MIGRCR
6.4.2020
Kategorie: Multikulturní soužití

Rozsudek EU na migrační kvóty: Ostuda? Naopak hrdost a zvýšení kreditu ČR, Maďarska a Polska!

Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

troskaČeši, Poláci a Maďaři se vzepřeli nucené solidaritě, jednomu ze svatých grálů bruselské nomenklatury. Odmítli multikulturalistickou svěrací kazajku a z Bruselu přišel trest, který potvrdil nadřazení aktivismu a pokřiveného pojetí lidských práv nad bezpečností občanů. Rozsudek soudního dvora EU totiž tyto středoevropské země kárá za porušení unijního práva.


Není potřeba popisovat podrobnosti o nucených kvótách na migranty, česká veřejnost je dostatečně obeznámena, chci se jen pozastavit nad klíčovou otázkou, zda obrana proti kvótám, tj. proti násilnému přerozdělení nelegálních migrantů na naše území mělo smysl či nikoliv.

Žádná ostuda, naopak silná reputace a zdravý rozum

Podle zapálených proimigračních aktivistů a multikulturalistických politiků utržila Česká republika odmítáním kvót velkou mezinárodní ostudu. Tento názor bohatě ventilovali a doposud ventiluje tato neomarxistická kulturní fronta v těch správných (rozumějme veřejnoprávních) médiích již celá léta.
Jde o lež jako věž. Vrátíme-li se do roku 2015, kdy v čele všech západoevropských vlád stáli fanatičtí multikulturalisté, známý byl především rakouský sociálně demokratický kancléř Faymann a jeho nenávistné výroky směrem k maďarskému premiérovi Orbánovi za stavbu plotu nebo tehdejší premiér Itálie, pro kterého jakákoliv obrana hranic byla něco naprosto nepřípustného. V  myšlenkových pochodech těchto politiků se vyskytovalo jen jediné možné řešení migrační krize a to solidarita a přerozdělování.

Na opačném pólu stály státy V4. Ke střetu mezi V4 a zbytkem EU dochází na zářijovém zasedání ministrů vnitra EU v roce 2015, kdy se zástupci Česká republiky spolu s Maďarskem a Slovenskem jako jediné postavili proti kvótám (nucenému přerozdělování). Byli demokraticky přehlasováni, ale pro tehdejší sluníčkářské politické reprezentace to bylo něco neslýchaného, že se středoevropské státy dovolily postavit proti jejich rozhodnutí.

EU pod vedením komise EU nepřestala od památného zasedání roku 2015 kvóty prosazovat. Ještě před odchodem bývalého předsedy komise Junckera podává komise EU pod jeho vedením na nás spolu s Polskem a Maďarskem žalobu k soudnímu dvoru EU (začátek ledna 2018) . Slovensko se vyhnulo soudní žalobě tím, že naoko přijalo pár nelegálních migrantů.

A znovu ve veřejnoprávních médiích probíhá masáž veřejnosti o obří ostudě, kterou prý Česká republika utržila (zajímavé, že hodnocení probíhá od stále těch samých politiků, aktivistů a ředitelů neziskovek).

A skutečný výsledek po 5 letech?

Pevný postoj ke kvótám ze strany vlád Maďarska, Polska a ČR vedl naopak k nárůstu reputace doma i v samotné EU. Reputace středoevropských států uvnitř EU narůstala v čase s tím, jak začaly vyplouvat na povrch nejrůznější lži a manipulace o „uprchlících“ jak špinavá pěna na vodě. Pokud by tyto tři státy ustoupili, byly by naopak k smíchu ostatním státům v EU, takže principiální odpor ke kvótám byl klíčový, na rozdíl od lokajského poklonkování ve stylu „My si vezmeme padesátku migrantů a vy nás pak necháte žít.“ Občané moc dobře pochopili, že v případě odmítání kvót a s nimi spojenou žalobu jde o boj o zachování našich středoevropských národů.

Tím, že naše republika spolu s Poláky a Maďary držela pevné a odmítavé stanovisko vůči kvótám, tak naopak svým odporem nastavily západoevropským politickým reprezentacím nemilosrdné zrcadlo chování směrem ke svým občanům. Od tohoto momentu západoevropské státy musely státy V4 brát vážně, už to nebyly země, pro které bylo vyhrazeno jen pohrdání a odbytiště levných výrobků.

Veřejné mínění se v řadě západoevropských zemí začalo obracet proti destruktivním krokům svých proimigračních vlád a ve volbách došlo často k jejich nahrazení pragmatickými a odpovědnými politiky jako byl Sebastian Kurz v Rakousku nebo Matteo Salvini v Itálii, za zmínku stojí i dnešní pravicová vláda v Řecku. Někde namísto výměny politické reprezentace levicově liberální vlády otočily svůj proimigrační kurz směřování o 180° (Německo, Nizozemí, Norsko, atd.).

EU samozřejmě celý soudní proces spustila proto, aby neztratila tvář. Jenže obávám se, že po dalších sociálně inženýrských experimentech jako byly zmiňované migrační kvóty, bezuhlíková neutralita a nyní kulminující koronavirová krize si už občané EU stačili udělat sami obrázek o smyslu samotné EU a její reputace zajímá občany asi tak jako počet ovcí na Novém Zélandu.

A není vůbec podstatné, zda-li nás spolu s Maďary a Poláky bude předsedkyně komise EU paní Ursula von der Leyen na základě tohoto rozsudku pokutovat . Pokud ano, obávám se, že by projekt celé EU mohli srolovat do ruličky a vyhodit do koše.

final_04_delší text_světlejší

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc červen 2020: *****

Anonymní dárce 800,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Oto Tvrz 200,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Pavol Hloška 1000,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč

Celkem za měsíc: 6 011,00 Kč
Vybráno 17.17%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 2 194 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (33 votes, average: 4,82 out of 5)
Loading...
politicon.cz
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.