NEROUSKA
10.5.2021
Kategorie: Politika

Rozvolňujeme. Hurá!

Sdílejte článek:

LU LINA

Dnes je malý den D. Malé rozvolnění před Velkým Rozvolněním. Hurá.

Vláda se dojímá nad vlastní velkodušností a celkovou atmosférou i oficiální prezentací to poněkud připomíná zrušení roboty. Poddaní si můžou milostivě jít koupit boty, auto, hřebíky nebo knihu, nechat si konečně opravit harfu a ti s početnějším příbuzenstvem už můžou v klidu umřít. A klidně i s něčím jiným než „s covidem.“

Ale hlavně, za určitých podmínek (je jich už ode dneška jen asi 27) můžeme být sami venku bez roušky. Jéžiš, děkujem, Vaše blahorodí. Abych to nějak názorně demonstroval: když vyrazíte s přáteli o slunném víkendu pěšky na Sněžku, zachováte bezpečné rozestupy, předložíte si navzájem PCR testy ne starší 30 minut a v okruhu kolem vás o poloměru 789 metrů a 6 centimetrů nikdo jiný nebude, nemusíte už mít na sobě protichemické obleky a plynové masky.

Bože můj.

Žijou v nějakých rezervacích? Roušky lidi schopní samostatného myšlení venku nenosili nikdy a i většina toho zbytku je definitivně odložila asi tak před měsícem. A  nikdo z politiků ani z těch pomocných šamanů, co nám už rok řídí životy, si toho zjevně nevšim. A nevšim si toho asi ani smrtící virus sám. „Incidence“ – nejnovější zaklínadlo – nám navzdory tomuto faktu občanské neposlušnosti totiž stále klesá, a klesají i ta předchozí, určující postupně už déle než rok jestli se můžem jít nechat ostříhat.

Řečí oněch zaklínadel má momentálně čínskou virózu asi 100 lidí ze 100 tisíc. Což je sice na jednu stranu důkazem mimořádné úspěšnosti naší vlády v boji s pandemií (na zasedáních vlády se tomu říká „best in covid“), ale na druhou stranu je na místě opatrnost. Aby se nám po rozvolnění nerozjela pátá, šestá, sedmá atd. vlna.

100 lidí ze 100 tisíc. A z toho je asi tak pět ve špitále. Takže uznejte sami, že zdaleka není vyhráno a vládní opatrnost až, nebojím se to říct, geniální jasnozřivost, je zcela na místě. Třeba takové neuvážené otevření venkovních restauračních zahrádek, kadeřnictví, posiloven, nerotující školáci, volejbalový trénink dětí v hale nebo setkání 4 skautů v jedné klubovně by totiž mohlo zase odstartovat apokalypsu. O procházkách mileneckých dvojic+ jakéhokoliv pohlaví po májovém Petříně bez respirátorů FFP3 ani nemluvě.

Následují mrazáky s mrtvolama, stanné právo, policejní stát, polní nemocnice, očkovací centra, šťourání v nose, robota na panském, důchodci v koncentrácích, živnostníci v hajzlu, první linie, hlavní hygienička diktátorkou, už to všichni znáte. A jistě to nikdo znovu nechcete.

Velké rozvolnění za týden je proto prý ohroženo. Odborníkům připadá moc velké. Co kdyby do těch otevřených zahrádek chodili lidi na pivo. Nebo na hřiště sportovat. Do divadla na Šejkspíra. Vlastně na Šejkspíra už ne, ten byl bílej, teď se  hrajou modernější kousky. Místo toho, aby dál seděli doma u televize zabalení v potravinářské fólii a s respirátorem sledovali vývoj „incidence.“

Nevím, jak u vás, ale u nás doma máme pocit, že se nám to už fakt zdá. Vláda, politici, novináři, vědci a intelektuální elity, ti všichni v uplynulých měsících opakovaně překonali světové rekordy v manipulaci, diletantismu, aroganci, sociálním experimentátorství, „hygienickém mičurinství“ a hlavně v odtrženosti od takzvaně obyčejných lidí. Zažili jsme díky tomu věci, které by nás doposud nenapadly ani v nejdivočejších snech.

Opatření ministerstva zdravotnictví pak od počátku pandemie působí silným dojmem, že významnými členy jeho expertních poradních skupin jsou i doktor Miškin a Čepiga.

Ale hlavně u nás doma stále sílí už dlouho vnímaný pocit, že to pravděpodobně už nikdy neskončí. Že nějaká forma hygienické buzerace už tady bude furt. Že jestli se k něčemu rozhodně nechystají, tak k tomu „udělat tečku.“

Třeba roušky a zavřený hospody na jaře a na podzim. Árijci s covidpasy v Řecku a my untrmenšové v kempu na Mácháči. Pro boty jen s QR kódem. Povinné testování, očkování, přeočkovávání a nějaké trasovací aplikace v telefénech. Zrušení hotovosti  – těch virů ! Škola na dálku. Fotbal jen pro VIP a všichni, tedy kromě paní ministryně Schillerové, 6 měsíců v roce zarostlí jak Ezau.

Logickou tečkou by pak jistě bylo upozornění, abyste tohle všechno těm kokotům – koaličním i opozičním – sečetli při podzimních volbách. Jenže pokud by se toho voliči drželi, musel by drtivě zvítězit Tomio.

Což se určitě nestane. Takže na shledanou v respirátorech u výdejních okýnek při další vlně.

 
Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoin na adresu: 3HPkQ31E6U9Y9HhVSc1f2DXMkbmWq1ttJ5 nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX), QR platby

Pokud chcete podpořit PP a nechcete, abychom mezi dárci zveřejnili vaše jméno, stačí do zprávy pro příjemce uvést: Anonym.

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2021: *****

ing. Jan Dvořák 500,- Kč, Ilja Baudyš 500,- Kč, Marek Janicko 250,- Kč, Petr Keklak 100,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Jiří Sajbrt 1000,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jaroslav Rout 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Matouš Gaudl 500,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Karel Klouček 500,- Kč, Pavel Janeček 300,- Kč, Miloslav Konopiský 100,- Kč, Martin Vavrinka 50,- Kč, Jiří Sika 200,48 Kč, David Bezděk 250,- Kč, Anonym 1000,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Dagmar Bowyer 500,- Kč, MUDr. Iva Niemcová 100,- Kč, Milan Tahovský 1000,- Kč, Mojmír Prokop 1000,- Kč, Anonym 100,- Kč, Jiří Peterka 1000,- Kč, František Sous 200,- Kč, Renata Doležalová 500,- Kč, Jiří Ovčáček 100,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jan Petr 300,- Kč, Václav Tykvart 100,- Kč, Otakar Ježek 200,- Kč, Miroslav Hloušek 111,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Ladislav Oudes 200,- Kč, Jiří Novák 150,- Kč, Ladislav Adamec 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Arpád Krausz 250,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Bohuslav Maceška 100,- Kč

Celkem za měsíc: 15 622,48 Kč
Vybráno 44.63%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?

Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.

Podle českých zákonů jsme povinni na žádost orgánů činných v trestním řízení poskytnout veškeré informace o vás shromážděné systémem (IP adresa, pošta, vaše příspěvky atd.). ) Žádáme vás, abyste do diskuze na naší stránce nedávali komentáře, které by mohly naplnit skutkovou podstatu některých trestných činů zmíněných v trestním právu. Zejména nezveřejňujte příspěvky rasistické, podněcující násilí nebo nenávist na základě pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického nebo jiného smýšlení, národnostního nebo společenského původu, národnosti nebo etnické skupiny atd. Zjistěte více o povinnostech diskutéra v pravidlech našeho portálu, které je povinen prostudovat každý diskutér. Zveřejněním diskusního příspěvku potvrzujete, že jste studovali, pochopili pravidla a berete za svůj příspěvek plnou zodpovědnost.

Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 048 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (44 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)