otan-2
22.11.2016
Kategorie: Společnost

Rudí kluci nechtějí NATO

Sdílejte článek:

TOMÁŠ VODVÁŘKA

Kdo měl ještě nějaké pochybnosti o KSČM, musel v posledních dnech definitivně prozřít. Po nesmyslu o nekritizovatelnosti presidenta nyní chtějí soudruzi vystoupit z NATO.

Pan Ondráček – poslanec za KSČM – zažil podruhé svých warholovských 15 minut slávy. Poprvé se realizoval na Václaváku, kde srdnatě bušil do mladých holek obuškem v rámci obrany socialistických výdobytků, podruhé s návrhem zákona, kde by ochraňoval čest hlavy státu a trestal ty, kteří se o něj jen otřou slůvkem.

Zdá se, že s jídlem roste chuť. Soudruzi a soudružky z této bůhvíproč parlamentní strany se nyní rozhodli řešit i naši bezpečnost tím, že uspořádáme referendum o našem členství v NATO. Dle jejich názoru vyvolává NATO v Evropě napětí a zpronevěřuje se zásadám a smyslu, pro které vzniklo. Chtějí se obrátit na onen pověstný lid, který jediný je schopen rozhodnout o správnosti našeho ukotvení v bezpečnostních strukturách Evropy.

Potěšitelným faktorem je skutečnost, že soudruzi považují mechanismus referenda za vrcholně demokratický prvek. Je jen škoda, že kupříkladu zmíněný soudruh Ondráček a jeho ideoví souputníci na tuto prostou skutečnost nepřišli o cosi dříve. Témat k celostátnímu referendu bylo v minulosti povícero. Třeba ona pověstná vůdčí pozice strany v Ústavě ČSSR, možnost svobodného cestování do všech zemí Evropy, možnost uspořádat poklidnou demonstraci, svobodně a bez sankcí vyznávat svou víru nebo třeba jen banalita – vydávat a číst knihy, které své čtenáře obohatí myšlenkami.

Soudruh Ondráček byl velmi aktivní v likvidaci zárodků onoho svobodného vyjadřování veřejnosti, jak lze shlédnout z dobových dokumentů, nyní nejspíše napravuje svou životní mýlku.

Naše členství v NATO je pro věkovitější občany něčím, po čem toužili celou dobu okupace “spřátelenými vojsky Varšavské smlouvy”, kdy museli obětovat značnou část svrchovaného území pro jejich umístění a kde dodnes nejsou zřetelně zmapovány ekologické škody, o těch mravních nemluvě. Nechuť odchodu těchto “spřátelených vojsk” po listopadu /ptal se v té době někdo po významu trvající okupace?/ byla dostatečně výmluvná.

Naše země už není okupována. Vojska NATO jí občas projedou, což u většiny občanů vyvolá zájem o jejich spatření, u jisté menšiny obvyklou a předpokládanou hysterii, kdy předkládané argumenty připomínají projevy chovanců jistých ústavů.

S členstvím v NATO nelze hazardovat. Lze si představit šílenou předreferendovou kampaň, hojně hnojenou z Východu a plnou polopravd a nesmyslů. Nejspíše by už byla tak nějak přehlížena a zlehčována otázka, co by nastalo den po výstupu z NATO. Byli bychom schopni s naší vojenskou výbavou čelit agresi kteréhokoliv státu na světě?

Soudruzi z KSČM nají jedinou možnost. Pakliže je pro ně členství NATO onou pověstnou osinou v pozadí, nechť tuto mantru dají na svůj vývěsní štít v ulici Politických vězňů před parlamentními volbami. Bude-li to pro většinu občanů zásadní téma, bude moci předseda vlády Vojtěch Filip-Falmer oficiálně žádat o vystoupení z NATO. Pro zbylou menšinu pak důvod k urychlené emigraci.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červenec 2019: *****

František Šmíd 600,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Pavel Kosmata 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 200,- Kč, ing. Jan Dvořák 350,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Rostislav Jendrejčík 50,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marie Švajdová 200,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Anonymní dárce 222,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Luděk Kurka 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Lukáš Vašíček 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Pavel Šána 100,- Kč, Vlastimil Kornas 666,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč

Celkem za měsíc: 6 738,00 Kč
Vybráno 19.25%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 20 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...
loading...
politicon-eshop voxpopuliblog
283 komentářů
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.