hp_rowling_wideweb__470x379,0
21.12.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Rudá autorka Harryho Pottera se zastala ženy kritizující transgenderismus

Sdílejte článek:

FILIP VÁVRA

Málokdo J.K.Rowling zapomene její dosavadní politické postoje, které ji spolehlivě řadí do levicové části politického spektra. Nelze zapomenout její podporu imigrantům v roce 2015, ani petici, která požadovala, aby je tato milionářka ubytovala na svých pozemcích. Neúspěšně. Za fakt, že se nyní zastala ženy vyhozené za kritiku transgenderismu, jí sice patří dík, ale to je vše. A co se tedy stalo?

Britský soud přes pracovní právo podpořil společnost, která se rozhodla vyhodit ženu kritizující transgenderismus. Ona žena, Maya Forstater, prohlásila, že tvrzení muže, že patří k opačnému pohlaví, ve skutečnosti jeho pohlaví nezmění. Soud pak ve skutečně inkvizitorském duchu vydal následující rozhodnutí:

“(Maya Forstater) je absolutistická ve svém pohledu na pohlaví, a je základním komponentem jejího přesvědčení nazývat lidi takovým pohlavím, které pokládá za vhodné, i když to útočí na jejich důstojnost a/nebo vytváří ohrožující, nepřátelské, degradující, ponižující nebo urážející prostředí. Takový postoj není v demokratické společnosti hoden respektu.”

Rozhodnutí soudu dovolilo zaměstnavateli Mayu vyhodit z práce, ale ta nyní získává podporu ze strany mnoha žen, které se obávají ohrožení ženských práv založených na uznání biologických rozdílů mezi mužem a ženou.

A právě Rowling na její podporu zveřejnila tweet:

Oblékejte se jak chcete. Nazývejte se jak chcete. Spěte s jakýmkoliv souhlasícím dospělým, kterého budete mít. Žijte život jak nejlépe umíte v míru a bezpečí. Ale vyhazovat ženy z jejich práce za prohlášení, že pohlaví je skutečné? #stojímzamayou #totonenícvičení

Rowling v podstatě zopakovala definici homosexualismu, respektive transgenderismu, kterou dříve popsal prezident Václav Klaus. Do chvíle, kdy se vy homosexuálové či transgendeři chcete jen producírovat po ulici s někým vám podobným, všem je to srdečně jedno, a nikoho to moc nezajímá. Ale ve chvíli, kdy nám své manýry budete vnucovat zákonem, a nutit nás k tomu, abychom vás povinně respektovali a milovali, nedosáhnete ničeho jiného, než přesného opaku. A nepomohou tomu ani vaši spojenci v technologických monopolech typu Google a Facebook, ani vaši úderníci za lepší zítřky v soudních talárech.
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc září 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Marek Janicko 200,- Kč, Rudolf Roedling 500,- Kč, Pavel Burget 200,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Robert Schlesinger 100,- Kč, Alena Albrecht 200,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Zdeněk Vybíral 1000,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Oldřich Smejkal 1000,- Kč, Dr. Ilja Baudyš 1000,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Karel Kubela 83,- Kč, Jiří Obermaier 300,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Anonym 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Jiří Cígler 250,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Anonym 200,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Jana Slabá 100,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč

Celkem za měsíc: 11 583,- Kč
Vybráno 33.09%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 169 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,65 out of 5)
Loading...
38 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)