19.5.2015
Kategorie: Politika

Ráth, Nečas, Nagyová: Vidíme dno české politické žumpy … nebo je ještě níž?

Sdílejte článek:

KAREL KŘÍŽ 20|05|2015

Díky soudním všelidovým představením se zvuky, ruchy a dramatickými monology, může i každý „obyčejný člověk“ nahlédnout do přísně utajovaného zákulisí české politické scény. Podívaná je to vskutku velice smutná. David Ráth byl předním politikem dnes vládnoucí strany, jejím hlídacím psem korupce, poslancem, hejtmanem i ministrem. Petr Nečas dokonce premiérem, Jana Nagyová vrchní ředitelkou Sekce kabinetu předsedy vlády České republiky.

Politická i společenská „elita“. Lidé, kteří rozhodují o našich životech, o našich penězích, o naší budoucnosti. Lidé s obrovskou mocí, ať již formální nebo neformální, lidé, na kterých v dnešní podobě eurosociálního masivního státu naprosto závisí kvalita našeho žití. Lidé, kteří mají plná ústa jistot, prosperity a šťastné budoucnosti, boje proti nešvarům společnosti, dodržování zákonů, přísné morálky či spravedlnosti pro všechny.

Že to jsou všechno jen pokrytecké masky pro volební plakáty, klipy či mítinky, víme samozřejmě již dávno. Tak je volíme nebo nevolíme, neb demokracie nám nic lepšího nenabízí, skřípeme zuby a doufáme, že se mezi tím vším samolibectvím, narcismem, mocichtivectvím a touhou po přeplacených erárních žlabech přeci jen někde vydoluje alespoň zrnko nějaké racionality, která by společnosti zabránila v její „spanilé“ jízdě do existenční propasti.

necas

Bohužel skutečnost je zřejmě ještě daleko horší než si dovedeme představit. Po pádu opony veřejných vystoupení se ze cvičených politických figurek stávají vulgární burani, jejichž jedinou snahou je si upevnit svou pozici u státních koryt a hrabat pod sebe způsobem, za který by se nemusel stydět i ten nejotrlejší zloděj recidivista. Při tom všem se ještě však vysmívat těm, kteří je svým volebním aktem na teplá místa dostali a také jim svou těžce zdaněnou prací jejich erární komunismus platí.

Ano, není možná úplně vhodné veřejně publikovat odposlechy natěšeného dr. Rátha při představě dalších „penízků“ či jeho komplice Kotta který “přijede domů, spočítá 12 mega a voholí si ptáka,” popřípadě rozčilené Jaňuly Nagyové peskující svého premiéra slovy:  „Ty jsi normální primitiv, vole.“ Nicméně alespoň si můžeme udělat jasnější představu o částkách jednoho korupčního bonusu či praktikách dělení nejvyšší politické moci.

Tisicekrát tedy mohou různě potrefené husy kejhat o té odposlechové hrůze, o policejním státu, o chudácích, kteří přeci také mají právo na soukromí a nějakou tu malou lidskou slabost, ale oni si své veřejné působení vybrali dobrovolně. Dokonce udělali všechno pro to, aby se vyšplhali na co možná nejvyšší pozice ovládání státních penězovodů i v mocenské pyramidě. Ty zdroje, které jsou, jak pravil guru sociálna Špidla, jsou přece také veřejné a veřejnost má tedy právo vědět, jaký „materiál“ má v popisu práce jejich správu. Pokud se tedy někdo pasuje do role nadčlověka, manipulujícího s našimi duševními i hmotnými statky, a pak se ukáže, že je jen primitivní, nenažraný dobytek, který nás z pozice své moci okrádá, lidsky zostuzuje a ještě se nám při tom vysmívá, nelze za to dávat vinu tomu, kdo na to poukáže, ale jen dobytku samotnému.

Jistě, budou existovat a existují mnozí, kteří budou do umdlení křičet, že ten sympaťák David je přeci nevinej, ne-vi-nej! Jenom byl nepohodlnej a celý je to politická špína na jeho odstranění. A ten náš čistej Péťa. Korunu neukrad´, kmotry vyhnal, jenom chtíč neuhlídal … ale co chlapi? Kdo někdy bokem … co? A najednou prokurátorskej puč! Státní převrat!

Jenže, podle všech dostupných indícií, ten sympaťák kradl z erárního, že ani poledne nedržel a osoba Nepohoda by za trochu večerního „klidu“ v náručí femme fatale klidně přehlédl i mobilizaci celé naší armády. Hrůzné na celé věci je to, že právě oni tvoří systém. Systém, který dostal jméno sociální stát a roste a bují v naší společnosti jako rakovina. Systém, který nás okrádá a ničí naše osobní i ekonomické svobody.  Systém, který nás na jedné straně likviduje opratěmi zákonné a daňové džungle, aby na druhém konci generoval ony krabice od vína a Jany Kabelkovny.  Systém, který z nás dělá nesvéprávné a vysmívané otroky těchto „ublížených chudáčků“, vláčených „bulvárními odposlechy“.

Co více ještě může být položeno na misku vah neúnosnosti popsaného společenského stavu? Co více může ještě zaznít na obhajobu pravého opaku této cesty do pekel? Proč si necháváme těmito „elitami“ každý den utahovat šrouby? Čekáme na spasitele? Proč demokraticky většinově odevzdáváme své životy stále více do rukou „voholených ptáků“ či „primitivů, vole“? Doufáme, že jiní, stejně slibující, jsou lepší? Ti současní? „Tunelář Kalousek a zloděj Babiš“ jak se sami v parlamentu titulují? Proč si nechceme raději žít po svém a nevolíme svobodu?

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc květen 2020: *****

Vladimír Pospíšil 800,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jiří Sika 500,- Kč, Ernest Wachtl 30,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jakub Malinovský 36,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martina Kosková 500,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Sabo 500,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Marie Kouklíková 300,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Jan Dočekal 500,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, Yvona Škurková 200,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Miroslav Zatřepálek 100,- Kč, Eduard Ezer 500,- Kč

Celkem za měsíc: 13 678,00 Kč
Vybráno 39.08%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 65 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (24 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
loading...

Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.