Stalin
3.10.2019
Kategorie: Historie

Rudý hladomor – razantní obžaloba komunistické genocidy

Loading...
Sdílejte článek:

JAN ZIEGLER

blogerzieVynikající práce americké historičky Anne Applebaumové Rudý hladomor s podtitulem Stalinova válka na Ukrajině přesvědčivě dokazuje cílenou masovou likvidaci rolníků v této zemi.

Stovky svědectví pamětníků nebo jejich příbuzných, nespočet záznamů z archivů. Anne Applebaumová ve své stěžejní knize věnované jedné z nejhrůznějších událostí v dějinách lidstva přesvědčivě dokázala, že rudý masový vrah Stalin má na svědomí záměrné vyvraždění ukrajinských rolníků. Podle nejnovějších údajů zahynulo ve třicátých letech minulého století na Ukrajině přímo 3,9 milionů lidí a 0,6 milionu nepřímo (nenarozené děti).

Hladomor na Ukrajině byl vyvolán hlavně nereálným plánem úrody a následné rekvizici veškerého obilí, následkem čehož nebozí zemědělci neměli co zasít a umírali hlady. Komunističtí aktivisté si vynucovali vydání obilí i brutálním mučením rolníků a členů jejich rodin. Kradli jim i osobní věci včetně oblečení a též malé děti vyháněli nahé ven do krutých mrazů. Vedení Sovětského svazu tehdy lhalo celému světu, že v zemi žádný hladomor neexistuje, akorát jsou „menší problémy“ se zásobováními. Ve skutečnosti však vojenské hlídky střílely malé děti, které si chtěly z hladu utrhnout jenom několik klásků obilí. Ozbrojení strážci také bránili vesničanům opustit své domovy a vědomě je nechali umírat hlady.

Podobnost s nacistickým vyvražďováním Židů není náhodná. Komunisté podle mého názoru však byli a jsou ještě horší. Nacisté se svými plány netajili a svoji protižidovskou nenávist dávali otevřeně najevo. Sovětští komunisté ale byli zákeřnější. Ti o sobě tvrdili, jací jsou humanisté a pro lidstvo chtějí jenom to nejlepší. Ve skutečnosti však z ideologických důvodů vraždili celé skupiny lidí a ještě své zločiny sváděli na své oběti. Sám sovětský komunistický vůdce Stalin prohlásil, že ukrajinští zemědělci, nebo jak jim říkal kulaci, si za své problémy mohou sami, neboť prý sabotují dodávky. To samozřejmě nebyla pravda, do problémů dostala nejen Ukrajinu, ale i další části tehdejšího SSSR nerealistická vládní zemědělská politika. A hanlivé označení kulak bylo zneužíváno vůči každému, kdo se bránil násilné kolektivizaci a odmítal se nechat vyhladovět. Proto jsou rudí proti černým nebezpečnější, že svoji zrůdnou ideologii halí do vznešených slov, kdežto černí svoji brutalitu neskrývají.

Je dobře, že v knize je popsána i předchozí historie Ukrajiny a ukázán rozdíl mezi hladomorem ve dvacátých a třicátých letech. Ten dřívější totiž komunisté přiznávali a dokonce požádali o mezinárodní pomoc. A byly to především dodávky potravin z USA, které zachránili velké množství Ukrajinců, Rusů a dalších od smrti hladem.

Autorka také poukazuje, že na Ukrajině byl hladomor provázen násilnou rusifikací, kdy ve školách se místo ukrajinštiny začala vyučovat ruština, byly zavírány ukrajinská divadla, muzea atd. a ukrajinští kulturní pracovníci končili v gulazích. Do oblastí, kde bylo vyhlazeno původní ukrajinské obyvatelstvo, přicházeli Rusové.

Za zmínku stojí fakt, že v jedné východoukrajinské obci, kterou nyní ovládají separatističtí teroristé, byl zničen památník obětem komunistického hladomoru. To je to samé, jako kdyby někdo zničil památník obětem nacistického holocaustu.

Knihu Anny Applebaumové vřele doporučuji. Je tak výborná, že nevím, co bych jí vytknul. Možná jen to, že se mohla více zmínit i o hladomoru v jiných částech Sovětského svazu, ale to je opravdu jen maličkost.

 

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2019: *****

Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Eduard Ezer 1000,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, Jan Bezděk 1000,- Kč, Ilja Baudyš 1000,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Roman Dejmal 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Richard Urinovský 200,- Kč, Vít Fortelka 2020,- Kč, Vlastimil Kornas 66,60 Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Miroslava Bardoková 200,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč

Celkem za měsíc: 11 809,60 Kč
Vybráno 33.74%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP

Latest posts by Redakce (see all)

(Visited 856 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (27 votes, average: 3,33 out of 5)
Loading...
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
103 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.