dufekksc
8.12.2020
Kategorie: Ekonomika

Rudému odboráři soudruhu Bohumíru Dufkovi

Sdílejte článek:

RADOMIL BÁBEK

Na úvod pro vás soudruhu Dufku máme hádanku: Třicet let nesáhl na práci, třicet let dělá funkcionáře v zaměstnaneckých odborech. Třicet let jej platí zaměstnanci, na které se přisál parazitním způsobem. A před třiceti lety? Světe div se, funkcionařil i tehdy za totáče, v ROH! Kdo to je?

Odpověď je snadná, a i šestileté dítě by na ni přišlo: Jste to vy, soudruhu Dufku!

Teď vážně. Soudruhu Dufku, my víme, že Vaše srdce stále bije v sedmdesátých letech minulého století, v letech normalizace. Chápeme, že je vám demokratická současnost krajně proti srsti a že podnikatelé a živnostníci jsou vaší noční můrou. Skutečně, změny jsou pro vás nepochopitelné. Vězte, že práce již neznamená jen údernickou směnu a titulky v Rudém právu, které hlásají překročení normy o 200 %. Doba, kdy jste vy, komunisti, zabavili řemeslníkovi jeho živnost, udělali jste z něj „vedoucího” v provozu komunálních služeb a trestali jste jej za neplnění nesmyslného plánu, taková doba je pryč.

Soudruhu Dufku, voláte po konci živnostníků a jejich návratu do továren. Podle Vás si to prostě stát žádá. Tady je ovšem třeba říct, že to nepotřebuje stát, ale vy, levicoví odborářští bossové. Vy potřebujete co nejvíce lidí v zaměstnaneckém poměru, protože Zákoník práce vám nad nimi dává moc, i když nejsou členy vašich odborů! Vy potřebujete co nejvíce členů svých odborů, protože z nich, soudruhu Dufku žijete. Parazitujete na zaměstnancích, a abyste si mohl vy a vám podobní udržet svoje dobře placené fleky v odborářských funkcích, musíte rozdmýchávat stálý spor mezi zaměstnanci a zaměstnavateli.

Skutečně, vy odborářští bossové totiž nehájíte zájmy zaměstnanců, vy jen živíte spory a stále vytváříte třecí plochy mezi zaměstnanci a zaměstnavateli. Ty dvě skupiny lidí jsou totiž ve firmách na jedné lodi a bez vás, soudruhu Dufku, by se vždy zaměstnanci se svými zaměstnavateli nějak dohodli. To by se vám nehodilo, to byste přišel o fakt dobrý kšeft, že?

S levičáckou drzostí parazita, který nikdy nepracoval, teď moralizujete. Stát připravil podnikatele a živnostníky o práci, ale vy nad tím jen pokrčíte rameny a poslal byste je rovnou do montoven, protože tam máte svůj revír. No a co, tak přišli o živnost, říkáte, ať si zvykají. Ignorujete fakt, že to stát je připravil o práci, ale ani to vám nevadí, protože vy uznáváte jako práci jen tu její zaměstnaneckou formu.

My říkáme, že pokud stát z jakéhokoli důvodu zavře živnostníkovi jeho krám a znemožní mu pracovat, má živnostník nárok na adekvátní náhradu. Tak to prostě v právním státě chodí, ať se Vám to líbí, nebo ne. Tou náhradou opravdu není rekvalifikace u pásu ve velkopodniku novodobého oligarchy. Vypadá to, že právě s novodobými oligarchy si teď společně notujete. Není divu, vždyť jste z jedné líhně. Ta, kromě reálného socialismu, přivedla na svět uliční důvěrníky a toaletní papír na příděl.

Věřte, soudruhu Dufku, že Podnikatelské odbory nejsou ani v nejmenším podobné těm vaším. My se vždy postavíme snahám obnovit u nás socialistické zřízení a vždy budeme tvrdě a důsledně hájit práva podnikatelů a živnostníků proti takovým, jako jste vy.

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc leden 2022: *****

RNDr. Richard Čapek CSc. 400,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Miroslav Příkopa 500,- Kč, MUDr. Richard Domín 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Fila 50,- Kč, ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Marek Janičko 250,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiřina Gyárfásová 1000,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Václav Žižka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Daniela Frumarová 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Karel Kubela 100,- Kč, Jiří Stejskal 500,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Anonym 500,- Kč, Jiří Dobruský 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Petra Rohlíčková 111,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč

Celkem za měsíc: 11 633,00 Kč
Vybráno 33.23%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 345 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (39 votes, average: 4,69 out of 5)
Loading...
26 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)