KLIMA3
19.2.2020
Kategorie: Ekonomika, Exklusivně pro PP

Rozpočet EU: 284 miliard EUR na klimatickou hysterii. Výsledek: Průmysl na kolenou

Sdílejte článek:

ROBERT TROŠKA

troskaŠéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová prohlásila, že minimálně 25% prostředků z rozpočtu EU musí jít na boj proti klimatickým změnám. Jedná se o dosud nepředstavitelnou sumu obětovanou na oltář zelené bezuhlíkové ideologie, která v současné západní Evropě ovládá politickou, ekonomickou i mediální diskusi.

Největším překvapením není samotné vyjádření předsedkyně komise, ale naprosto nulová reakce ze strany vedoucích představitelů zemí, které budou nejvíce „uhlíkovou neutralitou“ postiženy. Nejde totiž jenom o samotnou sumu z rozpočtu EU, do kterého přispívá každá ze zemí EU 1,11% , ale zároveň o nesmírně drahá opatření, která budou muset jednotlivé státy přijmout v průmyslu a energetice. Zatím hrubé odhady mluví o stovkách miliard Kč!

Energetika a dekarbonizace-polykání stamiliard

Energetická soběstačnost je klíčová pro nezávislost každého státu. Jakmile je stát závislý na dodávkách energie, je značně zranitelný. Tento fakt si si uvědomuje americký prezident Donald Trump, proto si nenechá mluvit do energetické soběstačnosti a odráží tvrdě útoky levicových klimatických aktivistů. V EU je situace opačná, státy se násilně zbavují tepelných elektráren, což bude mít za následek energetickou závislost a vyšší ekonomické náklady, které zaplatí daňový poplatník.

První na pranýři v srdnatém boji s klimatickou změnou jsou tepelné elektrárny. Jejich odstavení není vůbec levná záležitost, jejich nahrazení čistě obnovitelnými zdroji není v našich zeměpisných podmínkách možné jak z důvodů ekonomických, tak technických (problém skladovatelnosti energie).

Samotná dekarbonizace nás bude stát stovky miliard korun (jen podle hrubých odhadů!)

EU chce sice přispět částkou 14,6 miliard Kč, což vypadá jako obří číslo, ale ve vztahu k celkové sumě za dekarbonizaci můžeme tuto částku přirovnat ke kalhotkám z celkového ošacení. Doufá-li kdokoliv, že 25% rozpočtu EU bude znamenat větší částku na kompenzace za nadlimitní emise CO2, šeredně se mýlí. Z obřích sum si nejvíce namastí kapsu korporace s programem bezuhlíkových technologií.

Každý rozumný ekonom podpoří obnovitelné zdroje, ale jen ty efektivní s alespoň minimální rentabilitou. Jenže hlavní problém obnovitelných zdrojů v současnosti spočívá ve vysokých nákladech a nízké efektivitě. Proto jedinou alternativou k uzavírání tepelných elektráren je rozšíření stávajících a výstavba dalších jaderných elektráren.

Jaderné elektrárny nespadají podle klimatických aktivistů do kategorie obnovitelných zdrojů, ani premiéru Babišovi se zatím nepodařilo dostat jadernou energetiku mezi obnovitelné zdroje, i když se chlubil úspěchem na posledním summitu spočívající ve vyjmenování jaderné energetiky, což při stávajícím stavu znamená, že výstavba nových jaderných elektráren se u nás výrazně prodraží.

Průmysl a jeho postupná likvidace

Další kapitolou klimatické hysterie je průmysl, kde vedle zákazů nastupují téměř likvidační pokuty. Pokutování za překročení emisí CO2 se stalo v EU velice populárním. Nejvíce na ráně je automobilový průmysl. Boj proti automobilkám ze strany EU a západoevropských elit je naprosto neuvěřitelný. Již v tomto roce nařízené emise 95 g CO2 na kilometr znamenají dosáhnout spotřeby 4,1 l/100 km u benzinových a 3,6 l/100 km u naftových vozů. Boj proti automobilismu a letecké dopravě nabírá v EU nevídaných rozměrů zakazováním vjezdu do některých částí měst, návrhy zdaňování kerosinu a dalšími zákazy a omezeními na jejichž konci stojí občan, daňový poplatník, který tyto výmysly musí platit.

Zákazy automobilismu společně s leteckou dopravou nedávají vůbec smysl, pokud 15 největších lodí na světě znečisťuje životní prostředí více než všechna auta světa. Navíc vysněná elektromobilita dostane státy EU do závislosti na autokratických režimech, jmenovitě pod čínský vliv. Pro výrobu akumulátorových baterií je klíčovým prvkem lithium. Čína dnes kontroluje 60% produkce a zpracování lithia!

Celý problém při násilném zavádění elektromobility spočívá ve lžích a manipulacích ze strany bezuhlíkové lobby a fanatismu klimatických aktivistů. Nikdo nepopírá globální oteplení, ale je kardinální otázka, zda dnešní globální oteplení, které probíhalo za posledních 2000 let nesčetněkrát, je skutečně způsobeno lidskou činností, a hlavně, zda CO2 má ten zásadní vliv.

Klimaskeptici, jejichž názor dnes v diskuzích na oficiálních fórech není vůbec připuštěn, mluví o zvýšené činnosti sluneční aktivity a dalších činitelích. Jde o vědce, kteří jsou v současné době ostrakizováni a umlčováni bez logických argumentů.

Důsledkem klimatické hysterie bude nejen zvýšení energetické závislosti na mimoevropských dodavatelích energie, ale hlavně oslabení průmyslu zde v Evropě a jeho postupné zaostávání za zbytkem průmyslově vyspělého světa. A to je bezesporu ta největší tragédie bezuhlíkového třeštění.

Proto by naše vláda na čele s premiérem Babišem měla na příštím jednání Evropské rady celou bezuhlíkovou neutralitu odmítnout, podmiňovat schválení rozpočtu EU (tzv. víceletý finanční rámec na roky na roky 2021-2027) zařazením jaderné energetiky mezi obnovitelné energie a vyčíslit kompenzace za dekarbonizaci a omezení průmyslové produkce v důsledku překročení nesplnitelných norem CO2. A tyto kompenzace vyžadovat po EU, jinak bezuhlíkové třeštění zaplatí naši daňoví poplatníci.

Atraktivní kniha nyní v prodeji.

Anotace_pod textem_2-1

Redakce
Sledujte PP

Redakce

Vážení čtenáři, chtěli bychom Vám všem poděkovat za finanční pomoc, kterou vyjadřujete podporu Pravému prostoru. Díky Vám tak můžeme stále nezávisle publikovat a pracovat na dalších vylepšeních. Níže uvedený graf představuje, kolika procenty nám Vaše příspěvky (dobrovolné předplatné) pomáhají na nutné měsíční náklady na provoz a zachování existence PP.

S úctou a pokorou děkujeme za jakýkoliv příspěvek, který nám společně pomůže PP dále rozvíjet. Můžete tak učinit platbou přes PayPal, poslat Bitcoiny na adresu: 35EWdJdRLGMzpydEDjuV7YRhNeCohkXhqH nebo příkazem na účet: 4221012329/0800
(Pro platby ze zahraničí: IBAN: CZ07 0800 0000 0042 2101 2329, BIC: GIBA CZ PX)

***** Příspěvky čtenářů za měsíc březen 2020: *****

Václav Tykvart 200,- Kč, Václav Červinka 200,- Kč, František Šmíd 600,- Kč, ing. Jan Dvořák 400,- Kč, Jan Procházka 500,- Kč, Vladislav Vydra 100,- Kč, Roman Dubravský 500,- Kč, Ivanka Trávníčková 300,- Kč, Ivan Domkář ml. 300,- Kč, Vladimír Rozinek 200,- Kč, Roman Foff 500,- Kč, Martin Vojtíšek 200,- Kč, Dagmar Karlíková 200,- Kč, Helena Novotná 300,- Kč, Jiří Sieja 200,- Kč, Jan Nedvěd 500,- Kč, Iva Majerčíková 200,- Kč, Jana Skřenková 150,- Kč, Jiří Sika 100,- Kč, Marek Janičko 200,- Kč, Miloš Kořínek 100,- Kč, Martin Vavrinka 100,- Kč, David Bezděk 250,- Kč, Pavel Šána 107,- Kč, Otakar Kohoutek 200,- Kč, Jiří Obermaier 200,- Kč, Pavel Janeček 500,- Kč, Jiří Hruška 100,- Kč, Květa Sekyrová 200,- Kč, Libuše Polášková 500,- Kč, Stanislava Ekartová 100,- Kč, Oldřich Lhoták 1000,- Kč, MUDr. Eva Niemcová 100,- Kč, Ladislav Adamec 100,- Kč, Karel Kubela 50,- Kč, Ludmila Kárská 300,- Kč, Nezn. dárce 222,- Kč, Miloslav Konopiský 200,- Kč, Libor Heidler 200,- Kč, Martin Vacek 250,- Kč, Jiří Hejhálek 2000,- Kč, Vlastimil Běhan 100,- Kč, Michal Škurek 100,- Kč, Miroslav Meder 650,- Kč, Ivana Benová 108,- Kč, Petr Andres 500,- Kč, Ondřej Svatoň 50,- Kč, Martin Svoboda 100,- Kč, Milena Trulley 333,- Kč, Zuzana Karlová 300,- Kč, ing. Jiří Klumpar 100,- Kč, Aleš Votruba 250,- Kč, Martin Reiser 200,- Kč, Milan Sobotka 200,- Kč, Vlastimil Kornas 111,- Kč, Zdeňka Jindrová 50,- Kč, Pavel Jurášek 100,- Kč, Pavel Kosmata 200,- Kč, Roman Martínek 100,- Kč, Jan Sabo 1000,- Kč, Martin Dřímal 100,- Kč, Jan Horáček 500,- Kč, Jiří Linhart 300,- Kč, Miroslav Splítek 200,- Kč, Mgr. Luděk Tesatčík 500,- Kč, Petr Hučín 50,- Kč

Celkem za měsíc: 18 831,00 Kč
Vybráno 53.80%
Chci vlastní ikonu u diskuzních příspěvku. Jak na to?
Než začnete komentovat článek, přečtěte si prosím pravidla diskuze.
Jak přidat ikonu Pravého Prostoru na plochu mobilu či tabletu? Návod ZDE.

Po blokaci Pravého prostoru můžete sledovat novou stránku PP na facebooku.
Redakce
Sledujte PP
(Visited 1 533 times, 1 visits today)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
loading...
29 komentářů

Vložit komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 
Proč potřebuje Pravý prostor Vaši podporu? Více informací ZDE
Hello. Add your message here.