stalinlenin
3.7.2019
Kategorie: Historie

Rudý masový vrah Lenin byl holt takové neviňátko

Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieNa pořad České televize Objektiv se dívám rád. Tento nedělní díl, v němž byla mimo jiné reportáž z ruského Uljanovska, mě však zklamal. Zamlčování komunistických zločinů je přinejmenším nemorální.

Je známou skutečností, že ruské město na Volze Uljanovsk s původním názvem Simbirsk je rodištěm zakladatele komunistického hnutí v Rusku Vladimíra Iljiče Uljanova, který si později změnil příjmení na Lenin. Dokáži ještě pochopit, že v tomto městě existuje Leninovo muzeum, ovšem to, že se v něm lidé nic nedozvědí o temných stránkách této bolševické zrůdy a milionech mrtvých v důsledku komunistického teroru, není jen chybou a hrubým zkreslováním historie, ale rovnou zločinem. Rusové a jejich stoupenci tvrdí, že se vypořádali se svoji temnou rudou minulostí, jenomže fakta je usvědčují z opaku.

Představa, že v rakouském Braunau am Inn by existovalo muzeum Adolfa Hitlera, v němž by se zdůrazňovaly vůdcovy úspěchy, jako likvidace nezaměstnanosti, rekreace pro dělníky, masivní výstavba dálnic atd., a na druhé straně se v expozicích jaksi taktně vynechaly zločiny nacistů s koncentráky a miliony zvražděných lidí, je děsivá. Jenomže to samé se děje v Uljanovsku.

Nyní se tedy na Lenina podívejme podrobněji. Soudruh Uljanov, jak se říká, se uměl narodit. Jeho otec patřil k vysokým státním úředníkům s velmi slušným platem, jeho rodina patřila ke šlechtě a vlastnila velké zemědělské hospodářství. Lenin si zakládal na svém původu, považoval se za něco lepšího než ostatní lidé, a sám se choval jako zlá nelítostná kreatura. Tak na počátku devadesátých let devatenáctého století, kdy po smrti svého otce řídil rodinné velkostatky, odmítl za tehdejšího hladomoru přispět penězi do sbírky pro postižené chudáky. Zdůvodnil to tím, že čím větší bude bída, tím dříve vypukne socialistická revoluce a tato pomoc by ji jen oddálila.

Byl to Lenin, za jehož vlády nastal teror proti Rusku. On poslal vojáky a komunistickou tajnou policii zvanou Čeka proti rolníkům, se vzkazy k zabíjení lidí, a aby kulaky věšeli hodně vysoko, ať je každý vidí. Rolníci byli masově vražděni, byl jim zabavován majetek včetně obilí nutného k osevu a tak výsledkem byl hladomor. Nelze se divit, že vypukly stovky rolnických povstání proti bolševickým zločincům po celé Rusi. Při jejich potlačování si Rudá armáda počínala velmi krutě, tak například do lesů, ve kterých se schovávaly také ženy a děti, vypouštěla otravné plyny.

Jedním z nejhorších Leninových zločinů byl cíleně vyvolaný hladomor v letech 1921 – 22, kdy, jak už bylo řečeno, rolníci neměli co zasívat a podle výborné publikace Dějiny Ruska 20. Století – díl I, kterou editoval vynikající ruský historik profesor Andrej Zubov, zemřelo hlady přes pět milionů lidí. Pro srovnání, při největším hladomoru carské éry v letech 1891 – 92, zahynulo na 375 tisíc obyvatel.

Při bolševických represích v letech 1918 – 22 zahynulo podle této knihy asi 1,8 milionů lidí. Čili Lenin je přímo zodpovědný za smrt téměř sedmi milionů lidí. A k nim můžeme připočítat i oběti občanské války, protože i tu zavinili komunisté svržením zákonné prozatímní vlády. Lenin a jeho bolševici životy obyčejných lidí nijak nezlepšili, naopak uvrhli Rusko do bídy, v jaké ani v éře vlády posledního cara Mikuláše II. nikdy nebylo.

V roce 2008 navrhl tehdejší starosta města Sergej Jermakov návrat k původnímu názvu Simbirsk a je škoda, že to nevyšlo. Já jsem přesto přesvědčen, že jednou se Uljanovsk stane opět Simbirskem. Rakouské Braunau se přece také nejmenuje Hitlerstadt.

Autor: Jan Ziegler

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 1 255 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (22 votes, average: 3,73 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
137 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.