OSVOBOZENIRUDAARMADA
9.5.2020
Kategorie: Historie

Rudá armáda nikdy Československo neosvobodila

Sdílejte článek:

MARTIN BRAUN

Je to pořád dokola. SSSR nás osvobodil, versus SSSR zase tak velkou zásluhu na osvobození nemá. Kdo osvobodil Prahu, kdo ne a podobně. Přestože jsem se nechtěl k tomuto tématu nijak vyslovovat. nedá mi to a zde je mých několik vět.

Předně chci zdůraznit, že následující je jen a pouze můj osobní názor, který nikomu nevnucuji. Jen nabízím svůj pohled a ten je že:

 

Rudá armáda nikdy Československo neosvobodila. Rudá armáda vyhnala nacisty, vyhnala německé okupanty, vrahy, zločince a tyrany, ovšem jen proto, aby následně jejích místo zaujali tyrani jiní, ti ze země původu rudé armády, tedy ze SSSR. A tak se také stalo. Nejprve formou poradců, důstojníků ruských tajných služeb, politbyra a nakonec, v roce 1968 i přímou agresí, která fakticky byla začátkem více než dvacetileté okupace.

Komunista Filip v titulním článku na idnes ( opravdu je nutné ty bolševiky všude tak protěžovat?) řekl, že si nemůže vážit těch, kteří se podíleli na vraždění obyvatelstva po boku německých nacistů. To mu samozřejmě nemohu mít za zlé, ovšem je tedy zcela na místě se ptát : Můžeme si vážit těch, kteří se stavěli do role naších nejvěrnějších přátel, dokonce bratrů, aby nám pak zákeřně vrazili nůž do zad? A nejednou, protože ten rok 68 byl už jen vrcholem pyramidy zla.

Osvobození, to je definice, která poměrně jasně vyslovuje stav, kdy je národ vyveden z náruče vrahů a je mu přinesena svoboda a prosperita. To co se stalo v roce 1945 a následně v létech po roce 1948 rozhodně nebylo žádným osvobozením, ale uvrhnutím do další temné kapitoly naších národů.

Já sám osobně se nikdy nepřestanu sklánět před těmi kluky a holkami, kteří na příkaz Stalina putovali tisíce kilometrů a kteří vyhnali okupanty z evropských zemí. Nepřestanu se sklánět před obětmi, které přinesli a v mém srdci bude vždy místo pro ty, co se konce války nedožili. Ovšem na druhé straně se nebudu němě dívat na to, jak jsou oslavování zločinci, krvelačné bestie, které se, často v bezpečí dívali jak probíhají boje a jen rozhodovali o osudech. A kteří se po skončení války podíleli na porobení národů, často k tomu přispívajíce.

Takže ano, oslavujme konec války, poděkujme těm, kteří mají na tomto konci zásluhy, ale nezapomínejme na ty, kteří krátce poté uvrhli Československo, Polsko, NDR, Maďarsko a další země do mučivého bolševického otroctví. A nezapomeňme být šťastní, že dnes už tato doba temna skončila a doufejme že navždy.

K článku ještě malá douška pro komunisty od Marka Trizuljaka:

Tak se naše milá KSČ(m) chlubí, že jim prý Rudá armáda přinesla svobodu. Žel, ani vám, komunistům, Rudá armáda svobodu nepřinesla. Otročili jste cizí mocnosti a třásli jste se před ní strachy.

I ve vás samotných vzbuzoval hrůzu krutý, paranoidní a nevypočitatelný vládce té říše. Měli jste pak děs jet i na jeho pohřeb.

A taky ve vašich vlastních řadách jste najednou měli “zločince” odsouzené v monstrprocesech řízených sovětskými poradci: vaše vlastní soudruhy poslané do kriminálu, ne-li dokonce na popraviště. A vaše vlastní soudruhy, tehdy legitimní komunistické představitele Československa unesli ti vaši “sovětští bratři” v srpnu 1968 po gangstersku do Moskvy a chovali se k nim tak, že se třásli strachy o vlastní život.
Taková je ta vaše “svoboda” a takový je ten váš prolhaný, zvrácený jazyk, když notorickému kolaborantství říkáte “bratrská spolupráce” a otrockému životu ve strachu říkáte “svoboda”.

A nakonec, vy ve skutečnosti velmi dobře víte, co je to svoboda, ale tu nenávidíte. Prokázali jste to genocidou lidí svobodného ducha. Statisíce jste jich prakticky vyštvali ze země, dalším jste zničili možnost živit se samostatně a okradli jste je o majetek, který jim samostatnou obživu umožňoval (zemědělce, živnostníky, atd.), Svobodymilovné lidi jste zavírali do vězení, posílali do lágrů na otrockou práci na uran. A taky jste je popravovali, pokud se vám náhodou nepodařilo “omylem” je umlátit u výslechu.

A ještě si, soudruzi vzpomeňte, že Pražské povstání vám jaksi “uniklo”. Organizovali je jiní, normální obyčejní lidé toužící po svobodě. Vy jste kvůli tomu zuřili a příkladně jste se potom velitelům Pražského povstání pomstili. Jak jinak, než pomocí vašich oblíbených monstrprocesů. Karel Kutlvašr byl odsouzen na doživotí a byl nakonec ve vězení přes 11 let. (Další velitelé pražského povstání byli také perzekvováni, degradovaní, vyšetřovaní StB anebo také odsouzení k různě dlouhým trestům vězení.

A velkou otázkou je, zda vy, komunisté, máte vůbec právo slavit vítězství nad nacizmem, protože vy jste hrdiny protinacistického odboje krutě stíhali, zavírali na dlouhá léta do vězení a mnohé jste popravili či jinak připravili o život (Například Josefa Brykse avšak zdaleka nejenom jeho) …

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 678,00 Kč
Vybráno 39.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 3 049 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 2,98 out of 5)
Loading...
loading...
156 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.