fakenoviny
12.9.2018
Kategorie: Společnost

Rudolf Mládek komentuje – Michal Půr: Politici jsou kousek od likvidace novinářů

Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,74 out of 5)
Loading...
Sdílejte článek:

RUDOLF MLÁDEK

Marný článek autora, který hovoří o zlu pro novináře. O sociálních sítích, kde se nedodržují pravidla, kde neplatí autorská práva ani reklamní omezení, a která likvidují novináře jako postřik hubí zahradní škůdce. To vše je pravda. Půr nelže. A k věci samé ještě dodává:

My jsme byli dosud tak naivní, že jsme si mysleli, že ochrana svobodných médií je samozřejmostí. Že nemusíte nikoho přesvědčovat, aby tak činil. Teď víme, že to tak není, a tak jsme také museli jít s kůži na trh. Můžete se vsadit, že budeme urputní až na samotnou hranici snesitelnosti. Bojujeme totiž o život.“

Demokracie se nepochybně neobejde bez svého „hlídacího psa“, kterým kdysi byla svobodná média. Ale ta už téměř neexistují a na to neměly sociální sítě žádný vliv. Svobodu médií zlikvidovali jejich vlastníci, protože je začali využívat pro svůj prospěch a nikoliv pro svobodu demokracie. A novináři začali psát to, co vlastník požadoval. Ostatně jim nic jiného nezbývalo, když se ničím jiným uživit neuměli. Když Půr hovoří o ochraně „svobodných médií“ je to spíše ochrana jejich památky. Nikoliv realita.

Druhým prvkem, který novináři přinesli do veřejných médií je bulvarizace, výmysly a plánované nepravdivé útoky jak na politiky, tak na občany. Z novinářů se stali lovci lidí, nikoliv ochránci práva, spravedlnosti, poctivosti a férovosti demokracie. A každý takový „lovec“, který pro peníze začal špinit a udávat slušného člověka je lidská zrůda, protože tomu pronásledovanému začasté bezdůvodně zničil kariéru, někdy i rodinu a život. Proto lidé začali novináře nenávidět. Protože se stali nepřáteli obyčejných lidí. A když prezident Zeman hovoří o vyhubení novinářů, není to hezké, ale dav tomu aplauduje. 

Nejsou to totiž sociální sítě, které zaplavují mediální prostor lží, polopravdou a očerňování. Byť samozřejmě nějaký ten podíl tam také je, včetně projevů až nenávistných a následně trestaných. Ale hlavní mediální podvody vyrábějí ona samozvaná „svobodná média“ a na ty lidé na sociálních sítích reagují odporem, kritikou a výsměchem.

Půr slibuje, že bude bojovat o život. To mnozí musíme dělat už dávno, protože do špinavé břečky nás „svobodná média“ nahnala doslova (čtenář promine) svinským krokem. Takže pokud jde o plán na „vyhubení“ novinářů, u občanů tito ochranu nenajdou. Ale zavinili si to především sami.

(Původní komentovaný článek zde: https://1url.cz/PMrBw)

MLADEKR

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc listopad 2018: *****

Jan Procházka 500,- Kč, MUDr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Václav Tykvart 200,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Vít Fortelka 2019,- Kč, Helena Novotná 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Jan Slaba 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč

Celkem za měsíc: 5 369,00 Kč
Vybráno 15.34%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
Sdílejte článek:
loading...
politicon-banner
13 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.