10.10.2013
Kategorie: Společnost

Rudé kladivo na obyčejný lid

Sdílejte článek:

OD: PETR FUSEK 10|10|2013

Po předčasných parlamentních volbách nás dle průzkumů veřejného mínění čeká první silná levicová vláda od sametové revoluce. I pro obyčejného člověka to bude silná káva, pojďme se podívat.

 

 

KLADIVO NA EKONOMIKU. Jako vždy jde hlavně o daně. Po DPH (ČSSD, nově dokonce i KSČM slibují pouze další nezvyšování) nás čeká nárůst většiny ostatních daní. Tak např. firmy budou platit 2% více, fyzické osoby o 10% nad 100 tis. Kč, zvýšení majetkových daní je priorita KSČM, zvýšení spotřebních daní zase priorita ČSSD. Čekají nás např. nové sektorové daně pro banky a telekomunikace (+10%), progresivní zdanění firem, atd. Další zvyšování daní při současném křehkém ekonomickém oživení se přitom rovná naprostému šílenství.

 

KLADIVO NA ZAMĚSTNANOST. Nárůst odvodů na sociální pojištění o 2% je zase prioritou SPOZ. Šikanování živnostníků minimální daní, snížení paušálů a zvýšení odvodů pod heslem „živnostník je parazit“ je také nemilá zpráva například pro budoucí nezaměstnané v severomoravských uhelných dolech. Ať se nám to může jakkoliv nelíbit, rychlý růst minimální mzdy až na 12.000 Kč zlikviduje řadu míst nejméně kvalifikovaných zaměstnanců.

 

KLADIVO NA DEMOKRACII. Každý zákon bude schvalovat neostalinistická KSČM (i její extrémistická frakce, např. Semelová, Grebeníček a další). Lidé, co obdivují Gotwalda, tvrdí, že v 50. letech bylo lépe než dnes, justiční popravy prý neexistovaly, již 100 milionů mrtvých na světě prý nebylo, atd. Prý aby ČSSD nemusela ve vládě dělat kompromisy se středovými a pravicovými stranami. Opravdu skvělá a demokratická strana, jestliže se skupinkou extremistických neostalinistů nemusí dělat žádné kompromisy.

 

KLADIVO NA VEŘEJNÉ FINANCE. Odmítnutí finanční ústavy a tedy zrychlení dalšího zadlužování. Volební priority opět přesahují stovky miliard korun ročně. Bývalý ministr financí Sobotka již dokázal udělat v roce 2002 při 7% růstu deficit přes 100 mld. Kč, což je asi světový rekord v nezodpovědnosti. Bez debat politik (který mimo vlastní politickou stranu nikdy nepracoval), který nastartoval zadlužení země. Po zpackané privatizaci OKD (prodej za zlomek skutečné ceny) by mu měli spíš nasadit pouta, než předat otěže celé země.

 

KLADIVO NA PRITIKORUPČNÍ PROSTŘEDÍ. Popularita Davida Rátha mezi sociálními demokraty je stále obrovská i po korupčních skandálech. Nevadí, že kradl desetimiliony a posílal je i svojí straně, vždyť jsou tu přece takoví, kteří kradou ještě víc?!? Na ministerstvech, na všech vládních úrovních (od celostátní, přes krajskou až po komunální) budou kamarádi ze stejné (dluhové) party, kteří se rádi podrží.

 

KLADIVO NA MLADÉ. Nebude trvat dlouho a naše s předchozí generací budou mít natočeno 2 biliony veřejného dluhu. Bezpochyby jednou přijde „hostinský“ s účtenkou (těm co brzy zemřou je to samozřejmě úplně jedno). Dnes narozené odchod do důchodu hluboko po 70-tce nemine, nejkvalifikovanější odhad jejich státního důchodu je na úrovni 20% průměrné mzdy. V průměru 80% odvedených peněz na státní důchodový účet dnes narozeným propadne. Tvořit vlastní úspory na vlastní důchod z vlastního sociálního pojištění (důchodová reforma) nepředstavitelná představa. Nárůst odvodů na státní důchodový účet z dnešních 28% až na 46% během 30-ti let.

 

KLADIVO NA LIDSKOKU SOUDNOST. Vše zaštiťuje z alkoholu kulhající president, který zrovna šarmem a noblesou neoplývá. Zároveň tvrdí, že pojem i praxe ústavních zvyklosti jsou idiotské. Hezky nadstranicky a arogantně prohlašuje, koho bude či nebude jmenovat předsedou vlády, které ideologické směry mu jsou blízké, a které bude ignorovat. Ač sliboval v kampani nadstranickost, jsou prý malé strany plevel, který je asi třeba rychle vytrhat vyhodit do sběrného kontejneru. Ve volbách kandiduje strana s jeho jménem v názvu, tváří na billboardech a jeho kancléř za tuto stranu dokonce kandiduje. Tomu se říká vrchol nevkusu.

 

 

Doufejme, že těch ran „kladivem“ nebude o mnoho víc. Vždyť naivní je představa, že i komunistická strana dokáže lépe a poctivěji obhospodařovat kapitalismus demokratickými principy. Je to stejně naivní jako si myslet, že osel může vyhrát Velkou pardubickou. Prostě nemůže, není na to stavěný. Komunisti se hodí do úplně jiné doby a jiného ekonomického a politického systému.

 

Jistá naděje zde ale je. Vždyť tato vláda s tichou podporou extrémistů je úplně zbytečná za předpokladu, že nezíská ústavní většinu. Příští pravicová vláda (za 4, 8 či 12 let) zruší vše, co bylo bez kompromisu s ní a za podpory extrémních komunistů protlačeno.

 

 

ZDROJ: Petr Fusek

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc duben 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jakub Malinovský 77,- Kč, Miloš Kraus 400,- Kč, Dagmar Bowyer 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Peter Keklak 100,- Kč, Mirko Hampl 168,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Milena Práglová 500,- Kč, Mgr. Luděk Tesarčík 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Anonym 222,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miroslav Hlousek 111,- Kč, Bc. Romana Kopecká 500,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč

Celkem za měsíc: 7 378,00 Kč
Vybráno 21.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 22 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (4 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
politicon.cz

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.