/gazowa-piata-kolumna-putina-w-usa-rosja-placi-lewackim-ekologom-by-zniszczyc-energetyke/

http://www.breitbart.com/big-government/2017/07/14/congressmen-russia-funds-u-s-anti-fracking-groups-to-suppress-domestic-oil-gas/

http://www.breitbart.com/big-government/2017/07/14/congressmen-russia-funds-u-s-anti-fracking-groups-to-suppress-domestic-oil-gas/

Překlad: Catholic Observer

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc srpen 2020: *****

Petr Andres 500,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Michaela Wurmová 1000,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Petr Jan 300,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Doc. RNDr. Richard Čapek 5000,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Zdeňka Brancuská 500,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč

Celkem za měsíc: 10 711,00 Kč
Vybráno 30.60%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 78 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (21 votes, average: 3,43 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.